Beslenme

Mide Şişkinliği Nasıl Geçer?

Kilo probleminiz olmasa mideniz şişkinlik olabilir. Ve bu sizi çok rahatsız ediyor olabilir, nedenini bilemediğinizden çözüm yoluna da gidemiyor olabilirsiniz. Şişkinlik problemi yaşadığınızda bu ipuçlarını uygulayarak hissettiğiniz rahatsızlığı hafifletebilirsiniz. Mide şişkinliğini azaltmanın 6 yolu… Bir de bunları deneyin.

Çiğ beslenmek yerine pişmiş yiyecekleri tercih edin

Sebzeleri pişirmek sindirimi kolaylaştırıyor. Şişkinlik problemi çekiyorsanız o zaman pişirdiğiniz sebzeleri yiyerek hem sağlıklı yağ ve proteinleri alabilecek hem de daha hafif hissedeceksiniz.

Günlük rutininizde probiyotiklere yer verin

Eğer bağırsağınızdaki flora dengeliyse o zaman mide ve bağırsak problemlerinizde de azalma görülecektir. Probiyotik almak hem bağırsağınıza iyi gelecek hem de şişkinliğinizi azaltacak.

Kilo Vermek İsteyenlerin Evde Yemek Pişirirken Yaptığı 4 Hata

Lifleri azaltın

Lifli gıdalar bağırsaklarımız için çok faydalı ancak şişkinlik ve gaz hissediyorsanız bu gıdalar sizi daha da kötü yapabilir. Şişkinlik hissettiğinizde glüten, şeker ve süt ürünleri gibi işlenmiş gıdalardan kaçınmakta fayda var.

Gazlı içeceklerden uzak durun

Şişkinlik hissettiğinizde maden suyu gibi içeceklere yöneliyoruz. Ancak böyle hissettiğinizde normal su içmek daha iyi bir etki yaratıyor. Ancak litrelerce değil, ihtiyacınız olduğu kadar içmelisiniz.

Nane veya sinameki gibi çaylar için

İdrar söktürücü olan nane her zaman sindirim sorunları için çok yardımcı oluyor. Benzer özellikler sinamekide de var. Bu yüzden böyle anlarda bu çaylardan yardım alabilirsiniz.

Çevrilme sağlayın

Tüm gün düz bir şekilde durduğumuzdan vücudumuz çevrilme işini doğal bir şekilde yapmıyor. Ancak vücudumuza çevrilme hareketi uygulamak iç organlarımıza masaj hissi sağlıyor. Bu yüzden sandalyenize oturun ve bacaklarınız karşıyı gösterirken önce gövdenizle sağa doğru çevrilin, ardından sola dönün.

posta

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top