Alışveriş

Röportaj

Röpörtaj

Röpörtaj3

 

– Gizem Baylan kimdir?

1991 yılında Amsterdam’da doğdum. Üniversite hayatıma Uluslararası Ekonomi ile başlayıp, Moda Tasarımı olarak bitirdim! 2010 yılında evlendim, 2013 yılında anne oldum. Küçüklüğüm den beri modaya olan ilgim, oğlumun doğumu ile birlikte çocuk modasına doğru yönelmeme sebep oldu. Hep hayalim olan “çocuk modasını” anlatan www.stylishkidszone.com ‘u açmama en çok da oğlum vesile oldu.

– Anne olmak nasıl bir duygu neler yaşadın hayatın değişti mi? nasıl değişti?

Anne olmak tam anlamı ile “karşılıksız sevgi’nin” ta kendisi. Ben şimdi ne desem boş, anne olmak anlatılmaz bence, sadece yaşanır. Ama evlat Şüphesiz dünyanın en güzel şeyi.

Anne olmamla birlikte hayatımda birçok şey değişti, aslında nerdeyse her şey söylebilirim. Hayatımı oğluma göre yaşamaya başladım, kimi zaman tüm plan ve programlarımı, onun uyku ve yemek saatlerine göre ayarladım, onunla beraber dışarı çıktığımda, gittiğim mekanları ona göre seçtim. Ama her şey den öncesi onunla birlikte olgunlaştım. Ben çok genç anne oldum ve bu durumun hayatımı olumlu yönde etkilediğini düşünüyorum. Onunla birlikte öğreniyorum birçok şeyi, onunla birlikte büyüyoruz diyebilirim, sanırım en güzel yanı da bu.

Röpörtaj

 

– İstanbul’da çocuklarla neler yapılır siz neler yaparsınız nerelere gidersiniz?

Ben Hollanda ‘da doğup büyüdüm, Zaanse Schans isimli kasabada, Amsterdam’ın köylerinden diyebiliriz. Yemyeşil ağaçlar, nehirler ve kuzuların bol olduğu hayvanat bahçelerinin arasındaydı bizim evimiz. Yani doğa ile çok iç içeydik. Bu tarz bir yerde büyümüş bir insanla, şehir ve yoğunluğun ortasında büyümüş bir insanın arasında ki fark çok büyük. Mutlu ve huzurlu bir çocukluğum vardı ve isterdim ki oğlum da bu şekilde büyüsün. Fakat İstanbul gibi bir yerde maalesef bu mümkün değil. Yurtdışında çocuklara yönelik mekanlar her zaman açık hava alanlarıyken, Türkiye’de maalesef bu mümkün olmuyor. Ben oğlumu 1 yaşında My Gym’e götürmeye başladım. Orada çocuklarla iç içe olması ve özgürce orada bulunan mevcut jimnastik aletleri ile oynayabilmesi onun gelişimini olumlu yönde etkilediğini düşünüyorum. Biz çok faydasını gördük ve Seferhan oraya gittiğinde çok mutlu oldu.

Kaliteli zaman geçiriyoruz. Annelere tavsiye ederim. Onun dışında bugüne kadar ziyaret ettiğimiz yerler arasında, kapalı dev akvaryum ve İstanbul’un dışında olan doğa ile iç içe hayvanların da bulunduğu yerler var, hava güzel ve mümkün oldukça bu tarz yerleri tercih ediyoruz.

Röpörtaj

– Anne olunca kurduğun girişiminle ilgili bizlere bilgi verir misin?

Ben eğitimimi moda tasarım üzerine aldım. Anne olmadan da / olduktan sonra da her zaman bu yönde bir şeyler yapmak istiyordum. Fakat anne olduktan sonra, moda ya duyduğum ilgi çocuk modasına yönelmeye başladı. Kendimi bu konu üzerine geliştirmeye karar verdim. Bununla ilgili kesin olarak bir şeyler yapmak istiyordum, fakat artık oğlum vardı ve ben onu tamamen bir bakıcıya bırakmak yerine kendim büyütmek istiyordum. Zaten internet üzerinden çalışma fikri de oradan doğdu. İşimi internet üzerinden yaptığımda hem oğlumu ihmal etmemiş, hem de çalışabiliyor olacaktım. Öyle de yaptım, stylishkidszone.com artık sadece çocuk modasını anlatan bir blog değil, aynı zamanda insanların online alışveriş yapabileceği bir online mağaza. Bu mağazada dünyaca ünlü Bam Bam Türkiye ürünleri, üretimi ve markası ile tamamen bana ait olan Born To Walk pratikleri yer alıyor.

Röpörtaj

 

– Girişimini kurarken yaşadığın zorluklar?

Sen neler yaparak bu zorlukları atlattın ve annelere girişimci olmak konusunda neler söylersin ?

Hiç birşey kolay oluşmuyor, dışarıdan çok kolay ve basit gözüksede, ortada ciddi bir emek ve uğraş var. Özellikle birde anneyseniz, hem çocuğunuza hem işinize aynı verimlilikte olmak işi daha da zorlaştırıyor. Ama kıymeti ve değeri daha fazla oluyor! Her şey usulüne uygun olsun ve resmi olsun istedim. Bunun için 27 Kasım 2014 tarihinde bir lansman gerçekleştirdik. Bu lansman eşliğinde ürünlerimi tanıttım ve resmi olarak o gün internet üzerinden satışa başladık. Özel hayatımda ki, titizliğimin işime yansıması ise en büyük özelliklerimden biri

Minik ama sağlam adımlarla ilerlediğimizi düşünüyorum. Uzun vade de aklımda farklı plan ve projeler var şu an üzerinde çalıştığım. Gelecekte stylishkidszone.com ‘un, annelerin okumaktan sıkılmadığı ve zevk aldığı bir blog haline gelmesi için ben ve ekibim elimizden geleni yapıyoruz. Annelere tavsiyem ise, eğer çalışmıyor ve dışarıda aktif bir işiniz yok ise, kesinlikle başarılı olabileceğiniz bir yönünüzü keşfedip bunun üzerine yoğunlaşmanız olacaktır.

Röpörtaj

 

– Nereden sipariş verebiliyoruz? Süreç nasıl işliyor?

shop.stylishkidszone.com üzerinden girip online alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz. Stoklu çalıştığımız için, sipariş vermiş olduğunuz ürünlerin teslim süresi en fazla 1 veya 2 gün. Bulunduğunuz il’e göre değişiyor.

– Nerelerde satılıyor?

Şu an için kendi sitemiz haricinde sadece www.renklizebra.com ‘da satılıyor ürünlerimiz. Çok yakında www.boniqo.com üzerinden ‘de ürünlerimiz satışa sunulacak.

– İnternet Annelerine tavsiyelerin var mı?

internetanneleri harika bir site, anne adayları ve anneler için ideal bir site. Oldukça dolu ve fazlasıyla bilgi içeriyor olması bence en büyük özelliği.

Bana da bu site de yer verdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum!

facebook: stylishkidszone

instagram: stylishkidszone

blog: www.stylishkidszone.com

Shop: shop.stylishkidszone.com

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top