Aile

Baba-Kız Sevgisini Anlatan Sımsıcak Bir Kitap

Sosyal medya fenomeni Soosh’un ilk kitabı: Babam Yanımdayken

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) baba-kız sevgisini sımsıcak bir yorumla anlatan Babam Yanımdayken’i okurlarla buluşturuyor. Yaptığı baba-kız çizimleriyle kısa sürede üne kavuşan, sosyal medya fenomeni Soosh’un ilk kitabı olan Babam Yanımdayken hem babaları hem de çocukları sarıp sarmalıyor. Babaların, çocuklarının hayatlarında oynadıkları birçok farklı rol, muhteşem çizimler eşliğinde, yalın ve dokunaklı bir üslupla anlatılıyor.

“Bana yeni şeyler öğretir. Beni nasıl güldüreceğini iyi bilir. Babamla birlikte yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.”

Kocaman resmedilmiş bir baba ve onun yanında minicik bir kız… Babam Yanımdayken’de bu baba-kızın hayatlarından sıcacık kesitler sunuluyor. Birlikte yemek hazırlamak, kitap okumak, sarılıp uyumak gibi en özel anlar, öykü boyunca suluboya çizimlerle resmediliyor. Babaların çocuklarının hayatlarında oynadıkları birçok farklı rol, bu sahnelerde yalın ve dokunaklı bir üslupla anlatılıyor.

Babam Yanimdayken

BABALARI SEVMEK İÇİN ÇOK NEDEN VAR!

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Babam Yanımdayken, yaptığı baba-kız çizimleriyle kısa sürede üne kavuşan, sosyal medya fenomeni Snezhana Soosh’un ilk kitabı. Babalar ve çocukları arasındaki o sıcacık ilişki, bu kitapta Soosh’un bakmaya doyamayacağınız çizimleri eşliğinde anlatılıyor. Özellikle Instagram’da popüler bir çizer olan Soosh’un kitabı, babaların hayattaki rolünü birbirinden sevimli resimlerle aktarıyor. Yaklaşan Babalar Günü için hediye arayışına girenler için de isabetli bir alternatif oluyor…

Yazan ve Resimleyen: Soosh
Türü: Resimli Öykü
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
Ölçü: 23 x 25,5 cm
Sayfa Sayısı: 36
ISBN: 978-605-2079-26-3

Kitap

Snezhana Soosh
Ukraynalı çizer Soosh, 2016 yılında yaptığı baba-kız çizimleriyle sosyal medyada büyük üne kavuşmuştur. Ardından 2017’de ilk resimli kitabı Babam Yanımdayken için Amerikalı yayıncı Little Brown Books ile anlaşmıştır. Bu kitap şimdiye kadar dokuz dile çevrilmiştir. Çalışmalarına sıcaklık ve yumuşaklık katmak için genellikle suluboya çizimler yapmayı tercih eder. Çocuklar ve aile ilişkileri çizimlerinin ana esin kaynağıdır. Bu üretken çizerin çalışmalarını @vskafandre adlı Instagram hesabından inceleyebilirsiniz.

instagram.com/redhousekidz/
facebook.com/RedhouseKidz/
facebook.com/RedhouseYayinlari

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top