Duyurular

Mısır İrmiği, Mısır Değince Aklınıza Ne Gelir? Fıstık Desek?

Mısır irmiği Mısır Değince Aklınıza Ne Gelir Fıstık Desek

Mısır cipsi Cheetos gelir mi aklınıza? Gelir ama gelmese daha mı iyi?

Çok yağlı, çok kalorili, çok sağlıksız dediğinizi duyar gibiyiz…  Cips tüketmeyen, asla eve sokmayan bir insan olabilirsiniz, çocuğunuzun asla tüketmeyeceğine de inanabilirsiniz, ama zaman zaman kendinize izin verip abur cubur yediğiniz olmaz mı? Böyle zamanlarda Cheetos yer misiniz?

Atıştırmalık yediğiniz, tükettiğiniz, ebeveyn olarak tüketilmesine izin verdiğiniz, veya göz yumduğunuz zamanlar hiç mi yok? Yasaklarken neyi yasakladığımızı, izin verirken de neye izin verdiğimizi tam olarak biliyor muyuz?

Cheetos nasıl bir  atıştırmalık nasıl bir ‘abur cubur’ bilmek isterseniz bu yazımıza göz atmalısınız.

Cheetos, PepsiCo Türkiye tarafından sağlıklı bir beslenmeye katkıda bulunmak için ürünlerinde bazı düzenlemelerde bulunduklarını Fayda Gözeten Performans vizyonları kapsamında neler yaptıklarını internetannelerine anlatmak istediler. Ayrıca, gercekleştirdikleri dijital projenin juri üyesi Ayşe Arman’ın katılımıyla bir Blogger Anne buluşması gerçekleştirdiler.

Katılan diğer annelerden birkaçının yazılarına da göz atmak isterseniz;  Beril Bayındır, Dorikus  Sena Baran, davete katilan bebekle hayat aynı zamanda fashion By Siu olarak tanıdığınız Sıla Yılmaz.

Cheetos’un %100 mısır irmiğinden, koruyucu katkısı içermeden, bitkisel yağ kullanılarak, kızartılmadan, fırınlanarak hazırlandığını; tüm Cheetos ürünlerinin  Türkiye sınırları içinde tedarik edilen mısırlardan, kızartılmadan, sadece fırınlanarak üretildiğini belirttiler. Hem toplum hem çevre hem de çalışanları için  fark yaratmanın yollarını aradıklarını bu doğrultuda da ürün portföylerindeki tam tahıl, meyve, sebze, kuru yemiş, tohum ve az yağlı süt ürünleri miktarını artımayı, sodyum, doymuş yağ oranı ve şeker miktarını düşürmeyi hedeflediklerini ilettiler.

2013’de 2006’ya göre doymuş yağda toplam %36 lık bir azalma sağladıklarını, 1994 yılından bu yana trans yağ kullanmadıklarını ve sözleşmelerinin en önemli maddelerinden birinin de mısır, mısır irmiği ve cin mısırının GDO’suz olması olduğunu; sertfikasız, belgesiz kaynaklardan mısır alımı yapmadıklarını belirttiler.

Mısır irmiği, Mısır Değince Aklınıza Ne Gelir? Fıstık Desek?

Bu bilgilerin yanısıra duruş ver görüşlerini yansıtan bazı sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili de bilgi paylaştılar. Bunlardan bir tanesi GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri. Amaçlarının bölgeler arası çocuk eşitsizliklerini en aza indirmek olduğunu projenin 10. yılını geride bıraktıklarını, ilk merkezin 2003 yılında Batman’da açıldığını, toplam 8 ilde 11 tane GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi bulunduğunu ve 28500’den fazla çocuğa sosyal, kültürel, sportif ve eğitsel alanda destek verdiklerini belirttiler.

GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri ile okul çağı ve okul öncesi çocukların ders çalışabilecekleri, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerden yararlanabilecekleri ortamlar yaratmak, çocukların zihinsel, duygusal, kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek ve ailelerinin bilinçlendirilmesine katkıda bulunarak daha sağlıklı bir toplumun ilk adımlarını atmak, en öncelikli amaçları olduğunu belirttiler.

Cheetos, çocukları anladıkları kadar ailelerini de anladıklarını, onların hassasiyetlerine uygun ürün geliştirmenin yanı sıra neler yaptıklarını da anlattılar.Çocukların gelişimine katkıda bulunacak bir başka projeleri ise bir yarışma olan Cheetos Eğlence Üssü.

Cheetos Eğlence Üssü, çocukların eğlenceli fikirlerine destek vermek, eğlenceli ve  zeka ürünü fikir ve davranışları ödüllendirmek için bir yarışma gerçekleştirdiklerini ilettiler.

Mısır irmiği Mısır Değince Aklınıza Ne Gelir Fıstık Desek

Bu doğrultuda ‘afacanlık ‘ olarak tabir edilen eğlenceli zeka ürünü fikir ve davranışların ödüllendirildiği bir yarışma gerçekleştirme kararı almışlar ve partner olarakta Türkiye’nin en eğlenceli anne ve kızı, Ayşe Arman ve kızı Alya ile bir proje gerçekleştirmişler.

Ayşe Arman ve kızı Alya, sıra dışı bu yarışmada jüri üyeliği üstlenmiş.

Bir diğer projeleri ise Cheetos Istanbul’un En Hızlısı koşu yarışması. Çocukların hareketli ve enerji dolu dünyasını anlayan ve destekleyen bir marka olmak istedikleri için Istanbul’un En Hızlısı koşu yarışmasının sponsorluğunu üstlendiklerini belirttiler.

Bu yılki etkinliğe İstanbul’un 31 ilçesinden 1384 okuldan 10-14 yaş aralığında 90 bini aşkın genç ve çocuk katılmış. Elemeler sonrası 5 ayrı yaş kategorisinde, 60 metre, 80 metre ve 100 metre olmak üzere üç farklı klasmanda, kız ve erkek toplam 240 genç, şampiyonluk ipini göğüslemek için yarışmış.

Cheetos’un sponsorluğunda yapılan yarışlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, İstanbul Valiliği, Türkiye Atletizm Federasyonu destekleriyle ENKA Sadi Gülçelik Atletizm pistinde gerçekleştirilmiş.

Ister tüketin ister tüketmeyin bizimle paylaşılanları sizlerle paylaşmak istedik…

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top