Genel

Soğuk Kış Günlerinin Sıcacık Lezzeti: Dardenia’dan Levrek Çorbası

Soğuk Kış Günlerinin Sıcacık Lezzeti: Dardenia’dan Levrek Çorbası

Soğuk Kış Günlerinin Sıcacık Lezzeti: Dardenia’dan Levrek Çorbası

Yağmurlu ve soğuk kış günlerinde bir kase sıcacık çorba, mutluluğun kapılarını aralar… Balık tutkunlarının lezzet noktası Dardenia, özel bir tarifle hazırladığı levrek çorbasıyla bu keyifli anları vadediyor. Levrek, süt ve patatesle yapılan, baharatlarla tatlandırılan bu sağlıklı lezzet, limon ve krutonla servis ediliyor.

Balık tutkunlarına farklı lezzet deneyimleri sunan Dardenia, kış mevsiminde sofraların vazgeçilmezi olan çorba ile de gönülleri fethediyor. Dardenia’nın kendi özel tarifiyle hazırlanan levrek çorbası, levrek, süt ve patatesle yapılıyor, baharatlarla tatlandırılıyor. Yanında limon ve kıtır krutonla servis edilen bu lezzet, sağlıklı bir öğünün ilk aktörü oluyor, tadıyla fark yaratıyor.

Dardenia tutkunlarının severek tükettiği levrek çorbası, katkı maddesi ve koruyucu içermiyor. Ege’nin leziz levrekleri, çorbaya benzersiz bir tat kazandırıyor, baharatlar ise lezzeti doruğa çıkarıyor. Dardenia, levrek çorbasının yanı sıra, balık ekmek, kalamar tava, midye tava, fish&chips ve tempura usulü sağlıklı kızartma yöntemiyle hazırlanmış atıştırmalıklar gibi farklı seçeneklerle de her damak tadına hitap ediyor.

Dardenia’nın levrek çorbasının fiyatı 7,9 TL.

Dardenia hakkında:

Türkiye’nin ilk ve tek balık ekmek zinciri olan Dardenia, 30 yıllık Dardanel tecrübesiyle, sürdürülebilir balıkçılık ilkelerini kılavuz alarak, 2011 yılında kuruldu. Dardenia’nın ilk restoranı Erenköy’de açıldı. Geleneksel balık ekmek lezzetini modern ve yenilikçi bir yorumla sunan Dardenia, ilk yılında 130 binin üzerinde İstanbulluya ulaşarak büyük bir beğeni kazandı. 2012 yılında ikinci restoranı Maslak’ta, üçüncü restoranı ise Buyaka AVM’de hizmet vermeye başladı. 2013 yılının Mart ayında 4. şubesini Aqua Florya’da açmış olan Dardenia, ilk sushi konseptli restoranı Dardenia Fish&Sushi’yi de 2014 yılının Ocak ayında Göktürk’te hizmete açtı. Uluslararası alanda tanınan geleneksel lezzet markası olmak hedefiyle yola çıkan Dardenia, doğal ortamında yetişen, katkısız lezzetleriyle balık tutkunlarına enfes deneyimler sunuyor.

www.dardenia.com

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top