Aile

Siz Bebeklerinizin Gözlerindeki Işıksınız

Doğum sonrası vücutta meydana gelen deformasyon bazı annelerde kalıcı olabiliyor. Bunu kafanıza takıyor musunuz? Yoksa onunla barışık bir şekilde mi yaşıyorsunuz? İkiz bebeklerine kavuştuktan sonra sosyal medyada yukarıdaki fotoğrafı paylaşan genç kadın: “Çizgileriniz, yaralarınız, fazla kilolarınız SİZİ TANIMLAMIYOR! İnanılmazsınız, bir annesiniz ve bebeklerinizin gözlerindeki ışıksınız. Bu fotoğrafı bedenlerimizin gerçeklerini göstermek için paylaşmak istedim. Tamam, belki kusursuz değilim/değiliz ama onların gözünde tam olarak mükemmelsiniz.” diyor. Siz ne diyorsunuz? İzlerinizle barışmak için onun bir gülümsemesi yetiyor mu?

—-

“Evet bu oldukça kişisel bir yazı. Doğumdan 4 ay sonra ancak, yaşadığım lohusalık (postpartum) depresyonunu atlatıyor ve olduğum yeri kucaklıyorum.

36 hafta boyunca iki güzel bebeğe ev oldum ve 5 hafta onları emzirdim.

Hamileliğim, erken çıkmak istedikleri için, dehidrasyon ve kasılmalar nedeniyle birkaç kez hastaneye yatmak zorunda kaldığım zamanlarla geçti.

Hamilelik süresince vücutlarımız çok fazla değişiyor ve muazzam bir dönüşümden geçiyor.

Şimdi kendimle gurur duyuyorum. Güzel bebeklerimi taşıdığım için, onlara mama verdiğim için, sıcaklık verdiğim için ve en önemlisi daha önce hiç tahmin edemediğim, bilmediğim, düşünemediğim büyük sevgimi verdiğim için…

Hayatımın geri kalanını bu yarayla ve güzel anılarla, ailemle birlikte geçireceğim.

Çizgileriniz, yaralarınız, fazla kilolarınız SİZİ TANIMLAMIYOR!

İnanılmazsınız, bir annesiniz ve bebeklerinizin gözlerindeki ışıksınız.

Bu fotoğrafı bedenlerimizin gerçeklerini göstermek için paylaşmak istedim. Tamam, belki kusursuz değilim/iz ama onların gözünde tam olarak mükemmelsiniz.”

weareaustinborn

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top