Genel

Yaşam Enerjimi Kabul Ediyorum, Reikiyi Seviyorum

Yaşam Enerjimi Kabul Ediyorum, Reikiyi Seviyorum

Yaşam Enerjimi Kabul Ediyorum, Reikiyi Seviyorum

Siz hiç reiki deneyimi yaşadınız mı? Reiki hakkında bilginiz var mı? Fiziksel, duygusal, zihinsel bedenimizin yanısıra bir de enerji bedenimiz olduğunu biliyor musunuz? Bugün biraz reikiden bahsetmek isterim size.Reiki ile tanışmış inisiye olmuş ve reikiyi kullanan biri olarak elbette.

Evet ben reiki ile yaklaşık beş sene önce tanıştım. Reiki hayatıma küçük adımlarla büyük bir farkındalık kazandırdı ve hala  da kazandırıyor. Şu aralar koşturmam içinde aklıma gelip çok fazla kullanamasam da bu güzel enerjiyi, aklıma geldiği anda yanımda olduğunu hissetmek bana iyi geliyor.

Reiki nedir?

Reiki japonca bir sözcük. Rei: Evrensel Hayat Enerjisi Ki: Rei’ nin parçası olup hayat enerjisi anlamına geliyor. Kısaca evrensel yaşam enerjisini harekete geçirip yönlendirmenin ilim ve sanatıdır denilebilir.
Reiki 19. yy’ da Dr. Mikao Usui tarafından keşfedilmiş bir tedavi yöntemidir. Günümüze kadar aktarılarak gelmiş ve halen kullanılmakta olan bir enerjidir. Reiki doğal şifa enerjisidir. Uygulayanın ellerinden akar ve uygulanana şifa verir.

Reikiyi isteyen herkese uygulanabilir. Tek şart reiki uyumlaması almış olmaktır. Buna inisiyasyon denir. İnisiyasyon bir üstad tarafından uygulanır ve uygulanan kişinin kanalları açılır. Böylece artık uyumlanan kişi de reikiyi kullanmaya başlar. Reiki üç aşama ve masterlık düzeylerinden oluşur. Üç aşamayı tamamlayan kişi master olabilir ve inisiyasyon yapabilir.

Bir de çakralarımız var tabi reikinin temeli olan. Bu çakralar:

 1. Kök Çakra: Rengi kırmızıdır. Bacak arasında üreme organları ve makat arasında bulunur. Aşağıya doğru açılır. Bedenin fiziksel fonksiyonları ile ilgilidir. Kişiyi yeryüzüne ve dünyaya bağlar. Kök çakrası açık olanlar dünya yaşamına daha iyi uyum sağlarlar. Kök çakrası kapalı olanlar kemik, diş, bağırsak ve bacak sorunları yaşarlar ve bunlarla ilgili hastalıklara sahiptirler.
 2. Sakral çakra: Rengi turuncudur. Üreme organlarının üzerindeki bölgededir. Üreme organları, lenf sisteminin çalışmasıyla ilgilidir. Kişinin yaratıcılığını, cinsel fonksiyonlarını ve başkalarıyla ilişkilerini etkiler. Sakral çakrası kapalı olanlar böbrek, lenf bezleri ve üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıklar yaşarlar.
 3. Solar Pleksus çakrası: Rengi sarıdır. Göbeğin biraz üzerindedir. Mide, karaciğer, dalak, safra kesesi, böbrekler ve sindirim sistemini etkiler. Duygusal bedenle bağlantılıdır. Kişinin duygularını, arzularını, yaratıcılığını ve tüm ilişkilerini yönlendiririr. Solar pleksus çakrasında sorun olanlar mide, karaciğer, dalak sorunları ve şeker hastalığı gibi rahatsızlıklar yaşarlar.
 4. Kalp Çakrası : Rengi yeşil, pembe ve altın sarısıdır. Kalbin hizasında göğsün ortasındadır. Kalp, akciğer, dolaşım sistemi, kan ve sırtın üst bölgesini etkiler. Duygusal olarak hem ilahi sevginin hem de bu sevgiyi tüm varlıklara ifade etmenin merkezidir. Kalp çakrası kapalı olanlar kalp ve kanla ilgili rahatsızlıklar yaşarlar.
 5. Boğaz çakrası: Rengi açık mavidir. Boyunla boğaz arasındaki çukur bölgededir. Tiroid bezini, boğazı, akciğerlerin üst bölgesini,ses tellerini, nefes ve yemek borularını etkiler. Kendimizi ifade etme merkezimizdir. Boğaz çakrasında sorun olanlar tiroid, nodül gibi rahatsızlıklar yaşarlar.
 6. Üçüncü Göz : Rengi menekşe rengi ve laciverttir. Alnın tam ortasındadır. Yüze, gözlere, kulaklara, buruna sinir sistemine ve beyinceğe enerji bu merkezden akar. Hafızanın, iradenin bilinçlenmenin ve sezginin merkezidir. Üçüncü gözü kapalı olanlar genelde psikolojik sorunlar yaşarlar.
 7. Taç çakra: Rengi beyaz ve mordur. Başın tam ortasındadır ve yukarıya doğru açılır. Fiziksel olarak beyni etkiler. Bu çakra evrensel yaşam gücüyle ve ilahi varlığımızla birleştirir. Bu çakra açıldıkça kişi evrensel akılla bütünlüğün ve birliğin farkındalığını yaşamaya başlar.  Tepe çakrası kapalı olanlar migren, baş ağrısı, beyin rahatsızlıkları gibi rahatsızlıklar yaşarlar.

