Kitap

İyilik Sende

İyi hissetmeyi, zinde kalmayı, fit olmayı ve sağlıklı yaşamayı uzakta aramayın Çünkü “İyilik Sende…”

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra İyi yaşam, bütünsel sağlık konularındaki bilgileri ve aromaterapist kimliğiyle de adından sıkça söz ettiren Ayşe Tolga’nın uzun zamandır beklenen kitabı “İyilik Sende, raflardaki yerini aldı.

Destek Yayınları tarafından piyasaya sürülen “İyilik Sende”, sağlıklı yaşam için tüketilen yiyeceklerden uyku düzenine, kullandığımız kozmetiklerden giyeceklerimize kadar her şeyin bir tercih değil, hayat tarzı olması gerektiğini konu ediyor.

Günümüzde medyanın sağlığımızın sürekli kaybedilecek bir şey olduğunu bu nedenle de korkarak yaşamamız gerektiğini sözel ve görsel olarak sürekli anlattığını söyleyen İyilik Sende, medyanın sağlığımızı nasıl korumamız gerektiğiyle ilgili net bir sistemi veya öneri de vermediğini söylüyor. Kitapta, “İyi Olma” halini anlamayı ve sağlığımızı korumanın yolları¬nı anlatan yazar, sağlıklı bir hayat sürebilmek için kim olduğumuzu bulmak ve zinde kalabilmeyi başarmak gerektiğini söylüyor. Ayrıca yazar, kitabın temel hedefini de hastalıklardan kurtulmak için gücün ve farkındalığın kişinin kendisinde olduğunu belirtiyor.

İyilik Sende, kilodan selülite, kronik yorgunluktan dinmek bilmeyen ağrılara, uyku sorunundan sivilcilere kadar bedensel boyutta yaşanılan sağlık şikâyetlerinin yanı sıra, depresyon ve kaygı bozukluğu gibi ruhsal ve zihinsel sıkıntıların çözümüne yönelik, bilimselliği kanıtlanmış yüzde yüz etkili pratik tarifleri de okuyucuna efektif bir şekilde sunuyor. Ayrıca evrendeki her şeyin birbiriyle uyum içinde olduğu bu nedenle bütünsel yaklaşımı detaylarıyla konu edinen Türkçedeki ilk kitaplardan biri olan İyilik Sende, batı yaklaşımı iyileşme sistemlerinin eksikliklerini ve bütünsel şifanın önemini de okuyucularına aktarıyor.

Hayatı nasıl yaşarsak bize o şekilde geri döner…
Hayatı nasıl yaşarsan onun kişiye o şekilde döndüğünü keşfettiğini söyleyen yazar Ayşe Tolga, “Kendimle nasıl ilgilendiğimi, bedensel ve zihinsel şifa sistemlerini araştırdıkça, sadece aklın baş tacı edildiği günümüz dünyasından sıyrılıp, sezgilerin ve içsel seslerin bastırılmadığı kadim zamanlardaki bilgilerin ne kadar doğru, hakiki ve gerekli olduğunu anlamamla ve bu bilgileri çevremle paylaşmak istememle başladı her şey. Ben, sağlıklı yaşamanın yediğim yiyeceklerden uyku düzenime, kullandığım kozmetiklerden giyeceklerime kadar bir tercih değil hayat tarzı olması gerektiğini anlamış ve bunları uyguladıkça, kendini bedenen ve ruhen ne kadar iyi hissettiğini deneyimlemiş biri olarak sizinle bunu paylaşmak için buradayım. İşte bu kitapta, bu zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak iyi olmanın uzunca bir süredir kendimde uyguladığım ipuçlarını bulacaksınız” diyor.

Kitabında kişinin kendisini çok sevmesini ve bu duygudan asla vazgeçmemesini de söyleyen Ayşe Tolga, İyilik Sende’nin aslında bilinmeyenleri anlatmadığını söylüyor. Yazar, bu dünya üstündeki her insanın aynı bilgileri hissedip, anlayıp, yükseldiğinde o günün ne kutlu bir gün olacağını belirterek okuyucusunu birlikte bir keşfe çıkmaya davet ediyor.

Öte yandan kadın ve çocuklarla ilgili pek çok sosyal sorumluk projeleri üretmeyi ve yer alarak fayda sağlamayı misyon edinene Ayşe Tolga, bu kitabın ilk baskısının tüm gelirini de fonlarıyla eğitim imkanı olmayan üniversiteli kızlara eğitim desteği sağlayan Üniversiteli Kadınlar Derneği’ne bağışlayacaktır.

Ayşe Tolga Kimdir?
Ayşe Tolga, 20 senedir evlerimize dizileriyle konuk olan bir yüz. Oyunculuk kariyerine devam ederken aynı zamanda, sağlıklı beslenme, bedensel arınma, kristal terapi, doğal şifa terapileri ve yoga ile de ilgilenen Ayşe, “spa yöneticiliği”, “klinik aromaterapi”, “bütünsel beslenme ve tıp”, “Doğu tıbbı” ve “estetisyenlik” eğitimleri aldı. Ayşe, yarattığı aisha markası ve bu ailede yer alan ürünlerin dışında aromaterapinin ülkesinde hak ettiği yeri alması ve daha geniş kitlelerce tanınarak etkin bir şifa metodu olarak kullanımını yaygınlaştırmak için 2011 senesinde Doğal Terapiler Akademisi’ni kurdu. Akademi bünyesinde düzenlediği aromaterapi kursları ile ülkemizde doğal terapiler konusunda uzmanlar ve aromaterapistler yetiştiren Ayşe’nin pek çok öğrencisi Türkiye’nin pek çok şehrinde aromaterapiyi profesyonelce uygulamaktadır. Ruh, beden ve zihnin ayrılmaz bir bütün olduğu anlayışını (holistik tıp) benimseyen, doğal terapiler, bütünsel beslenme ve anti-aging üzerine çalışmalar sürdüren Ayşe Tolga, 2012 senesinden beri de “Ayşe Tolga İyi Yaşam” projesi kapsamında internet sitesinden ve Youtube kanalından sağlık, beslenme, spor, güzellik, doğal terapiler ve anne-çocuk üzerine hayatınızı iyileştirecek bilgiler paylaşmaktadır. Ayşe Tolga, Aromaterapistler Birliği (IFPA – The International Federation of Professional Aromatherapists) üyesidir.

Ayşe’yi sosyal medyada takip etmek için;
Instagram: instagram/aysetolgaiyiyasam
Facebook: facebook.com/aysetolgaiyiyasam
Twitter: aysetolga
Youtube: youtube.com/user/aysetolga
www.aysetolgaiyiyasam.com

İyilik Sende

 

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı