Çocuk

Flow Coaching International “Ebeveyn Koçluğu Eğitimi”nin Yeni Modülü 12 Aralık’ta!

Flow Coaching International3

Kanada merkezli FLOW Coaching International, Amerika’nın en yetkin Ebeveyn Koçluğu Enstitüsü ACPI ile işbirliğine giderek çocuk yetiştirme ve “Ebeveyn Koçluğu” konusundaki birikimini Türkiye’deki anne babaların hizmetine sunuyor.

12-13-14 Aralık’ta gerçekleşecek eğitim programı kapsamında Türkiye’deki ilgili anne babaların başarılı ebeveyn koçları olarak yetiştirilmesi hedefleniyor.

Ebeveyn olmak, hem dünyanın en kutsal işi hem de en ağır sorumluluğu… Çocuklar onlara nasıl davranılırsa onu yansıtırlar. Çocuklarımıza yapacağımız doğru ebeveynlik, onların sağlıklı bir biçimde gelişmeleri ve gelecekte mutlu birer birey olabilmeleri için bu hayatta yapabileceğimiz en değerli yatırım.

Flow Coaching International

 

ACPI ile işbirliği

FLOW Coaching International, Türkiye’de ebeveynlerin çocuklarıyla doğru iletişim kurabilmeleri konusundaki eğitim ihtiyacını göz önünde bulundurarak, Amerika’nın en yetkin Ebeveyn Koçluğu Enstitüsü (ACPI) ile işbirliğine gitti. FLOW, “Ebeveyn Koçluğu” konusundaki birikimini doğru ebeveynler olma yolunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm anne babalara aktaracak. 3 gün sürecek eğitim, 12-13-14 Aralık’ta gerçekleşecek.

Programda neler var?

Program, ebeveynlere dört ana karakter özelliğinin anlatılması ile başlıyor. Doğru dinleme, gözleme, soru sorma, takdir edici sorgulama ve doğrulayıcı dil kullanma gibi farklı tekniklerin öğretildiği programda, her mizaçtaki çocuğun doğuştan getirdiği karakter özellikleri de masaya yatırılarak doğru davranış modelleri gösteriliyor.

Programda, doğrulayıcı dil kullanmanın önemini vurgulayan FLOW Coaching International Akademik Direktörü Talyaa Vardar “Aslında tüm çocuklar kendi getirdikleri özellikleri o kadar erkenden bize anlatmaya başlıyorlar. Dört aylık bir bebek bile karakter özellikleri hakkında bize ciddi ip uçları verebiliyor. İşte bu noktada farklı yaklaşımlar ve klasik olmayan bakış açılarıyla ebeveynlere çocuklarının ileride nasıl daha başarılı bireyler olabileceklerini anlatıyoruz” diyor.

Flow Coaching International

Kaç gün sürüyor?

Ebeveynlik becerisini daha yukarı taşımak için düzenlenen program 3 gün sürüyor. Eğitimleri pekiştirmek içinse üç kez 1’er günlük seminerler düzenleniyor.

Kimler katılabilir?

“Ebeveyn Koçluğu” eğitimine, çocuklarıyla koçluk ve mentorluk yöntemiyle ilişki kurmayı arzulayan anne-babaların yanı sıra ebeveyn koçluğu konusunda kendisini geliştirmek isteyen koçlar da katılabilecekler.

 

Detay bilgi için:

Banu Gözübüyük – [email protected]

Flow Coaching International – Tel: (212) 284 01 91

www.flowcoachinginternational.com

 

Flow Coaching International

ACPI Hakkında:

1983 yılında ABD George Washington Üniversitesi’nde doktorasını tamamlayan Dr. Goode, doktora sonrası çalışmalarını ise Transpersonal Psikoloji Enstitüsü’nde sağlık ve kadın maneviyatı üzerine yürütmüştür. 2004 yılında ACPI’yı (Academy for Coaching Parents International) kuran Dr.Caron Goode, ebeveyn ve ilişki koçluğu sertifikasyon programları oluşturmuştur.

Aynı zamanda ABD’de Lisanslı Psikolog olan Dr. Goode kadınların kişisel gelişimine katkıda bulunmak üzere kurduğu web sitesi HeartWise®Life ile ebeveynlik, ilişkiler, sağlık ve kişisel gelişim alanında takipçilerine bilgi birikimini aktarmaktadır.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top