Duyurular

İstanbul Oyuncak Müzesi Haziran Ayı Etkinlik ve Eğitim Programı

Hikayeden Tohum Toplarına

Atölyede çocuklar, Eric Carle’nin ‘‘Minik Tohum’’ adlı hikayesini dinleyecekler, ardından da Japonya’da yaşayan çiftçi ve ekoloji yazarı Masanobu Fukuoka ile son senelerde yeniden yaygınlaşan tohum ekme yöntemiyle ‘‘tohum topları’’ yapımını deneyimleyecekler.

Böylece, sevgimizi  bir tohuma aktarıyor, büyümesi için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz ve atölye eğitmeni Aslı Ersoy yürütücülüğünde edebiyat ile doğayı buluşturuyoruz.

Atölye sonunda, çocuklar hazırladıkları tohum toplarını yanlarına alarak şehrin parklarına, okul ya da evlerinin bahçelerine atacaklar. Bu atölyeyle, çocuklar anneleri ile eğlenceli ve güzel bir gün geçirip kent, toprak, gerilla bahçecilik ilişkisine dair farkındalık kazanıyor.

Eğitmen: Aslı Ersoy

Tarih: 3 Haziran Cumartesi

Saat: 11:00

Yaş Grubu: 5-8 yaş çocuklar ve aileleri

Ücret:  35 TL.’dir. (Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Bebekler Müzede

“Bebekler Müzede” atölye çalışmasına katılacak olan bebekler, dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ilk müze deneyimlerini, Oyun Terapisti Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar.   Miniklerimize müze gezme alışkanlığının ilk temellerini anne bebek arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yaparak, güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır. 13-20 aylık ve 20-28 aylık bebekler ile annelerine yönelik farklı saatlerde yaklaşık 40 dakika sürecek etkinliğimize katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Etkinliğin sonunda “Oyuncak Müzesi İlk Gezim” katılım belgesi verilecektir.

Tarih: 4 Haziran Pazar

13-20 aylık bebeklere yönelik seans saat 10:00’da

20-28 aylık bebeklere yönelik seans saat 11:15’te başlayacaktır.

Katılım ücreti: 35 TL (Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

“Benim Ormanım” Origami Atölyesi

Doğadan aldığımız ilhamla kendi yaratıcılığımızı da kullanarak kendi ormanımızı yaratıyoruz. Origami sanatı ile şekillenecek rengarenk kağıtlar hayalimizdeki ormanı gerçeğe dönüştürecek.

Yaklaşık 1 saat sürecek atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.

Eğitmen: Gökçen Atamgüç

Tarih: 10 Haziran Cumartesi

Saat: 11:00

Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte)

Etkinlik Ücreti: 40 TL’dir. (Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Paraşüt Atölyesi

Kendi paraşütünü tasarlamaya hazır mısın?

Boyut, şekil, ağırlık gibi tasarım özelliklerinin ve bu fonksiyonların bir paraşütün performansını nasıl etkilediğini öğrenmek ister misin?

Bu atölye çalışmasında paraşütlerin nasıl hayat kurtardığını ve nerelerde kullanıldığını deneyerek öğreneceğiz.

Engineering For Kids eğitmenleri tarafından gerçekleşecek atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarih: 11 Haziran Pazar

Saat: 11.00

Yaş Grubu: 7-11 yaş

Katılım ücreti: 50 TL (Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Bezden Çılgın Bebekler Atölyesi

Bu bebekler çıldırmış olmalı, çünkü müzede gördüğümüz diğer bebeklere göre çok farklılar. Yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü ortaya koyacağımız bu atölye çalışmasında farklı teknikleri bir araya getirerek kendi karakter bebeklerimizi tasarlayacağız…

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Mihriban Mirap

Tarih: 17 Haziran Cumartesi

Saat: 11:00

Yaş Grubu: 4-6 yaş aile ile,7-12 tek başına

Etkinlik Ücreti: 40 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Dedio Yaratıcı Eller-Dinozor Yapım Atölyesi

Evrende bir kere var olan her şey iz bırakıp yaşamaya devam ediyor. Bu atölye çalışmasında, çocuklar küçük elleriyle ahşaptan dinozor oyuncaklarını işleyip, monte edip boyayacaklar. Küçük oyuncak ustaları, dinozorları oyun ve hayallerinde onlardan korkmadan yaşatmaya devam edecek.

