Konuk Yazar

Bu Sarımsak Değil Siyah Sarımsak!

Ne yersek oyuz! Tamam yıllar bunu duyuyor, söylüyoruz. Farkındayız ama kendimizi değiştirmek için bir şey yapıyor muyuz peki? Göreceksiniz bir başlayınca bırakamayacaksınız ve bu sizin için bir tutku haline gelecek. Bu yeni merak, sizin için bir alışkanlık haline gelecek. Sağlıklı olan, doğal ve iyi olan ne varsa onun peşinden koşacaksınız.

Beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye çalışırken buna bağlı olarak yaşam tarzı da neredeyse kökten değişiyor. Saplantılı değil de keyifli bir halde bu işin peşinden gidince her şey daha da kolaylaşıyor. Korkmayın. Her bir yeni gün, karşıma daha önce duymadığım, bilmediğim alternatif öğeler çıkıyor, ucu bucağı olmayan bir deniz gibi. Bunları araştırmak ve öğrenmek de çok eğlenceli. Bu dönemde besinlerin önemini anlıyorum ve besin takviyelerinin gerekliliğini kavrıyorum.

Mesela sarımsağı herkes bilir. Çok faydalıdır, doğal antibiyotiktir denir. Ama tüketmek biraz zordur, yemeklerin içinde yararlarının ölme riski vardır, doğru pişirmek yetenek ister. Bir de siyah sarımsak diye bir şey varmış. Bak sen! Bir de bu mu çıktı. Çıktı ama güzel çıktı. Bağışıklık sistemini destekleyen, hücreleri hastalıklara karşı koruyan ve yaşlanmayı yavaşlatan antioksidanlar, siyah sarımsağın aktif maddesi olan S-Allilsistein’da yüksek miktarda bulunuyormuş. Kimyasal madde karıştırılmadan, kefir, yoğurt, maya veya turşu gibi besinlerin oluşmasındaki yöntemle, fermantasyonla oluşan siyah sarımsağı nasıl tüketebiliriz peki? İşte burada takviyeler devreye giriyor. MDC Black Garlic Tablet ile tüketebilirmişiz örneğin.

Ayrıca koku endişesi olmadan sarımsak tüketmek de ayrı bir keyif. Normal sarımsaktan daha güçlü olan siyah sarımsak kokmuyor da… Tablet? Elbette o da kokusuz. Özellikle çalışma ortamında, çocukların aileleriyle birlikte olduğumuz gruplarda, alışverişte, her yerde aslında çekinmeden tüketip, sarımsağın faydalarını kucaklayabiliriz. Böyle bir seçeneğimiz var… Beyin hücrelerini koruması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, enerji vermesi, detoks etkisi, kalp ve damar sağlığına olan faydaları, sindirim sistemi üzerindeki olumlu desteği ile, sarımsağı yemeğe eklemekten kaçınanlar için de iyi bir alternatif.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top