Yeme&İçme

Yemeksepeti’nden Şaşırtan Sevgililer Günü Analizi

Yemeksepeti’nden şaşırtan Sevgililer Günü analizi

Pratik romantikler Sevgililer Günü’nde Yemeksepeti’ndeki binlerce seçeneğe yöneliyor

Yemeksepeti Türkiye’nin Sevgililer Günü’ndeki yemek alışkanlıklarını ortaya koyan değerli bir analiz paylaştı. İlgi çekici sonuçlar gösteriyor ki, Türkiye evini bir romantik bir restorana çevirmeyi iyi biliyor. Yemekler paylaşılıyor, sofralar mezelerle donanıyor, Avrupai tatlılara rağbet artıyor. Sevgililer Günü’ndeki tatlı telaşı ortaya koyan sipariş notları da araştırmaya renk katıyor.

11.02.2014, İstanbul

Yemeksepeti’nin veri timi merak etti ve araştırdı: Türkiye’nin canı Sevgililer Günü’nde ne çekiyor? Geçen yılın verileriyle hazırlanan bu değerli araştırma gösteriyor ki; Sevgililer Günü’nü eve sipariş vererek geçiren pratik romantikler yemek hazırlığıyla vakit kaybetmiyor, evlerini lezzet dolu bir aşk mabedine çeviriyor. Eve yemek siparişi denince ilk akla gelen ise şüphesiz Yemeksepeti. 14 Şubat’ta en çok rağbet gören yemekler paylaşılabilen seçenekler, mezeler ve Avrupai tatlılar. Yemeksepeti yalnız kalpleri de unutmuyor. Sevgililer Günü’nü tek başına geçirenler kendini şımartıyor, mutluluğu suflede buluyor.

Sevgililer yalnızca aşkı değil, pizzalarını da paylaşıyor

Yemeksepeti’nin verilerine göre sevgililer yalnızca aşkı değil yemeklerini de paylaşıyor.  Ne de olsa sevdiğinin kalbine giden yol midesinden geçiyor. Sevgililer Günü’nde pizza siparişleri yüzde 27 artıyor. İtalyan romantizmini evine taşımak isteyen sevgililer de bir hayli fazla: Araştırma gösteriyor ki, spagetti siparişleri Sevgililer Günü’nde yüzde 33 artıyor.

Yemeksepeti’nden Şaşırtan Sevgililer Günü Analizi


Yalnızlar kendini şımartıyor, mutluluğu suflede buluyor

Sevgililer Günü’nü tek başına geçirenler hüzne gömülmüyor, mutluluğu suflede buluyor. Yemeksepeti’nin verilerine göre pizzanın üstüne sufle söyleyen kişilerin oranı 14 Şubat’ta yüzde 47 artıyor.

Sözlü sazlı sofralar mezelerle donanıyor

Sevgililer Günü’nde meze siparişleri yüzde 40 artıyor. Çiftler birbirleri için sürpriz sofralar hazırlıyor, sözlü sazlı uzun bir akşama hazırlık yapıyor. Enginardan zeytinyağlı dolmaya, humustan patlıcan ezmeye çeşit çeşit mezeler sofraları süslüyor. Mezeler Yemeksepeti’nden gelince çiftlere de bu eğlencenin tadını çıkartmak kalıyor.

Tatlılarda Avrupai seçenekler revaçta

Tatlısız romantik akşam yemeği olmaz. Tatlı konusunda Türkiye kendi lezzetlerini yeterince romantik bulmuyor, Avrupai lezzetleri tercih ediyor. Aşure, keşkül, sütlaç gibi geleneksel tatlıların sipariş oranı Sevgililer Günü’nde ortalama yüzde 28 düşüyor. ‘En çok satan tatlılar’ listesinin bir numarasına ise sufle ve profiterol yerleşiyor.

İlginç sipariş notları da gözlerden kaçmadı

Yemeksepeti’nin araştırma ekibi, sipariş notlarının da gözden kaçmaması gerektiğine inanıyor. Birbirinden ilginç notlar Türkiye’nin Sevgililer Günü’de tatlı bir telaşa kapıldığını gösteriyor. “Kalbimin sultanı annem” diyerek annesi için siparişin üzerine özel not konulmasını rica edenler, ustadan karısına hazırlayacağı masa için ekstra özen isteyen delikanlılar, yalnızlığın çözümünü bedava sosta bulacağını iddia edenler, bekarlığını fırsata çevirip sarımsaklı mantının keyfini çıkaranlar Yemeksepeti.com’da buluşuyor.

Yemeksepeti’nden Şaşırtan Sevgililer Günü Analizi


Yemeksepeti hakkında:

Ülkemizin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi olan Yemeksepeti, 2001 yılında kuruldu. Bugün itibariyle 48 il ve Kıbrıs’ta hizmet veren Yemeksepeti, tüm internet kullanıcıları ve ilgili restoranlara, internetten yemek siparişi verebilme ve alabilme olanağı sağlıyor. Türkiye ve Kıbrıs’ta halen 8.000’e yakın üye restoran ve 2.400.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olan Yemeksepeti, günde aldığı ortalama 60.000 siparişle yaklaşık 165.000 kişiye hizmet veriyor. Yemeksepeti’nin yurt dışı markası Foodonclick.com ise 1.000’den fazla restoranla Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Umman, Suudi Arabistan ve Lübnan’da hizmet veriyor. Yemeksepeti, online yemek siparişinde Yunanistan’ın pazar lideri olan Clickdelivery.gr’ye yaptığı yatırımla, servis verdiği ülke sayısını 7’ye yükseltti.

Yemeksepeti, internet üzerinden sunduğu hizmetin yanı sıra tüm telefonlarla uyumlu mobil web sayfaları, iPhone, Android ve Windows Phone uygulamalarıyla mobil cihazlar üzerinden de sipariş kabul ediyor. Yemeksepeti’nin projeleri arasında bulunan Lokum.com Türkiye’nin farklı yörelerinden saklı kalmış lezzetleri üreticilerinden temin ederek kullanıcılarına sunarken, Papyon.com ise dışarıda yeme içmeye dair her şeyi bünyesinde barındırıp online rezervasyon imkanı sağlıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top