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarih: 24 Haziran Cumartesi

Eğitmen: Deniz Doğruöz

Saat: 11:00

Yaş Grubu: 3-6 yaş (aile ile)
7-12 yaş (aile ile/kendi başına)

Etkinlik Ücreti: 45 TL’dir. (Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

“ibiş’in Düşü” Kukla Tiyatrosu

Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş, yeni macerası ile İstanbul Oyuncak Müzesi’nde seyircileriyle buluşuyor…

Bir gün İbişi’in dişi ağrır ve doktor korkusu olduğu için doktora da gidemez. Yine böyle bir gün dişi ağrırken uykuya dalar… Rüyasında neler görür sen de merak ediyorsan seni İbiş’in rüyasına konuk olmaya davet ediyoruz.

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Rezervasyonunuz 12:30’a kadar geçerlidir.

Tarih: 24 Haziran Cumartesi

Saat: 13:30

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Ücret: 25 TL.’dir. (Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.

Bayram Etkinlikleri

Dedio Yaratıcı Eller – Karagöz Hacivat Kukla Yapım Atölyesi

Geleneksel gölge oyununun iki kafadarı Karagöz ve Hacivat’ı ahşap malzemelerden yapıp kendi oyunlarımızın içine dahil ediyoruz.. Sende bu eğlenceli atölyeyi kaçırma.

Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarih: 25 Haziran Pazar

Eğitmen: Deniz Doğruöz

Saat: 11:00

Yaş Grubu :  3-6 yaş (aile ile)
7-12 yaş (aile ile/kendi başına)

Ücret: 45 TL’dir (Müze giriş ücreti dâhildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Enstrümanlarla Doğanın Sesleri ve Ritim Atölyesi

Hakan Musluoğlu eğitmenliğinde gerçekleşecek ritim atölyesinde çocuklar birbirinden farklı enstrümanlarla tanışma imkanı buluyor. Farklı kültürlere ait müzik aletlerinin ritimleriyle bir yolculuğa çıkıyor ve dinledikleri hikayeyle birlikte doğanın seslerini canlandırıyorlar. Daha sonra öğrendikleri ritim teknikleriyle Afrika’ya özgü bir parçayı çalıyorlar.

Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Hakan Musluoğlu

Yaş Grubu: 8-14

Tarih: 25 Haziran Pazar

Saat: 14:00

Ücret: 35 TL’dir. (Müze giriş ücreti dahildir).

Dedio Yaratıcı Eller – Pinokyo Tasarım Atölyesi

“Küçük Usta Gepetto”lar ahşap tahta malzemeyi işleyerek, anne/babaları ya da yakınları ile birlikte hayatları boyunca unutmayacakları Pinokyo oyuncaklarını yapacaklar. Renkli Pinokyolar, pinokyo masalı eşliğinde küçük ellerde canlanacak. Maceraya hazır olun!

Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarih: 26 Haziran Pazartesi

Eğitmen: Deniz Doğruöz

Saat: 11.00

Yaş Grubu:  3-6 yaş (aile ile)
7-12 yaş (aile ile/kendi başına)

Etkinlik Ücreti: 45 TL’dir( Müze giriş ücreti dâhildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Seramik Atölyesi

Düşlerimiz seramik hamurları ile şekilleniyor… Elif Ratib’in eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyede istersek bir salyangoz yapacak yürütecek, istersek bir kelebek yapacak düşlerimizde uçuracak, bir çiçek yapıp renklendireceğiz…

Yaklaşık 1 saat sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarih: 27 Haziran Salı

Eğitmen: Elif Ratib

Saat: 11:00

Yaş Grubu:  4-9 yaş

Atölye Ücret: 45 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

“ibiş ve Arkadaşları’nın Maceraları” Kukla Tiyatrosu

Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş, yeni macerası ile İstanbul Oyuncak Müzesi’nde seyircileriyle buluşuyor…

İbiş’in sürpriz macerasında ona eşlik etmeye ve ipli kuklaların gösterisi ile son bulacak bu eğlenceli gösteriye hazır mısınız?

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’a kadar geçerlidir.

Tarih: 27 Haziran Cumartesi

Saat: 13:30

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Ücret: 25 TL.’dir. (Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.

Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi

İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.

Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir etkinlik olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri açık olacaktır. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yasemin Sungur’la “Kitap ile Sohbet”

Amacı yaşama bir noktalı virgül koyup kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” etkinliğinde okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyor, kitabı analiz ediyor, kendi hayatımızla bağlantılar kurarak farklı bir deneyim yaşıyoruz.  Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Kitap ile Sohbet” 6 ve 13 Haziran Salı 10:30-13:00 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize  katılım için ayın kitabını öğrenmeniz ve kayıt yaptırmanız yeterlidir. Etkinliğe katılım ücreti 40 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı