Yeme&İçme

Jamie’s Food Revolution

Jamie's Food Revolution

Jamie's Food Revolution

Jamie Oliver, yemekle az çok ilgisi olan herkesin tanıdığı bir isim. Yemek ve şovu birleştiren tv programlarıyla dünyada pek çok hayranı olan bir şef. Verdiği pratik tariflerin yanında, samimi tavırlarının da bu kadar sevilmesinde etkisi büyük.

İtalyan Mutfağına olan hayranlığı sonucu 2008 de Oxford’da ilk Jamie’s Italian restoranını açıyor ve biri İstanbul’da olmak üzere dünyada 30’un üzerinde şubeye ulaşıyor.

Sosyal medyayla haşır neşir olanların dikkatini çekmiştir belki, bu sene 16.Mayıs günü 121 ülke ile birlikte Türkiye’de de Jamie’s Food Revolution Day olarak kutlandı. Yani Jamie’nin Yemek Devrimi Günü,

Jamie Oliver, özellikle Amerika’da insanların ev yemeklerinden uzaklaşıp, kolay ulaşabildikleri işlenmiş gıdaya yönelmeleri sonucu obezitenin çok büyük bir tehlike haline geldiğini görüyor ve Food Revolution ile bir farkındalık yaratıp Amerika’dan Dünyaya yayılacak olan bir değişim hareketi başlatıyor.

Bu hareketin amacı insanları tekrar yemek yapmaya özendirmek, yemek pişirme becerilerini geliştirmek ve özellikle de çocuklara yemek yapmayı öğretip, iyi yemek konusunda bilinçlenmelerini sağlamak.

Ben şahsen bir yemek blogger’ı olarak çok çok sevdim bu fikri.

121 ülke ile birlikte Türkiye’de de kutlanan bu güne özel bir de video hazırlanmış, dikkatle seyredin içinde tanıdığınız yüzler göreceksiniz.

Food Revulotion Day, “İyi Yemek Devrimi Günü” tanıtım filmini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Özge Beydağ Yılmaz
http://www.ozgeninoltasi.com/

Twitter: /obeydag
instagram: obeydag#
Facebook: ozgeninoltasi

Fotoğraf: http://freshly-grown.com/jamie-oliver-food-philosophy/ alıntıdır

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top