Aile

Umarsızca Güneşleniyor Musunuz? Bir De Bu Annenin Önce Ve Sonra Fotoğraflarına Bakın!

39 yaşındaki şanssız anne Bethany Gambardella-Greenway, cilt kanseri ve melanoma hastalığına dikkat çekmek için bu fotoğrafları sosyal medyada paylaştı.

2015 yılında ikinci çocuğuna hamile kaldığında cildinde bir gariplik olduğunu fark etti. Önce hormonlarındaki değişiklikten kaynaklandığını düşündü ve doktora gitti.

Dermatolog da karaciğerle ilgili bir sorundan dolayı cildinde bu izin oluştuğunu söyledi.

Ancak 18 ay sonra ağrılı bir ben ortaya çıkmıştı, biyopsi sonucu desmoplastik melanom adlı bir hastalığa yakalandığı öğrendi. Agresif bir cilt kanseri türü…

Daha sonra bu ben, ameliyatla alındı ancak kanser, kemiklerine ve lenf boğumlarına yayılmıştı. 2016 Ocak ayında immünoterapiye başladı.

“Radyasyon en kötü kısmıydı, çok acı çektim. Ağzımın içi yara oldu. Boğazım çok ağrıdı, cildim yaralarla kaplandı, tad alma yetimi kaybettim, sesim çıkmıyordu, yaklaşık üç hafta boyunca saçlarım değişti. Şimdi neyse ki bu radyasyondan ve etkilerinden kurtuldum.” diyor.

Bethany aslında tahlil sonuçlarına şaşırmamış çünkü annesinde de aynı yaşlarda aynı hastalık çıkmış.

Herkese güneş kremi kullanmaları konusunda uyarıda bulunan Bethany, “güneşlenmeyi ve solaryuma gitmeyi bırakın. Bronzluk sağlıklı değil, cildinize zarar verir” diyerek herkesi uyarıyor…

boredpanda

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top