Bebek

Anne ve Baba Dostu Uygulamalar Şimdi Tüm Danone’de!

Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nin yeni anne baba olan çalışanlarının yaşamını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiği Anne Baba Dostu Uygulamalar şimdi tüm Danone şirketlerinde!

Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nin, şirket çalışanlarına yönelik geçen sene başlattığı “Anne & Baba Dostu Uygulamalar”, Danone çatısı altındaki diğer şirketler olan Danone Sütlü Ürünler, Hayat Su ve Nutricia Medikal Beslenme şirketlerinde de uygulanmaya başlandı.

“Uygulamaların iş yaşamında yaygınlaşması için çalışacağız”
Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi İnsan Kaynakları Direktörü Pınar Öztep, “Ülkemizde kadınların yüzde 40’ının evlendikten ve anne olduktan sonra iş yaşamından ayrılıyor, bu kadınların yüzde 56’sının ise mutsuz olduğu biliniyor. İpsos ile yaptığımız Çalışan Annenin 1000 Günü Araştırması, özellikle yeni doğum yapan kadınların iş yaşamından kopmamak için daha fazla destek beklediklerini ortaya koyuyor. Bu doğrultuda, yeni bebek sahibi olan çalışanlarımızın güzel yolculuklarında yanlarında olmak ve kadın çalışanlarımıza ihtiyaç duydukları desteği sunmak üzere başlattığımız Anne Baba Dostu Uygulamalarımızın diğer Danone şirketlerinde başlaması bizler için bir mutluluk. Bu uygulamaların iş yaşamında yaygınlaşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Ek iki hafta izin
Yeni adım doğrultusunda Danone şirketlerinin hepsinde yeni olan anne ve babalar yasal doğum iznine ek olarak 2 hafta izin alabilecek, bebeklerinin doğduğu gün ilk gün hemşiresi yanlarında olacak.
Yeni anne ve baba Danone çalışanlarının yararlanabileceği diğer uygulamalar ise şunlar olacak:

– Anne ve babalara esnek çalışma saatleri ve evden çalışma imkanı.
– Annelere doğum izinleri bittiğinde part time çalışma imkanı.
– Anne ve babalara iş kanunun tanımış olduğu izne ek olarak 10 iş günü izin.
– Annelerin ofis içinde geçirdiği zamanı da göz önünde tutarak, ofis içinde konforlu bir süt sağma odası.
– Toplu şirket organizasyonlarında annelerin bebekleri ve bakıcıları ile katılımlarını karşılama.
– Doğum ardından evde geçirilen ilk güne destek amacıyla İlk Gün Hemşiresi desteği.
– Yeni annelere şirket içi koçluk programı.
– Tüm aileyi kapsayan sağlık sigortası.

Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Hakkında:
Nutricia Anne Bebek Beslenmesi; Milupa, Bebelac ve Lactamil markalarının Türkiye’de dağıtım ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nin vizyonu, Türkiye’de sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmaktır. Bu vizyon ile ilk altı ay sadece anne sütü ve iki yıla kadar emzirmeye devam edilmesini destekleyen bir politika izlemektedir. Nutricia Anne Bebek Beslenmesi, geniş araştırma ve geliştirme olanakları ile Türkiye pazarına doğru anne ve bebek beslenme ürünleri sunmaktadır. Böylece daha fazla bebeğe daha sağlıklı beslenme olanakları ulaştırır. Nutricia Anne Bebek Beslenmesi için tüketicilerinin ve çalışanlarının mutluluğu esastır. Bunun için bir tarafta ürünlerini tanıtım ekipleriyle doktorlara ve sağlık personeline tanıtırken, diğer taraftan da satış ekipleriyle ürünlerin tüketicisiyle gereken bütün noktalardan buluşmasını sağlamaya çalışır. Nutricia Anne Bebek Beslenmesi, geçen yıl European Business Awards ile inovasyon dalında ödül aldı.

Danone hakkında
Gıda yoluyla mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına katkıda bulunma misyonu ile Danone, sütlü ürünler, anne bebek beslenmesi, su ve medikal beslenme alanlarında faaliyet göstermektedir. Yaklaşık 100 bin çalışanı ile Danone, tüm dünyada 130’dan fazla pazarda hizmet vermektedir.

 

danone

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top