Aile

Kindyroo-Babyroo

Bebeğinizin zeka gelişiminde yürümeye ne kadar erken başladığı değil, yürümeye başlamadan önce ne kadar çok şey öğrendiği önemlidir.

KindyROO’nun içinde yer alan BabyROO Programı ebeveynlere, çocuk gelişiminin en önemli dönemi olan bebeğin yaşamının ilk yılında bebeklerinin motor gelişimlerini nasıl destekleyeceklerini öğretir.

BİR ÇOCUĞUN HAYATININ İLK YILI ÇOK ÖNEMLİDİR, başka hiçbir canlının, hayatının ilk yılında öğreneceği bu kadar çok şey olmadığı gibi ayrıca başka hiçbir canlı yetişkin formuna kıyasla bu denli savunmasız bir durumda doğmamaktadır.

Yeni doğmuş bir bebek, kendisine dair hiçbir şey bilmez ve yaşamını devam ettirebilmesi için tamamen çevresine ve reflekslerine bağımlıdır.

Bu nedenle bebeğin çevresi ne kadar bilinçli bir destek verirse bebek kendini o kadar çok geliştirme fırsatı bulur.

kindyroo_joker_cocukla_oyun_2

 

 

 

 

 

 

BabyROO Eğitimi:
Birincil reflekslerin kontrolü,
Görsel, işitsel, dokunsal duyuların; denge gelişimi ile ilgili derin duyuları ve vestibüler sistemi de içine alacak şekilde uyarılması,
Kişisel-sosyal gelişimin ve konuşma becerilerinin motor gelişim ile bağlantısı,
Emeklemenin çocuğun okul başarısına ve odaklanma becerisine katkısı,

gibi pek çok konuyu içeren tamamen özel yapılandırılmış seanslarda ebeveyn ve çocukların birlikte katılımı ile ve uygulamalı olarak yapılmaktadır. Büyükler ebeveynlik becerilerini zenginleştirirken bebekler çok eğlendikleri oyunlarda, hem kendilerine hem çevrelerine olan farkındalıklarını artırırlar.

KindyROO ve BabyROO eğitimi, çocuğun gelişimini hızlandırmayı değil, çocukların her bir gelişimsel aşamadan eksiksiz fayda sağlamalarına yardımcı olmayı amaçlar.

Çocukların okul başarıları 0-5 yaşlarını nasıl geçirdikleri ile doğrudan bağlantılıdır.

Daha fazla bilgi için www.kindyroo.net e bakabilirsiniz.

logo kucuk

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top