Aile

Victoria’s Secret Mankeni Lais Ribeiro: En Önemli İşim Yalnız Anne Olmak

Yalnız bir ebeveyn, yalnız bir anne olmak, Victoria’s Secret modeli olsanız da kolay bir iş değil. Parents sitesi, ünlü mankeni yakalamış ve iş hayatı ile annelik arasındaki dengeyi nasıl koruduğuna dair bilgiler almış.

TV ekranlarında onları izlerken özel hayatlarına dair hiçbir bilgiye sahip değiliz, genellikle değiliz. Oysaki içlerinden bazıları tam olarak sizin de yaşadığınız sıkıntıları anlıyor, biliyor ve yaşıyor. Victoria’s Secret Mankeni Lais Ribeiro gibi.

Lais Ribeiro

27 yaşındaki Brezilyalı Lais Ribeiro, dünyaca ünlü bir süper model olarak tanınıyor. Ama ona göre en önemli işi bu değil. Birincil görevi 9 yaşındaki oğlu Alexandre ile olan ilişkisi. Oğlu doğduktan bir yıl sonra kariyerine başlayan manken, şimdi oğlu ile birlikte Amerika’da yaşıyor.

Model Lais Ribeiro, ayrıca pek çok kişinin “kusur” olarak nitelediği çatlaklarını saklamaması ile de konuşulmuştu. Onları saklamak yerine sergileme cesareti gösteren mankeni alkışlayanlar da oldu. Böyle de ne kadar güzel olduğunu herkes gördü.

Lais Ribeiro

İşte Victoria’s Secret mankeni ve yalnız anne Lais Ribeiro’dan inciler…

Yardım istemekten korkmuyor!

“Bence bu bir denge oyunu. Çok profesyonel olmaya çalışıyorum ama aynı zamanda çocuğum için de orada, onun yanında olmaya çalışıyorum. Çok seyahat ettiğim için zorlandığım doğru. Bu yüzden annemden ve kız kardeşimden yardım istiyorum. Annemle birlikte yaşarken bu işin bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim açıkçası. O gidince her şey bana kaldı. Bazen oğlumla birlikte uyuyorum.”

İşi hakkındaki yanlış anlamaların fakında…

“Tıpkı diğer anneler gibiyim. Mesleğim benden pek çok farklı şey yapmamı istiyor, pek çok seyahat. Ama herhangi bir annenin sorumluluklarını taşıyorum. Ne olursa olsun. Bazı insanlar ne kadar zor olduğunu bilmiyor.”

Lais Ribeiro

Ebeveynlikte başarısızlıkları olduğunu kabul ediyor!

“Bazen hepimizin düşüşleri, zayıflıkları oluyor. Bazen kendimi sosyal medyaya çok zaman ayırırken buluyorum. Buna dikkat etmem gerekiyor. Bugünlerde biraz zor olsa da kendime dikkat etmeye çalışıyorum. Oğlum, Facebook açmak istiyor mesela ama henüz 9 yaşında. Ona biraz daha beklemesi gerektiğini söyledim. Platform çok riskli ve korkutucu. Sosyal medya kullanmaya başladığında, ilk yıllar onu kontrol etmek istiyorum.”

Ebeveynliği ona gurur duyduğu anlar yaşatıyor!

“Oğlum Alexandre’ı Brezilya’dan Amerika’ya getirmek benim kazanımım oldu. Kariyerimin başlarında ondan çok ayrı kalıp çok üzülüyordum. Daha sonra kendime söz verdim. Çalışacaktım ama oğlumu da New York’a getirecektim. Bu 3 yıl önceydi ve benim için büyük bir kazanç oldu.”

Lais Ribeiro

Diğer yalnız annelere tavsiye…

“Kendinize ‘kendi zamanınız’ı ayırın. Hepimiz erkenden uyanıyoruz, kahvaltı yapıp işlere koşuyoruz. Evet bu gerekli. Ancak kendinize iyi bakmanız, kendiniz için sağlıklı ve mutlu olmanız da gerekiyor. Bunun için gerekli motivasyon ise hemen oracıkta, çocuklarınızda. Alexandre spor konusunda çok iyi, her yere koşuyor, egzersiz yapmayı çok seviyor. Bazen spor salonuna onu da götürüyorum ve ben egzersiz yaparken o da oyun oynuyor. Günde oğlumla geçen hem eğlenceli hem de hızlı bir 40 dakika… bedenimi de çalıştırabiliyorum, onunla da zaman geçirebiliyorum.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top