Eğlence

Yeni Instagram Güncellemesi, Arşiv

Pek sevdiğimiz Instagram, son olarak “Arşiv” özelliğini kullanıma sundu. WhatsApp vb. uygulamalarda da yer alan ve işimizi kolayaştıran “Arşiv” unutmak istemediğimiz anıların sadece bizim görebileceğimiz şekilde saklanmasını sağlıyor.

Instagram İçin Edinmeniz Gereken Uygulamalar

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram’ın bugünkü güncellemesiyle devreye soktuğu yeni özellik “arşiv” sayesinde, bundan sonra kullanıcılar Instagram’da seçtikleri fotoğrafları silse bile, görüntülemeye devam edebilecek, sadece kendileri için.

Bugün Instagram’ını açanlar yeni bir ikon ile karşılaşmış olmalı. Kullanıcılar bundan sonra istediği gönderiyi arşivleyebilecek. Arşiv özelliği sayesinde başkalarının görmesi istenmeyen fotoğraflar profil kısmından bu bölüme aktarılabilecek. Çekilen fotoğrafların sağ üst kısmında yer alan ‘arşivle’ seçeneğini seçerek, klasörünüze eklediğiniz tüm içeriklere ulaşabiliyorsunuz.

Peki nasıl arşivleme işlemi nasıl olacak?

Arşiv kısmındaki fotoğraflar sadece profilin sahibine açık olacak ve buraya konulan fotoğraflar istenildiği takdirde tekrar profil kısmında ilk eklendiği tarih ve saat aralığında yayınlanabilecek. Instagram şirketi sözcüsü konuyla ilgili “Her zaman Instagram deneyimini geliştirmek için yeni yollar deniyoruz” diyor. Şu anda sınırlı sayıda kullanıcının hesabında etkin olan arşiv özelliğinin kısa süre sonra yaygınlaşacağı belirtildi.

Instagram’da Snapchat Filtreleri De Yer Alacak

Instagram’da herhangi bir fotoğrafınızı arşivlemek için yapmanız gereken şey önce paylaşım yaptığınız fotoğrafın üst kısmında yer alan üç nokta ‘…’ butonuna dokunmanız. Ardından arşivle seçeneğine tıklayın. Görüntü arşivle dediğiniz takdirde takipçilerinize açık olmaktan çıkıyor ve sizden başka kimse görmüyor.

Artık Instagram’da Direkt İnternetten Fotoğraf Paylaşılacak

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı