Aile

Mark Zuckerberg İkinci Kızı August İçin Bir Mektup Yazdı

Dünyanın en büyük hatta adeta dünyayı ele geçirmiş olan sosyal medya platformu Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan çifti ikinci kez anne-baba oldu…

Zuckerberg, ikinci çocuğunun duyurusunu Facebook’ta yayınladığı bir post ile yaptı. Dünyaya sağlıklı bir kız çocuğu getirdi ve bebeğe “August” ismini verdi.

Paylaştığı post’ta yeni doğan bebekleri için çok mutlu olduğunu belirten Mark Zuckerberg, ona bir mektup yazdıklarını söyledi ve bu mektubu da paylaştı. Mektuba başlamadan önce ise kızlarının hemen büyümesini istemediklerini ve onu nasıl bir dünyaya yetiştirmek istediklerini yazdığını söyledi. İkinci bebeği August için Facebook’ta paylaştığı mektup ise şöyle… Biraz duygusal… 🙂

“Dünyaya hoş geldin!

Annen ve ben, sen olduğun için çok heyecanlıyız. Ablan doğduğunda, onun için umduğumuz dünya için bir mektup yazmıştık, şimdi de sen geldin. Daha iyi bir eğitim, daha az hastalıklar, daha güçlü topluluklar ve daha büyük eşitlik içeren bir dünya umuyoruz. Bilim ve teknolojideki gelişmeleri biliyoruz, senin kuşağın bizimkinden daha iyi yaşamalı ve bunun için bizim de görevlerimiz var.

Manşetler her ne kadar hep en yanlışa, kötüye odaklansa da biz olumlu şeylerin olacağına inanıyoruz. Gelecek kuşaklar için iyimseriz. Fakat yetişkinliğin hakkında yazmak yerine çocukluğun hakkında konuşmak istiyorum.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=476589436037390&set=p.476589436037390&type=3&theater

Dünya ciddi bir yer olabilir… Bu yüzden çocukken dışarı çıkıp oyun oynaman çok önemli. Yaşlanınca meşgul olacaksın. Yani umarım çiçekleri koklamaya, elinde kovalarla koşuşturmaya vaktin olur. Umarım favori Dr. Seuss kitaplarını okur, Vipper of Vipp hakkında her seferinde yeni keşifler yapabilecek kadar çok okursun. Umarım her renkte atlıkarıncaya binersin. Umarım salonda ve bahçede bolca koşturur, bolca uyuyakalırsın. Umarım harika bir uykucu olursun… Ve umarım rüyalarında seni ne kadar çok sevdiğimizi hissedersin.

Çocukluk mucizevidir. Yalnızca bir kez çocuk olabilirsin. Bu yüzden gelecek hakkında çok endişelenme. Bunun için biz varız. Ve dünyanın, senin jenerasyonun için daha iyi bir yer olması adına elimizden gelen her şeyi yapacağız.

August, seni çok seviyoruz ve seninle bu maceraya başlamaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Sana mutluluk, aşk ve umut dolu bir hayat diliyoruz.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top