Aile

Toplumumuzda Yanlış Giden Bir Şeyler Var Diyen Çizimler

Günümüzde sanki “eskiye göre yanlış giden bir şeyler var” diye düşünmeyen yoktur. Ama “teknoloji olmadığı zamanlarda her şey düzgün mü işliyordu?” bir bakmak gerek… Eski çağlarda da tüm yaşam şartları ve toplumsal değerler mükemmel olsaydı bilim ile teknolojiye ihtiyaç duyulmazdı ayrıca sosyal sorumluluk projelerine vb. hiçbir şeye de gerek kalmazdı sanıyoruz.

Doğru ve etkin kullanmak önemli yenilikleri… Bize zarar vermelerine izin vermeden, ömrümüzü boşa harcıyoruz hissine kapılmadan… Bazen bir problem olduğunu fark ediyor olabilirsiniz günlük yaşantınız içinde… ancak alışma sürecimiz kadar kolay olmuyor bazı şeyleri bırakmak / terk etmek ya da değişim süreci hızlı olmuyor.

Arjantin, Buenos Aires’li illüstratör Al Margen, günümüzde yaşanan kusurlu davranışları kendince çizgilerle ifade ediyor. Topluma eleştirel bir bakış fırlatıyor…

Çizimlerinde çocuk-ebeveyn ilişkisi, kadın-para-güç ilişkisi, güzellik algısı, sosyal medya ve televizyon dünyasından hayvan haklarına kadar pek çok konu yer alıyor.

Al Margen

Al Margen

Al Margen

Al Margen

Al Margen

Al Margen

Al Margen

Fotoğraflar: boredpanda

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top