Giyim Kuşam

Sophia Webster

Sophia Webster

Sophia Webster
Kadınlar ve ayakkabıları..

Göz zevkimizin baş kahramanları.. Çoğumuz için başlı başına bir tutku..

Söz konusu ayakkabılar olunca çoğu kadın için geçerli olan kural benim için de devreye girer: Asla yeteri kadar ayakkabım yoktur! Ve yeni bir çift ayakkabı her zaman iyi hissettirir

Sıra dışı tasarımlar beni her zaman heyecanlandırmıştır. Farklı detayları kullanmayı en sevdiğim yer de ayakkabılar olunca, genç tasarımcılarım ilham verici eserlerini görmek, onlardan bahsetmek benim için başlı başına bir keyif..

Bu yazımda, son zamanların en gözde tasarımcılarından Sophia Webster’den bahsetmek istiyorum. İlk gördüğüm andan itibaren vurulduğum, sonra da rahatlığıyla beni cezbeden muhteşem ayakkabıların yaratıcısı.. 28 yaşında olup, masalları ayakkabılara dönüştüren kadın.. Eski ustası Nicolas Kirkwood’un  izinden giden ,onun  dehasından ve tasarım ruhundan  etkilenmiş, bunu yaratıcılığıyla harmanlamış ve müthiş albenili ayakkabılara imzasını atmış dahi insan..
Bu hususta bir çok ödülün de sahibesi.

 

Sophia Webster

 

Kirkwood’un en sevdiğim detaylarından ayakkabı üzerindeki, tabanlarındaki  kelebek formları, Webster ayakkabılarında da olağanüstü zarif kullanılmış. Webster feminen ayakkabıları geometrik desenler, lazer kesim kelebek figürleri, tribal esintiler ile harmanlamış; topuk kısımlarında kendine has detayları ile cezbedici ayakkabılar ortaya çıkarmış. Birkaç sezondur oldukça gündemde olan pop-art ayrıntılar da tasarımlarında öne çıkan detaylardan.

Sophia Webster

 

Dümdüz bir elbise ve sadece bir çift Webster! Uçuş uçuş ve dümdüz  bir elbise altında Webster tasarımı topuklu sandaletler hangi davetin yıldızı olmaz ki?  Uluslararası gönderimi olan online alışveriş sitelerinde de oldukça popüler olmasına şaşmamalı.

 

 

Bootie’ler ise farklı renk kombinasyonları, incelikle düşünülmüş aksesuarları, başlı başına bir akım yaratan topuk detayları ile öne bambaşka bir şıklık vadediyor.

 

Sophia Webster

 

Kendisinin de dilediği gibi, artık ayakkabı dünyasında onun da kendine has bir imzası var ve adından daha da çok söz ettirecek gibi..

Sevgilerimle,

Didem Kobal
Blog: http://didzie.blogspot.com/

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top