Duyurular

Nano Teknolojik Diş Fırçası Misoka, Türkiye’de

İki sıra dışı kadın; Emek Külür ve İlkin Kavukcu, geleceğin teknolojisi için bir arada…

Türkiye’yi 1 milyon adet nano teknolojik diş fırçası ile buluşturacaklar…

Diş Hekimi Emek Külür ve İlkin Kavukcu, macunsuz diş temizleyen ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran Japon teknolojisi Misoka’yı Türkiye’ye getirdi. İş hayatında birçok başarıya imza atan iki iş kadını,  Maison & Object Paris 2017’de tanıtılan nano teknolojik diş fırçası Misoka’yı  Türkiye’de 1 milyon adet satmayı hedefliyor. Ağız ve diş sağlığı konusunda Türkiye’nin bakım ve tedavi haritasını çıkaran bir araştırma yapan Diş Hekimi Emek Külür, literatür araştırması yaparken keşfettiği Misoka’yı Türkiye’ye getirmek için uzun bir uğraş verdiklerini söyledi. Japonya’da ki merkezi ziyaret edip yerinde bilgi alan Emek Külür, “Misoka, ağız ve diş sağlığı konusunda dünya çapında devrim yaratan bir buluş. İlk kez, bu yıl Parisde, Maison & Object’de bu yeni teknoloji tanıtıldı. Türkiye’ye getirmek için, bu büyük bir yatırım ve proje olduğu için profesyonelliğine ve başarısına güvendiğim dostum İlkin Kavukcu ile iş ortağı olduk” dedi. Türkiye’de ilk etapta Eczanelerde satışa sunulacak olan Misoka’nın önemli bir buluş olduğunu belirten İlkin Kavukcu ve Emek Külür, “Buluşlar ve yenilikler, insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve hep daha iyiyi insanlara sunmak için var. Bu buluş da, bilinçsiz diş macunu kullanımı nedeniyle özellikle çocukların ve elbette herkesin fazla florüre maruz kalmasını engelleyen, ağız hijyenini daha güvenli, daha pratik ve daha sağlıklı bir yöntemle sunan önemli bir buluş” dedi.

Diş Hekimi Emek Külür’ün, Türkiye’nin “Ağız ve Diş Sağlığı” haritasını çıkaran Literatür çalışması, iş hayatının iki başarılı kadınını nano teknolojik diş fırçası yatırımcısı yaptı. Uzun yıllar, medyada habercilik alanında başarılı işlere imza atan ve üst düzey yöneticiliğin ardından anne olarak iş hayatına kısa bir ara veren İlkin Kavukcu ve dünyadaki ağız sağlığı ve ağız hijyenine yönelik teknolojileri Türkiye’de ilk uygulayanlardan başarılı Diş Hekimi Emek Külür, macunsuz diş temizleyen Misoka’yı Türkiye’yi getirdi.

İlk etapta, www.misoka.com.tr adresi ile E-Ticaret platformunda ve Türkiye genelinde Eczanelerde satışa sunulacak olan Misoka, lansmanı yapıldığı andan itibaren dünya genelinde büyük ilgi görmüştü ve Türkiye’den ulaşmak isteyenler ancak internet üzerinden sipariş verebiliyordu. Çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda duyarlı anneler başta olmak üzere herkesin bilinçsiz diş macunu kullanmasının önüne geçen nano teknolojik diş fırçası Misoka, macunsuz diş temizliği sağıyor.

Osaka merkezli teknoloji şirketi işbirliğiyle üretilen ve Japon tasarımcılar tarafından geliştirilen nanoteknolojik diş fırçasının en önemli özelliği, kıllarının nano boyuttaki 1 milyar mineral iyonlarla kaplanmış olması. (1 nanometre, metrenin milyarda biri, diğer bir deyişle 1 milimetrenin milyonda biri kadardır) Kıllar üzerindeki iyonlar, fırçalama sırasında diş yuzeyindeki birikimleri ve lekeleri temizlerken, diş minesini kaplayarak bir tür koruma kalkanı da oluşturuyor. Bu üründe diş macunu kullanmak yerine diş fırçasını bir bardak su içine daldırarak kıllar üzerindeki iyonların serbest kalmasını sağlıyor ve dişinizi fırçalıyorsunuz.

Diş macunu Türkiye’de bilinçsiz kullanılıyor ve florür’ün fazlası sağlığa zarar veriyor..

Misoka Türkiye temsilciliğini alarak bu önemli buluşu Türkiye’ye getiren İlkin Kavukcu ve Emek Külür, nano teknolojik diş fırçasına detaylı bir araştırma yaparak, Japonya’da ki teknoloji merkezini ve şirket merkezini ziyaret edip, yerinde görerek yatırım yaptıklarını söyledi. Maison & Objet Paris’de tanıtılan nano teknolojik diş fırçası ile tanıştıklarında ortak olarak bu işe girme kararı veren başarılı iş kadınları, Misoka ile başlayan iş ortaklıklarını yeni projelerle büyütmeyi hedeflediklerini belirtti.

Diş Hekimi Emek Külür, “Diş macunu, Türkiye’de maalesef çok bilinçsiz şekilde kullanılıyor. Diş macunundaki florürür fazlası sağlığa zarar veriyor. Misoka, bu sorunu ortadan kaldırıyor ve diş macunu olmadan dişler temizlenebiliyor. Amerikan Dişhekimleri Birliği, bir kadının optimal olarak günde yaklaşık 3 mg, erkeğin ise günde en fazla 4 mg florür almasını öneriyor. Araştırma literatürüne göre, tek fırçalamada bir miligram florürün dörtte birinden fazlasını yutmamalıyız” şeklinde konuştu.

