Hamile Günlüğü

Selen’in Hamile Günlüğü 15.hafta

Selen Hamile Günlügü 15

Selen Hamile Günlügü 15.hafta

 

Üzerimde bu hafta ben ettim sen etme durumları var !!!  Evet, ilkinde yaptım ikincisinde yapmayacağım diye kendime direttiğim ancak yapıp yapamayacağım konusunda emin olamadığım bir durum.

Uyku eğitimi !!! Her çocuğun farklı karakteri var, huyu var vs… evet tamam ama uyuma alışkanlığı kazandırmak ta anne ve babanın görevi sanki. Bu konuda ilk aylarda çok güzel giden düzenimiz aylar ilerledikçe değişmeye ve benim bu değişime ayak uyduramayışıma uzanıyor. Kısaca özetlersek Serra’yı 6. Aya kadar kendi yatağının yanına oyuncak koyarak rutinleri çerçevesinde uyuttum ancak diş çıkarma seansından ve meme yaralarımdan kurtulduğum ve silikon ucu bıraktığım dönemde bizimki memeye bir alıştı ki bütün uykularını meme vasıtasıyla yapmaya başladı.

Diş süreci malum uzun sürüyor aman geçecek bunu da atlatacağız derken bizimki bir meme canavarı oldu ve geri dönüşünü yapamadım maalesef. Bir kere alıştı mı zaten rutin çok basit ve meme bebeklerin kaçış noktası, anne de bunu önlemez ve bir şey olmaz derse 19 ay boyunca meme bağımlısı bir çocuk yetiştirir. Memeyi bıraktık ancak onun yerine biberonun alması hiç güç olmadı, gece uyanmalarında anne süt diye seslenen bir kızım var. Sütü sulandırıyorum ama gece en az 2 kere kalkınca ve en az 100 cc biberon ile sıvı alımı yaptığından gece bezlerimizde tartılmaya layık oluyor. 2 yaş sonrasında biberonu ve zaten daha öncesinde gece beslenmesini bırakmam gerekiyordu, ikisini nasıl yapacağım hakkında inanın bir fikrim yok. 2. Geldikten sonra hem bebeğe kalk hem Serra’ya kalk yapabileceğimi sanmıyorum , hadi diyelim ki babası kalktı o halletti ama bu nereye kadar sürer ??? Biberon ve gece içilen süt vs ciddi diş sorunlarına yol açarken ben son 3 ayımda nasıl bir yol izlemeliyim kara kara düşünmekteyim. E huylu huyundan vazgeçmez ama ben ettim sen etme durumunu size ve kendime bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Gelen bebiş bu şekilde olmayacak ümidi ile esenlikler diliyorum.

15. haftam sakin ve dingin geçiyor, uyku hallerim biraz azaldı ama tam geçmedi, bol bol uyumak her hamilenin hakkı önümüzdeki hafta annem ve babam geliyor,  Ankara’dan Serra’yı çok özlediklerinden devamlı bir seyahat halindeler ama taşınmaları yönündeki bütün ısrarlarım devam ediyor ve sonunda zafere ulaşacağıma eminim.

Henüz duygu sömürüsü kısmına geçmedim ama 2. bebek ile beraber az da olsa ucundan yaparım gibi geliyor, o zaman hepsine daha fazla ihtiyacım olacak orası kesin. Ellerini çabuk tutsunlar da bu garibanı sevindirsinler. Ben de her şey yolunda giderse Temmuz ayında doğuracağım ama daha fol yok yumurta yokken tatil planları yapıyorum ( delimiyim neyim ??) Aslında kendim için değil Serra’yı düşünüyorum tam tatilde olması gerektiği dönemde yazın sıcağında İstanbul’da olmak zorunda. Silivri’de yazlığımız var ama denizini sevmiyorum ve giremiyorum maalesef, onunda çözümü bahçeye Serra’ya küçük bir havuz.

Yazın durumlara bakarak kaçış için Silivri güzel bir seçenek ama aslında benim kaçış Ağustos ayında olacak gibi gözüküyor ve her şey yolunda giderse Bodrum Bodrum şarkısını söylemeye başlayacağım. Tam zamanında Ağustos sonu Eylül başı gibi orada olmayı planlıyorum, Eylül Bodrum’un en güzel zamanı daha sessiz ve daha ılık bir hava ve bütün gün sahilde bahçede rahatça oynayabilecek bir Serra hayal ediyorum. Umarım dilediğim gibi olur her şey, denize girmişim Bodrum’a gitmişim cidden önemi yok zaten 1 aylık bebeğe bakmaktan hiçbir şey anlamayacağım (tecrübe ile sabit ) ama Serra mutlu olsun doyasıya yaşının tadını çıkarsın istiyorum.

Haftaya artık eğer kendini gösterirse bebişin cinsiyeti belli olacak, bu heyecanı sizinle çok hızlı bir şekilde, paylaşmayı umuyorum. Haftaya görüşmek üzere..

Selen Sorgun
twitter: selocans
instagram: selensorgun#
facebook: selensorguntiryaki

Fotoğraf: https://www.anmum.com alıntıdır

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top