Aile

Kocaman Bir Bebek Doğdu Tam 6,5 Kilo

23 Haziran günü Güney Carolina- West Columbia’da bulunan Lexington Tıp Merkezinde doğan Colin, 6,5 kilodan biraz fazla doğdu. Doğduğunda neredeyse 5 aylık bir bebek ağırlığında ve görüntüsünde olan Colin Keisler, tıp merkezi ve ailesi tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Bu kadarını beklemiyorlarmış.

Colin-Lexington Tıp Merkezi

Colin’in annesi Cindy Richmond ve babası Arthur Keisler, gebelik sırasında bu bebeklerinde zaten bir farklılık olduğunu hissettiklerini söylüyorlar. Annenin karnı da gebelik döneminde önceki doğumlarına göre daha büyükmüş. Tıp merkezindeki uzmanlar, son birkaç ayın çok daha zor olduğunu söylüyor.

Anne Cindy: “Gerçekten çok rahatsızdım ve çok uykusuz geceler geçirdim.” diyor. Hamilelik sırasında doktorlar bebeğin 6,5 kilo doğacağını tahmin edememişler, 5 kilo civarı bekliyorlarmış, onlar için de beklemedik bir durum olmuş. 5 ya da 6 aylık bir bebek gibi doğacağını kimse beklemiyormuş.

Lexington Tıp Merkezi

Yeni doğan diğer bebeklerle yan yana konduğunda, onların iki katı gibiymiş neredeyse… Ameliyathanede herkes bebek doğunca adeta çıldırmış, herkesin gördüğü yeni doğan en büyük bebek olmuş Colin.

Lexington Tıp Merkezindekilere göre, 1971’den beri gördükleri, yeni doğan en büyük bebek Colin. Tabii ebeveynler Cindy ve Arthur, bebek doğunca hazırladıkları kıyafetler bakımından sorun yaşamışlar ve 3-6 aylık bebek giysileri almaları gerekmiş. Bu sorunu da kayınvalide evindeki daha eski kıyafetlerle çözmüşler.

Colin-Lexington Tıp Merkezi

Baba Arthur, HuffPost’a verdiği röportajda durum için “harika” diyor. Büyük bir bebek gibi yiyor, çok yiyor ve çok uyuyor.” Anne Cindy’nin de doğumdan sonra iyileşme evresi yolunda ilerliyor. “Her gün biraz daha iyi.” diyor Arthur, yani her şey yolunda gidiyor.

 

Taylor Pittman / Huffingtonpost

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top