Çok sık kullandığınız renkleri gözünüzün önüne getirin ve sonra hangi çakrayla ilişkisi olduğuna bakın. Belki de sizin çakranız ihtiyaç duyduğu için sürekli o renkleri tercih ediyorsunuzdur. Örneğin pembeyi çok seviyor ve çok sık kullanıyorsanız sevgiye ihtiyacınız olabilir mi? Ya da açık mavi ise çok sevdiğiniz kendinizi ifade edemiyor olabilir misiniz? Tam tersi örneğin boğazınızda açık mavi kullanırsanız kendinizi daha iyi ifade ettiğinizi göreceksiniz. Ya da göbek bölgenizde sarı kullanırsanız korkularınızın azaldığını. Sadece fiziksel bedenden ibaret olmadığımızı diğer bedenlerimizle de uyum içinde yaşamayı kabullendiğimiz an hayatımız çok kolaylaşacak.

Reiki insana derin bir rahatlık sağlar. Stresten korur. Ruhsal gelişimi sağlar. Farkındalığı arttırır. Beden ve zihin güçlenir. Enerji blokajları çözülür. Reiki uyumlaması aldıktan sonra yaşam boyu kullanılabilir. Hekes bu kanala sahiptir. Yıllarca negatif enerjiyle kapandığından kullanılması için bir reiki üstadı tarafından açılması gerekir. Şu an reikiyi kullanmıyorsanız ve inisiye olmamışsanız elinizin içinde bir enerji olduğunu düşünün ve birbirine yaklaştırın. Elinizin ortasının ısındığını göreceksiniz. Reiki uygulamak için üstün yeteneklere sahip olmak gerekmiyor. Sadece bizde varolan enerjinin bize hatırlatılması gerekiyor.

Ben de ne gibi değişiklikler oldu? Öncelikle farkındalığım arttı. Uyumlanmamdan sonra sanki uçuyordum çok hafiflediğimi hissetmiştim. Kullandıkça artan enerjim bana çok iyi geldi. Kendime özgüvenim arttı. Kalabalık içinde konuşmaya çekinirken kendimi rahatça ifade ettiğimi gördüm. Sınırlarımı koymayı, hayır demeyi öğrendim. Daha çok şükretmeyi öğrendim . Ben’ den  Biz’ e yol almayı bir de. Kullandığım renklere dikkat ederek neye ihtiyacım olduğunu anlamaya çalıştım. Rahatsızlıklarımın nedenlerini keşfetmeye başladım. Başkalarına da reiki uyguladığım zaman onların da enerjiyi hissetmeleri ayrı bir mutluluk. Etrafımda güzel bir enerji alanı oluşturduğuma inanıyorum zamanla.

Bazen unutsam bile kullanmayı aklıma geldiği anda ellerimde enerjiyi hissetmek ayrı bir duygu. Hamileliğim boyunca karnıma reiki verdim. Belki de bebeklerimin sorunsuz ve sağlıklı dünyaya gelmelerinde etkili oldu. Zor olmasına rağmen rahat bir hamilelik geçirmem de bence etkisi vardır diye düşünüyorum . Bebeklerim doğduktan sonra sırtlarından reiki verdiğimde sakinleştiklerini gördüm. Bazen şu karmaşamızda aklıma geliyor ve kucağıma alıp reiki veriyorum ve nasıl sakinleştiklerini görüyorum. Hatta bırakacağım zaman devam etmemi istiyorlar. Hissediyorlar çünkü enerjiyi. Bu arada bebeklere sadece sırttan reiki verilebilir unutmayın.

Benim reiki deneyimlerim böyle işte. Hayatta neye hazırsak o karşımıza çıkıyor. Ben de hazırmışım demekki reikiye. İyiki tanışmışım bana bir sürü yeni bakış açısı kazandırdı. Beni zihinsel, ruhsal, fiziksel ve enerji boyutunda farklı bir yerlere taşıdı. Merak eder ilgi duyarsanız mutlaka deneyimleyin derim.

Hayatınızda bol yaşam enerjisi olması dilğiyle. Sevgiler..

Mutluikizannesi
Twitter: mutluikizannesi
Instagram: mutluikizannesii
Facebook: Mutlu İkiz Annesii
Blog: http://www.mutluikizannesii.blogspot.com/

Adana NLP Ders Notlarından Alıntı yapılmıştır

 

1 Comment

1 Comment

 1. pelintozu

  26 Şubat 2014 at 15:08

  hemen hemen aynı şeyleri yaşadım..kayınvalidem sağolsun benden daha lohusaydı! hala düşündükçe sinir oluyorum hırsımdan ağlayasım geliyor ya..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top