Diş macununu bilinçsiz kullanmanın özellikle çocukları olumsuz etkileyeceğinin altını çizen Emek Külür, konuyla ilgili şu bilgileri verdi; “Çalışmalar florürün gereğinden fazla alındığında ciddi sağlık sorunlarına sebep olduğunu gösteriyor. Kurşun emilimini artırıyor, kollajen sentezini bozabiliyor, hiperaktiviteye, artrit, demans, kemik kanseri, kemik kırıkları, kas bozukluklarına neden olabiliyıor, IQ’yu düşürüyor, troid fonksiyonunu düşürüyor, , 62 çeşit enzimi etkisiz hale getiriyor, antikor oluşumunu engelliyor, genetik hasar ve hücre ölümüne yol açabiliyor, tümör ve kanser oranını arttırıyor, bağışıklık sistemini bozuyor…”

Öncelikle annelerin çocukları için, sonra herkesin ağız bakımında kendini güvende hissetmesini istiyoruz..

Misoka Türkiye Temsilcisi ve ortağı İlkin Kavukcu, öncelikle annelerin sonra herkesin ağız bakımında kendini güvende hissetmesini istiyoruz dedi. İnsanların, birçok kimyasala maruz kalmadan da ağız hijyeni sağlayabileceğini Misoka ile anlatmak için Emek Külür’le bu işe başladıklarını anlatan gazeteci İlkin Kavukcu; “Misoka, dünyada diş bakımı ve ağız hijyeni konusunda ki en son teknoloji. Japonya’da Osaka merkezli teknoloji şirketi tarafından uzun yıllar üzerinde çalışılarak geliştirilmiş, her şeyden önce çok pratik, daha güvenli ve daha sağlıklı bir diş fırçası. Bir anne olarak, çocuklarımın dişlerini fırçalarken macunu yutup yutmadığından ya da ne kadar yutmuş olabileceğinden emin olamıyorum ve tedirgin oluyorum. Misoka’yı öncelikle ailem ve ben kullanmaya başladık. Bizi o kadar çok heyecanlandırdı ki, Misoka’nın Türkiye temsilciliğini birlikte alarak Emek Külür’le dostluğumuzu iş ortaklığına taşıdık. Nanoteknolojik diş fırçası Misoka,  ağız hijyenini sağlamak konusunda kolaylık ve pratiklik sunarak hayatımızı kolaylaştırıyor. Adeta görünmez teknolojiyi görselleştiriyor.” dedi.

Diş hekimlerinin yapabileceği temizlik operasyonunu misoka ile kendiniz yapabilirsiniz..

Misoka Türkiye Temsilcisi ve Diş Hekimi Emek Külür, nano teknolojinin günlük diş bakımı ve ağıj hijyeni dışında diş hekiminin uyguladığı temizlik operasyonu sonrasında ki kadar parlak ve temiz sonuç alındığını açıkladı.

Nanoteknolojik diş fırçası Misoka hakkında bilgi veren Emek Külür, “Diş macunu olmadan da dişler temizlenebiliyor. Bu fırçaları suya tuttuğunuzda aktif hale gelen iyonlarıyla dişleriniz tertemiz oluyor. Misoka diş fırçasının en önemli özelliği, kıllarının nano boyuttaki 1 milyar mineral iyonlarla kaplanmış olması. (1 nanometre, metrenin milyarda biri, diğer bir deyişle 1 milimetrenin milyonda biri kadardır) Kıllar üzerindeki iyonlar, fırçalama sırasında diş yuzeyindeki birikimleri ve lekeleri temizlerken, diş minesini kaplayarak bir tür koruma kalkanı da oluşturuyor. Bu üründe diş macunu kullanmak yerine diş fırçasını bir bardak su içine daldırarak kıllar üzerindeki iyonların serbest kalmasını sağlıyor ve dişinizi fırçalıyorsunuz. Bu yeni diş fırçası, nano-mineral kaplamayla işlenmiş kılları sayesinde sadece kılları nemlendirip fırçalayarak diş yüzeyinden plağın uzaklaştırılmasını sağlıyor. Tek bir bardak su gerektirdiği için, insan sağlığına ve küresel çevreyi korumaya da katkıda bulunuyor.

Dişler iyonlarla nasıl temizleniyor ?

Misoka Nanoteknolojik diş fırçasının dişleri nasıl temizlediği hakkında bilgi veren Diş Hekimi Emek Külür “Fırçayı suya daldırdıktan sonra, kılların üzerindeki nano boyutlu mineral iyonları aktive olarak, dişleri temizliyor ve diş yüzeyinin daha yüksek hidrofilik özelligi ile su çekmesine ve pürüzsüz hale gelmesine neden oluyor.

Bu sayede lekelere karşı daha dayanıklı bariyer yaratılıyor. Bu fırçalarda nano boyutlu magnezyum, kalsiyum, sodyum ve daha fazlasıyla kaplama teknolojisi kullanılıyor. Nanoteknolojik diş fırçasının kılları camın yüzeyi gibi parlak ve pürüzsüz oluyor. Yüzeye hidrofilik özellik katılarak, leke ve kirlere karşı dirençli hale getiriliyor. Ultra ince kıl tasarımı sayesinde dişlerde ve diş etlerinde hafif fırçalama ile hassas ve etkili diş bakımı elde ediliyor” dedi.

Dişleri sadece suyla temizlemek için kullanılan nanoteknolojik diş fırçası ilk olarak Japonya’da 2007 yılında piyasaya sürüldü. Dünyada 3 milyondan fazla kişi bu diş fırçasını kullanıyor.

www.misoka.com.tr

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top