Alışveriş

Modanın Kalbinde İpekiş Rüzgarı Esti

Modanın Kalbinde İpekiş Rüzgarı Esti

Modanın Kalbinde İpekiş Rüzgarı Esti

50 ülkeden 1780 firmayı ve 130 ülkeden on binlerce katılımcıyı ağırlayan uluslararası kumaş fuarı Première Vision, Paris’te gerçekleştirildi.  Versace, Armani, Christian Dior ve Fendi gibi dünyaca ünlü markalara kumaş tedarik eden İpekiş, 2015 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu İtalya’daki Milano Unica Fuarı’nın ardından bu kez de Paris’teki trendsetter’lara tanıttı.

27.02.2014, İstanbul

Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen Premier Vision fuarı, dünyadaki başarılı kumaş üreticileri ile tasarımcılar, stilistler ve moda markalarının temsilcilerini bir araya getiriyor. Fuara her yıl katılan İpekiş, bu yıl da teknoloji ve stilin birleşimi kumaşları ile büyük ilgi gördü. İpekiş 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu İtalya’daki Milano Unica fuarının ardından bu kez de Paris’teki trendsetter’ların beğenisine sundu. İpekiş’in yeni koleksiyonunda yer alan kumaşlar, global anlamda en ileri tekniğe sahip kumaşlar segmentinde yer alıyor. İpekiş, teknik, sanat ve zanaati birleştirerek kumaşı şekillendiriyor.

Koleksiyonda canlı renkler ve natürellik öne çıkıyor

İpekiş’in 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonu mimariden ilham alıyor, doğanın canlı akışkan renkleri ile birlikte insanın mücadelesine destek veriyor. Koleksiyonda yün, pamuk, keten, ipek, bambo gibi natural elyaflar farklı renklerle kullanılmış. Renk seçenekleri arasında pastel, pudra tonları, bej, somon, lila, pembe gibi sakin ve yumuşak renklerin yanı sıra gri, buz mavisi, oliv ve mint gibi tonlar da bulunuyor. Petrol, turkuaz, parlament, indigo ve tarçın renkleri ile limon yeşili, lila, mor, laci ve acı kahve de öne çıkan diğer tonlar. Koleksiyonda farklı örgüler kullanılarak ışığın yansıması vurgulanmış. Ceket ve takım elbiselerde matematik ve sanatın birleşimi ekoseler, gölgeli geçişler, minimalist desenler ve kumlu görüntü veren dokular göze çarpıyor. Ayrıca gölgeli ve gömük çizgiler takım elbiselik ürünlere dinamizm katmış. Koleksiyonda natürellik tuşelerle korunmuş. Ürünlere cool finish ile kaygan, akıcı ve parlak olmayan natürel efektler kazandırılmış.

Şehirli insanın hayatına mükemmel uyum sağlıyor

İpekiş’in, 89 senenin birikimi ve özel önem gösterdiği ARGE çalışmaları ile her mevsimde konfor sağlayan, şehirli ve çalışan kesimin ihtiyaçlarına yönelik ürettiği takım elbiselik kumaşlar, tüm dünyada moda sektörünün en önde gelen isimleri tarafından tercih ediliyor. İpekiş, Versace, Armani, Christian Dior ve Fendi gibi markalara kumaş tedarik ediyor. Premier Vision fuarıyla ilgili görüşlerini paylaşan İpekiş Genel Müdürü Aşkın Kandil de, bu başarılarını modanın kalbinin attığı şehirlerdeki fuarlara katılım sağlayarak pekiştirdiklerini dile getirdi. Kandil, “Fuara her yıl katılıyoruz. Her seferinde çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Cumhuriyet tarihinin ilk sanayi tesisi olan İpekiş, günümüzde dünya standartlarında üretim yapan ve lüks markalarla rekabet eden bir konuma gelmiş durumda” dedi. İpekiş’in üretiminin yüzde 80’inin ihraç edildiğini söyleyen Kandil, İtalya’da hayata geçirdikleri Lane Bugella markası ile de Türkiye’yi uluslararası alanda temsil etmekten heyecan duyduklarını belirtti.

Modanın Kalbinde İpekiş Rüzgarı Esti

 

İpekiş hakkında:

İpekiş, Bursa’daki ipekböcekçiliği üretiminin sanayide değerlendirilmesi ve benzer atılımlara örnek teşkil etmesi amacıyla, Türkiye’nin ilk fabrikası olarak 1925’te Atatürk’ün talimatıyla kurulmuştur. İpekiş, bu öncü duruşunu teknoloji ve tasarım konusundaki deneyimi ile birleştirerek köklü bir marka haline gelmiştir. 1991 yılında Tarman Group bünyesine katılan İpekiş, müşteri odaklı anlayışı ile yeni ihtiyaçlara uygun, en kaliteli kumaşları üretmektedir. 2005 yılından bu yana şehir ve iş yaşamına uygun, yüzde yüz yün ve takım elbiselik kumaş üretimine odaklanan İpekiş, yünde uluslararası düzeyde kalite ve güven sembolü olan Woolmark tesciline sahip tek Türk markasıdır. İpekiş ayrıca, Türkiye’nin ilk ihracat yapan firmalarındandır. Firmanın şu andaki üretiminin yüzde 40’ı doğrudan ihraç edilmekte; diğer bir yüzde 40’lık bölümü ise kumaş tedarik edilen markalar aracılığıyla, takım elbise olarak yabancı müşterilerle buluşmaktadır. İpekiş, Versace, Armani, Christian Dior ve Moschino gibi dünya devleri ile Vakko, Sarar, Abdullah Kiğılı ve Ramsey gibi Türk moda sektörünün en önemli markalarına ürün tedarik etmektedir. İpekiş, insana ve çevreye saygı prensibinden ödün vermeden, en yeni teknoloji ve trendleri takip ederek, butik ve hızlı üretim anlayışı ile dünya pazarındaki payını artırmayı ve iç piyasadaki lider konumunu sürekli kılmayı hedeflemektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top