Restoran & Cafe

Türkiye’nin Lezzet Duraklarını Keşfetmek İçin Evden Çıkmaya Gerek Yok

Türkiye’nin Lezzet Duraklarını Keşfetmek İçin Evden Çıkmaya Gerek Yok

Dört bir yanı damak çatlatan lezzetlerle bezenmiş Türkiye’de, her bölgede, şehirde ve köyde farklı tatlar keşfedilmeyi bekliyor. Türkiye’yi karış karış gezerek lezzetleri denemek için zamanı olmayanlar, Lokum.com’un her bölgeden sunduğu nadide ürünler ile bu keşifleri evden çıkmadan da yapabiliyorlar.

24.02.2014, İstanbul

En meşhur yöresel lezzetleri, Türkiye’yi karış karış gezerek deneyen arkadaşlarınıza artık imrenerek bakmanıza gerek yok. Gezecek zamanınız yoksa, Lokum.com sayesinde siz de siparişinizi vererek evden çıkmadan lezzet turuna katılabilirsiniz. Her bölgeden birbirinden lezzetli tatlar sunan Lokum.com sayesinde, farklı yörelerden birçok ürün sipariş edebilir, hepsini sepetinize ekleyerek, tek bir kargo ile tüm ürünlerin kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

Türkiye’nin Lezzet Duraklarını Keşfetmek İçin Evden Çıkmaya Gerek Yok

Lokum.com’da, bölgelerin en çok tercih edilen ürünleri ise şu şekilde sıralanıyor:

KARADENİZ:

Bez sucuk (Tokat): Pazar sabah kahvaltılarında tavada çevrilen sucuğun kokusu sizin için de haftanın en güzel anlarından biriyse, Tokat’ın bez sucuğu sizi kendinizden geçirecek. Yüzde 100 dana etinden hazırlanan bu eşsiz lezzet, bez torbalara konularak, tamamen doğal şartlarda 12 gün boyunca kurutuluyor.

Bölgenin en çok tercih edilen diğer ürünleri: Tonya tereyağı (Trabzon), kuymak paketi (Trabzon), organik yayla balı (Artvin)

 

lokum_gorsel (16)


EGE:

Deri tulum peyniri (İzmir): Sevenlerin her İzmir’e gittiklerinde kilo kilo aldıkları deri tulum peynirinin yoğun aromalı ve tuzlu tadı kahvaltılarınızı lezzetlendirecek.

Bölgenin en çok tercih edilen diğer ürünleri: Damla sakızı macunu (İzmir), sultan kaymaklı lokum (Afyonkarahisar)

AKDENİZ:

Organik lavanta balı (Mersin): Toroslar’ın doğal lavanta bitkisinin çiçeklerinden, organik arıcılık metoduyla üretilen organik lavanta balı, çiçeksi aroması ve hafif kokusuyla kaymak sürülü ekmeğin üzerine çok yakışıyor.

Bölgenin en çok tercih edilen diğer ürünleri: Bergamotlu subay düğmesi kurabiyesi (Antalya), yöresel kekik (Hatay), fıstık ezmesi (Hatay)

İÇ ANADOLU:

Etli Kayseri mantısı (Kayseri): “Kayseri’den çıkan gelinlerin en büyük sınavı” sayılan etli Kayseri mantısının minik taneleri, hijyenik şartlarda en marifetli eller tarafından dolduruluyor.

Bölgenin en çok tercih edilen diğer ürünleri: Antrikot pastırma (Kayseri), Beypazarı kurusu (Ankara)

 

Türkiye’nin Lezzet Duraklarını Keşfetmek İçin Evden Çıkmaya Gerek Yok


GÜNEYDOĞU ANADOLU:

Fıstıklı tepsi baklava (Gaziantep): İncecik ve kat kat açılan yufkaların içine Gaziantep’in fıstığı serpiştirilir, tam kıvamında şerbeti baklava üzerinde gezdirilerek iyice yedirilir. Gaziantep’e gidenlerin efsane gibi anlattığı o tadı, tam kıvamındaki şerbetini özümsemiş fıstıklı tepsi baklavada bulacaksınız.

Bölgenin en çok tercih edilen diğer ürünleri: Menengiç kahvesi (Kilis), fıstıklı tepsi dolama (Gaziantep)

DOĞU ANADOLU:

Erzincan tulum peyniri (Erzincan): Erzincan’ın kahvaltı sofralarından eksik olmayan tam yağlı Erzincan peyniri, eşsiz kokusu ile size Doğu Anadolu’nun yöresel tandır ekmeğini aratacak.

Bölgenin en çok tercih edilen diğer ürünleri: Kars gravyeri (Kars), yağlı eski kaşar peyniri (Kars)

MARMARA:

Kallavi kurabiye (Edirne): İçine sadece safran, Antep fıstığı ve bal konularak yapılan Edirne’nin kallavi kurabiyesi tam bir ziyafet. Eskiden Ramazan ayında sahurda yenen bu kurabiye, hem lezzetli hem besleyici; başka bir deyişle kurabiyelerin efendisi.

Bölgenin en çok tercih edilen diğer ürünleri: Antep fıstıklı höşmerim (Balıkesir), Ovilo zeytinyağı (Balıkesir), damla sakızlı bademli kurabiye (Bozcaada, Çanakkale) Sizin de iştahınız açıldıysa ve lezzet turuna hazırsanız, Lokum.com’a tıklayın, siparişinizi verin ve lezzetleri bekleyin.

Türkiye’nin Lezzet Duraklarını Keşfetmek İçin Evden Çıkmaya Gerek Yok


Lokum.com hakkında:

Bir Yemeksepeti hizmeti olan Lokum.com, Türkiye’nin birçok yöresine ait lezzetleri, yöresinden temin ederek kullanıcılarına sunan bir lezzet sitesidir. Örneğin, Kars’ın sakız kıvamındaki nefis gravyer peynirini ve bergamot ağaçlarından özenle kavanozlara doldurulmuş Antalya reçelini kahvaltı sofrasında tatmak isteyen bir internet kullanıcısı, Lokum.com sayesinde bu ve benzer yüzlerce farklı lezzeti sepetine ekleyebilir. Akşam yemeğinde ise Kayseri’nin ünlü kaşık mantısını, Trabzon’un meşhur tereyağlı pilavındaki tuzlu Vakfıkebir tereyağını ve yemeğinin lezzetine lezzet katacak Şanlıurfa’nın siyah pul biberini Lokum.com’dan temin edebiliyor. Lokum.com’da, Mehmet Yaşin’in Türkiye’nin dört bir yanını karış karış gezerek, her yörenin kendine özgü lezzetlerini keşfettiği ve keyifli tavsiyeleriyle anlattığı birçok ürüne kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Lokum.com, farklı yörelerden temin edilen tüm ürünleri, sepetinize tek seferde ekleyerek, özel kargo ve lojistik sistemiyle ilk günkü tazeliğinde, tek kargo fiyatı ile göndermektedir. Üstelik 100 TL üzerine kargo bedava imkanı da bulunmaktadır.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top