Bebeğim Büyürken

Monomio Ürünleri İle Bebeğiniz Eğlenirken Öğreniyor

İnternette bebek ve çocuk ürünleri ile ilgili çok çeşitli ürünler bulmak mümkün. Hem dekoratif alanda hem de oyuncak alanında çok fazla üretici var. Fakat önemli olan, bebeğin ve çocuğun gelişimi üzerinde olumlu bir etki yaratacak, çocuğun kendi hayati ihtiyaçlarını idame ettirmesine yardımcı olacak ürünlere ulaşmak. İşte Ayşe Tatver bu amaçla yola çıkmış, genç bir anne. Kendisi ve markası monom.io hakkında bilgiler aldık.


Merhaba, sizi ve markanızı tanıyabilir miyiz? 

Öncelikle yeni bir anneyim, anne olmadan önce uzun yıllar yaklaşık 10 yıl reklam, pazarlama ve iletişim sektörlerinde kurumsal bir iş hayatı içerisinde çalıştım. Kurumsal iş alanlarında gerçekleştirmeyi sevdiğim projelerin yanı sıra üretim ve tasarım alanında yeni bir şeyler yapmaya çok istekli olduğumu fark ettim. Ve çocuklar tabii… Asıl onlar için bir şeyler yaparak başlamak istedim.

Monomio markası işte tam bu noktada ortaya çıktı. İletişim gibi güçlü bir alanla uzun yıllar okuyup çalışınca aslında bu beceriyi topluma ve insanlığa bir fayda sunarak yapmanın benim asıl hedefim olduğunu anladım. Düşünmeye başladım, çocuklar için bir şeyler yapmak çok istiyordum bunu görsel iletişim metotları ile nasıl birleştireceğimize baktım. Bir bebek&çocuk odası tasarlanırken bunun bebeğin ve çocuğun sözel ve görsel iletişimine nasıl ve hangi yollar ile katkısı olması gerektiği üzerine çalıştık. Bebeğinizin veya çocuğunuzun odasına asacağınız resimler, posterler, sallanan dönen objeler ve duvar kâğıtları ona bir mesaj verecektir, bu mesajın doğru zamanda bebeğin ve çocuğun doğru algılamasına yardımcı olacak şekilde olması gerektiğini düşündüm. Örneğin hayvanları ve harfleri öğrenmesi için ona yardımcı olacak bir duvar posteri üçlemesinin bebeğinizin odasına 6 aydan itibaren asılmasını öneriyoruz. Daha sonra her seferinde onunla bu posterler önünde iletişime geçerken “Bak canım bu da Zürafa Z harfi ile başlıyor” şeklinde kurulan bir iletişim o anda hem bebeğin görsel hem de işitsel becerisine bir yapı taşı koymanıza yardımcı olacaktır.

Online alışveriş sitenizde hangi ürün çeşitlerini bulabiliriz?

Online alışveriş sitemizde neredeyse tüm ürünlerimiz satışta. Lambalar, çadırlar, sallanan at ve gondol, oyuncak kutuları, isme özel tasarım ahşap küpler, bebek odası duvar posterleri, ahşap oyuncaklar ve dekoratif ürünler, ekolojik kağıttan ve ağaç liflerinden yaptığımız diğer kutular ve çok amaçlı kaseler, çocuk ve bebek odası aydınlatmalarını bulabilirsiniz. Bir de kedi sever ebeveynler için özel bir ürünümüz var Kedi Evi, mutlaka bir göz atın derim.

Sadece sizin satışını yaptığınız bir ürün var mı? 

Var evet, kayınpederimin innovasyonu olan patentli bir ürünümüzden yaptığı dekoratif ürünler bulunuyor. Bu ürünler çevre dostudur yani ekolojik olarak üretilerek geri dönüşümlü kağıt malzemelerden yapılmaktadır. İçerisinde bebek ürünleri olan kaseler bir anda çok sorulmaya başladı ve ben de dedim ki, bu malzeme çevre dostu olduğu kadar da bebek dostu çünkü doğal bir malzeme kullanılarak üretiliyor aynı ahşap gibi. Bu olaydan sonra bebek ve çocuk odaları için dekoratif ürünler yapmaya başladık, arge ürünler seçtik onları geliştirdik. Hâlâ da geliştiriyoruz. Ürün skalamızda yer alan kutu, kase, aydınlatmalar hem bebeklerin ve çocukların ilgisini çekiyor çünkü kendilerine özgü bir dokuları var, insanda elleyerek hissetme isteği doğuruyor hem de anneler için tasarımları sade basit ve pastel tonlarda… Örneğin oyuncak kutularında kullandığımız malzeme için boya kullanırsak bile kök boya katıyoruz çocukların sağlığı için en az zararlı olan şekilde ürünlerimizi üretip tasarlıyoruz.

Anne çocuk ürünleri alanında pek çok yeni firma var. Sizin tercih edilme sebebiniz nedir?

Bebek ve çocuk ürünleri üzerine hem dekoratif alanda hem de oyuncak alanında çok fazla üretici bulunuyor. Yalnız bu ikisini aynı çatı altında toplayarak bir odanın tasarımını 360 derece düşünerek desteklemek içinde bir pedagoji ile bir araya getirerek tasarlama konusunda diğer üreticilerden farklı olduğumuzu söyleyebilirim. Bir bebeğin ve çocuğun motor gelişimi konusunda doğru materyaller kullanarak onu büyütmek daha sonraki yaşlarda onun kendi becerilerini ve hayati ihtiyaçlarını kendi yapmaya devam ederek geliştirmesi ve hareketlerine özgürce kendi karar vermedi konusunda yardımcı olmasıdır. Örneğin 9. aydan itibaren bir bebeğin öğrenmesi için ona sunulan “fermuar açma kapama” oyunu bebeğin el, göz ve beyin koordinasyonu konusunda onu geliştiriyor olacaktır. Belki bu koordinasyon ilerde onu kendi yapmak isteyeceği spor veya müzik alnını seçerken bir adım öne taşıyor olacaktır. Ben de Monomio’nun arka planında bu felsefeyi benimsemesini istedim.

Sosyal medyayı ne seviyede kullanıyorsunuz?

Ürünlerimizin tanıtımı için Instagram ve facebook kullanıyorum, günde iki üç kere tüm hesaplarımı aktif bir şekilde kontrol ediyorum ve haftada mutlaka 3 adet Instagram paylaşımı yapmaya özen gösteriyorum. Online alışveriş sitesi yanı sıra anneler ile iletişime geçmenin en kolay ve samimi yolu Instagram olduğu için çoğunluk ile vaktim o platformda geçiyor.

Paylaşımlarınızda hangi noktalara ağırlık veriyorsunuz?

Yenilikçi ürünler paylaşmaya özen gösteriyorum özellikle annelerin hassas olduğu konulara ağırlık veriyorum. “Ben olsam bebeğim için bu ürünü kullanır mıyım?” sorusunun önce benim için geçerli olması gerekli. İşte bu yüzden bu marka ve ürünleri ile içim çok rahat, paylaşımlarımda da bunun hissedildiğini düşünüyorum. Hem görsel olarak hem de malzeme olarak yalın bir duruşumuz bulunuyor.

Sosyal medya hesaplarınız neler?

Tüm sosyal medya hesaplarında bizi monom.io yazarak bulabilirsiniz.

Instagram: monomio

facebook: monom.online

Ve sitemiz: monom.sospy

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top