Duyurular

Starbucks, Dünya Otizm Farkındalık Ayında Otizmli Çocuklar İçin #KalbiniPaylaşıyor!

Starbucks,  Dünya Otizm Farkındalık Ayı kapsamında yeni bir projeye imza atarak herkesi otizmli çocuklar için #Kalbini Paylaşmaya davet ediyor.

Ülkemizde her 68 çocuktan biri otizm ile dünyaya geliyor. Buna rağmen Türkiye’deki her 10 kişiden 7’si otizmi ve belirtilerini bilmiyor.

2015 yılında GFK Türkiye sponsorluğunda Tohum Otizm Vakfı için yapılan “Türkiye’deki Bireylerin Otizm Algısı ve Bilgi Düzeyi” araştırması sonucunda araştırmaya katılanların yalnızca %29’unun otizmi  duydukları sonucu ortaya çıkarken, otizmin tedavisinin nasıl olacağına ilişkin soruya ise %73 oranında herhangi bir fikrim yok cevabı veriliyor. Erken tanı ve eğitim otizmin tek tedavisi olmasına rağmen, araştırmaya katılanlar otizmin tedavisinde kullanılan temel yöntemin hastanede tedavi olduğunu belirtiyorlar.

Türkiye’de otizm farkındalığının geliştirilmesi gereken bir konu olduğunun bilinciyle Starbucks 2009 ‘dan beri Tohum Otizm Vakfı ile birlikte otizmde farkındalığı arttırmak için projeler yapıyor. Starbucks ve TOV, bu yıl hayata geçirdikleri #KalbiniPaylaş kampanyası ile otizmin ne olduğunu ve belirtilerini anlatmayı hedefliyor.

Starbucks herkesi #KalbiniPaylas hareketine katılarak otizm konusunda farkındalık yaratmaya ve tüm Türkiye’nin bu konuda bilinçlenmesine destek olmaya çağırıyor. Kampanyaya destek vermek isteyen herkes kalbinipaylas.com web sitesini ziyaret ederek sosyal medya hesaplarından otizmin belirtilerini paylaşmaya ve çevresindekileri otizm konusunda bilinçlendirip farkındalık elçisi olmaya davet ediyor.

Dünyada otizmin rengi maviden esinlenilerek mavi kalplerle simgeleştirilen kampanyanın amacı mümkün olduğunca çok kişiye otizmin ve belirtilerinin ne olduğunu anlatmak. Otizmin ve belirtilerinin bilinirliğinin yaygınlaşması, erken tanı ve sürekli eğitimin artması ile otizmli bireylerin topluma kazandırılması hedefleniyor.

Otizmli Çocuklarımız Starbucks Favorilerini Seçti

Starbucks’ın lezzetli tatlıları arasından favorilerini belirleyen otizmli çocuklarımız en çok Bella Vista, Misto Cookie, Starbucks Brownie, Limonlu Cheesecake ve Very Berry Muffin’i sevdi.

Starbucks #KalbiniPaylaş kampanyası kapsamında, 1-3 Nisan tarihlerinde, çocuklarımızın favorilerin de aralarında bulunduğu tüm tatlıların gelirini otizmde farkındalığı arttırmak için gerçekleştirilen projelerde kullanılmak üzere Tohum Otizm Vakfı’na bağışlıyor.

Detaylı bilgi için: www.kalbinipaylas.com

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top