Sağlık

Kronik Hastalıkların Takibi Teletıp’la Kolaylaşıyor

Kronik Hastalıkların Takibi Teletıp’la Kolaylaşıyor

Kronik Hastalıkların Takibi  Teletıp’la Kolaylaşıyor

Acıbadem Mobil Sağlık, Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle kronik hastalıklarda günlük takibin önemini hatırlatıyor.

Acıbadem Mobil Sağlık, 18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünyadaki ölümlerin yüzde 60’ına neden olan kronik hastalıkları takip ederek yaşam kalitesini artırmanın önemini vurguluyor.

18.03.2014, İstanbul

Acıbadem Mobil Sağlık, 18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla diyabet ve tansiyon gibi kronik hastalıklarda günlük takibin önemini hatırlatıyor. Türkiye’de 74 milyon nüfüsun 22 milyonu kronik hastalığa sahip ve bu sayı günümüzde günden güne artıyor. Yaşam süresinin artmasıyla birlikte hasta sayısı artarken, hastanelerin kapasiteleri bu talebi karşılamakta yetersiz kalıyor. Bu nedenlerle, sağlık hizmetlerini ihtiyaç duyana iletmek için hastane dışına taşıyarak mobil hale getirmek son derece önem taşıyor.

Türkiye’de 10 bin kişiye 27 yatak düşüyor

Dünya Sağlık Örgütü’nin verilerine göre her yıl dünyada 36 milyon kişi kronik hastalıkları nedeniyle yaşamını yitiriyor ve dünyadaki ölümlerin yüzde 60’ı bu nedenle gerçekleşiyor. Kronik hastalıklardan dolayı tedavi görmesi gerekenlerin sayısı bu kadar yüksekken Türkiye’de bin kişiye düşen hekim sayısı 1,67, hemşire sayısı ise 1,56. Paralel bir şekilde ülkemizde her 10 bin kişiye düşen hastane yatak sayısı 27. Bu veriler geleneksel yöntemlerin sağlık sorunlarını aşmaya yetmediğini ve mobil sağlık hizmetlerinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Mobil sağlık hizmetleriyle yeni bir dönem başlıyor

Taşınabilir sağlık hizmetleri alanının lideri Acıbadem Mobil Sağlık, hastaların sürekli takip edebilmelerini sağlayan Teletıp hizmetiyle, kronik hastalıklarda yeni bir dönem başlatıyor. Teletıp hizmetiyle sunduğu hızlı çözümlerle hem hastaların hem de hasta yakınlarının içinin rahat olmasını sağlayan Acıbadem Mobil Sağlık, üyelerini 7 gün 24 saat takip ediyor. Hasta yakınları hastanın kayıt altında tutulan verilerini devamlı izleyebiliyor. Teletıp sayesinde diyabet ve tansiyon gibi kronik hastalıklara sahip kişiler cihaz yardımıyla takip edilerek, acil bir durumda deneyimli ekip tarafından hemen müdahale ediliyor.

Teletıp Hizmetiyle İçiniz Rahat Olsun

Acıbadem Mobil Sağlık, Teletıp kapsamında hastalarına bir Teletıp cihazı veriyor. Kişilerin ölçüm değerleri, bluetoothlu cihazlarla Acıbadem Mobil Sağlık hekimleri ve yakınları tarafından 7/24 izleniyor. Ölçüm değerlerine göre, gerekli görülen durumlarda hastalar, hekimler tarafından anında aranıp, telefonda sağlıklarıyla ilgili yönlendiriliyorlar. Müdahalenin gerekli olduğu durumlarda Acıbadem Mobil Sağlık’ın yoğun bakım hizmeti verebilecek donanıma sahip ambulansları devreye giriyor ve hastayı yerinde tedavi ediyor.

Acıbadem Mobil Sağlık’ın Teletıp hizmeti sayesinde yaşlı yakınlarınızın devamlı takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bilgi için: 444 9 625

Acıbadem Mobil Sağlık hakkında

Sağlık hizmetlerini evde, işyerinde ve istenilen herhangi bir yerde sunarak, sağlığı taşınabilir hale getiren Acıbadem Mobil Sağlık, 2008 yılının Temmuz ayında, entegre sağlık zincirinin en önemli parçalarından biri olarak Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde kurulmuştur. Kuruluşunun ikinci yılında sektör lideri olan şirket, bugün pazar payını artırmaya devam etmektedir. Acıbadem Mobil Sağlık’ın 7 gün 24 saat görev yapan Medikal Çağrı Merkezi, yılda yüz binlerce çağrı cevaplamaktadır. Bünyesindeki doktorlar ve sağlık ekibiyle her türlü sağlık problemine çözüm üretebilen Acıbadem Mobil Sağlık, “Acil Sağlık”, “Evde Sağlık” ve “İşte Sağlık” olmak üzere üç ana konuda faaliyet göstermektedir. Ayrıca, uzaktan kronik hastalık takibi konusunda önemli bir yenilik olan ‘Teletıp Hizmeti’ sayesinde, özellikle tansiyon ve diyabet hastalarının sağlık durumlarının kontrollü izlenmesi ve acil durumlarda müdahalelerin kolaylaşması sağlanmaktadır. Şirket, geliştirdiği ürünlerle binlerce bireysel üye ve yüz binlerce kurumsal üyeye ulaşmış ve bu sayıları her geçen gün arttırmaktadır. Acıbadem Mobil Sağlık, “İşte Sağlık” çözümleriyle hizmet verdiği kurumlarda çalışan memnuniyetini önemli ölçüde artırarak, iş gücü kaybına yol açan sevklerin azaltmayı ve zaman kayıplarının önlenmesini hedeflemektedir. Şirket, Frost & Sullivan tarafından sınıfının en iyisi seçilerek “2012 Pan European Growth Leadership” (2012 Pan Avrupa Yükselen Liderlik) ödülüne layık görülmüş, yüzde 80’in üzerinde büyüme oranıyla mobil sağlık alanında Avrupa’nın en hızlı büyüyen şirketi olarak kayıtlara geçmiştir.

www.acibademmobil.com.tr

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top