Aile

Silverette Gümüş Göğüs Kapakları Türkiye’de

Anne Sütü Mucizesinden Vazgeçmemek İçin Doğal Destek: Silverette Gümüş Göğüs Kapakları

Emziren annelerde sıklıkla görülen göğüs ucu yara ve çatlakları için İtalya’da geliştirilen Silverette gümüş göğüs kapakları Türkiye’ye geldi!

Anne sütü bebeğin fizyolojik ve ruhsal sağlığı için tam bir mucize. Ancak göğüs ucu yara ve çatlakları, anneleri emzirmekten vazgeçme noktasına kadar getirebiliyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre erken dönemde emzirmeyi bırakmanın en yaygın sebeplerinden biri meme ucu yara ve çatlakları. Bu sorunla başetmede pek çok ülkede anneler ve emzirme danışmanları tarafından yaygın bir şekilde kullanılan Silverette gümüş göğüs kapakları bir süre önce Türkiye’ye de geldi!

Silverette gümüş göğüs kapakları, göğüs ucu yara ve çatlaklarıyla, gümüşün doğal anti-mikrobiyal ve iyileştirici özelliğinden faydalanarak mücadele eden bir ürün. Tarihe meraklı bir medikalci olan Luigi Sevignani tarafından geliştirildi. Silverette gümüş göğüs kapakları 2002 yılından beri patentli olarak İtalya’da üretiliyor ve tüm Avrupa ülkeleri, Amerika, Dubai, Kanada gibi pek çok ülkede satılıyor.

Silverette’yi Türkiye’ye getiren de, aynı sorunu yaşayan girişimci bir anne. Bebeğinin doğumunun ardından göğüs ucu yaralarıyla başetmeye çalışan bu anne, soğan kabuğundan ayva çekirdeğine, göğüs kalkanlarından çeşitli kremlere pek çok yöntemi deneyip sonuç alamayınca İsviçre’de yaşayan bir arkadaşı, “burada çok kullanılıyor” deyip bu ürünü kendisine yolluyor. Kapakları kullanmasının ardından bir gecede rahatlama hisseden annenin yaraları hızla iyileşince çok şaşırıp, neden bu ürün Türkiye’de yok diye düşünüyor. Bunun üzerine Silverette’in distribütörlüğü alıp Türkiye’ye getiriyor.

Yapılan son araşırmaya göre Silverette kullanan her 10 anneden 8’i, ürünün faydasını gördüğünü söylüyor.

* Silverette gümüş göğüs kapakları, pek çok doğum koçu, ebe ve emzirme danışmanı tarafından meme ucu yaralarına karşı tavsiye ediliyor. Kullanımı ülkemizde hızla yaygınlaşan bu ürün şimdilik sadece web sitesi üzerinden satılıyor. (www.silveretteturkiye.com)

*Silverette kullanan 130 anne arasında Eylül 2017’de Türkiye’de yapılan anket sonuçlarına göre

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top