Film

Sulidin’den dizi tavsiyeleri

sulidinden dizi tavsiyeleri-1

Kuzey Güney’den sonra bir şekilde yerli dizi izleyemez oldum. Canım Kıvanç’ımın üzerinde yarattığı on bin beş yüz etkiden sadece biriydi, geçti gitti haliyle. Geçmeyen, geçemeyen şu oldu; yerli dizileri izleyemez oldum. Neden mi?

1- Karakterlerin birbirine baktıkları, sözde biz konuşmadan gözlerimizle anlaşırız, temalı bakışma süreleri. Bir bakıyorsun, reklamları da çıkardın mı, dizinin %80 bakışarak geçmiş, ooooh ne ala….Ver coşkuyu, at bakışı, hooop kutularda milyon dolarlar!

2- Bilmem kimin bilmem vıdı vıdı eserinden uyarlanarak, kaktırarak, üstüne ekleyerek, olayı çarptırarak, yırttırarak yazılan zeka pırıltısı olmayan işler. (Tabii ki orjinal işler yapanlar var, burada ima edilmeye çalışılanlar kolaya kaçılıp çok para kaldıran işler)

Sulidin'den dizi tavsiyeleri

3- Kimse kusura bakmasın, yada baksın. Dizilerimizde başrol oyuncularının, setlerde harcadıkları insanlık dışı çalışma saatlerinden dolayı zannedersem, rollerini sivil hayatta da üzerlerinden çıkaramamaları ve bu tavırla her yerde boy göstermeleri çok komik. Hep mi kardeşim başrol oynayan kadin-erkek oyuncularımız illa dışardaki hayatlarında da aşka meşke tutulmak zorundalar??

Ve benzeri durumların, ben de kabak tadı vermesiyle, ben yerli dizi kafasından çıktım arkadaş. Şubat’ta Kıvanç’ın dizisi başlıyor, çok konuşma diyenleri tabii ki selamlıyorum ve Ben Kalp Kıvanç diyorum !

Çok emek verilen diziler var. Bir sezonu 8-12 bölüm çekilip, 8-9 ay ara verilen diziler.

Ben bunlara mini paket sinema filmleri diyorum. Çünkü o derece zahmetli ve kaliteli işler. Üstüne üstlük çocuklu ailelerin “Yeaaa hiçbir şey izleyemiyorum yeaaa” sancısını da hafifletiyor.

Şimdi arkana yaslan,sana hala buharı üzerinde tüten dizi simleri veriyorum bak!

-Game Of Thrones

-Homeland

-Modern Family

-Breaking Bad!

* Çoluklu ve çocukluysanız, muhtemelen çocukları evde bırakıp sinemalara gidemiyorsunuzdur, sinemanın görselliğinde ve zekasında mini sinemalar izleyebilmek için

*Çocukları pışpışlayıp, dişlerini fırçalatıp, hikayelerini 565434365 kere okuyup, odalarından tırnak! ucunda sıvıştıktan sonra ve salona geldiğinizde saatin 22.00’ye doğru yürüdüğünü gordüğünüzde ” off Allahım yeaaa bu akşam da öldü” dememek için

*Bir sinema filmini izlemeye başlayan annelerin %80 nin filmin 30.dakikasında uyuduğu gerçeğini gözardı etmemek için

Bol aşklı, meşkli, gerçek hayattan oldukça uzak yerli dizilerimizi bir kenara bırakıp-şimdilik tabii, Kurt Seyt başlayana kadar.

Şu bahsettiğim diziler için internetin başına!

İyi seyirler…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top