Aile

Sonbahar’da Çocukları Doğa İle Tanıştıracak 4 Oyun

Bu oyunlarla çocuklar doğada biraz zaman geçirip, onu daha yakından tanıdıktan sonra evde yaratıcılığını kullanıp eğlenmeye başlayacak.

Komik orman

Dışarıdan çeşitli taşlar, dallar, yosun gibi materyaller toplayın. Daha sonra hafif derin ve şeffaf bir vazo bulun. (Küçük balık akvaryumu olabilir.) Taşları ve dalları istediğiniz gibi boyayın. Akrilik boya ile dilediğiniz gibi yapıştırın ve kurumaya bırakın. Çocuğunuzun evin içinde kendi renkli Sonbahar’ını yaşamasına izin verin. Banyo, salon ya da çocuk odasına koyabilirsiniz.

Kirpi kozalaklar

Ormanlık bir alandan ya da Çam ağaçlarının olduğu bir bölgeden yere düşmüş kozalakları toplayın. Kozalakları istediğiniz gibi boyayıp bırakabilirsiniz. Ya da bir keçeyi kalp, yuvarlak veya çiçek gibi kesip kozalağın sivri ucuna yapıştırabilirsiniz. Kulaklar için iki ayrı parça kesip onları da yapıştırın. Burun ve gözler için siyah boya kullanın ya da siyah boncuklar yapıştırın. Kozalakları içinizden geldiği gibi boyamayı unutmayın. Kozalaklar kirpi oldu.

Parlak dallar

Doğadan çeşitli dallar toplayın ve elinizdeki ufak tefek malzemelerin hepsini kullanmaya hazırlanın. Dallardan bir ağaç yapabilirsiniz. Taban için hafif kalın ve kısa olan bir dalı seçin. Diğer dalları bunun üzerine dilediğinizce yerleştirip yapıştırın. Dalları istediğiniz renge boyayın. Dalların üzerini pon pon, boncuk, düğme gibi malzemelerle donatın.

Yapraklı desenli peçeteler

Çocuk yapımı peçetelerle masalarınızı şenlendirin. Doğada dolaşırken ağaçtan henüz yeni düşmüş, bir bütün halinde, sağlam olan yapraklar toplayın. Yaprağın bir tarafını suluboya ya da kumaş boyasıyla boyayın. Boyalı tarafı peçeteye bastırın. Yaprağı bastırırken, boyanması umrunuzda olmayan bir cisim ya da başka bir bez kullanın. Daha sonra kurumasını bekleyin.

parents

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top