Aile

Hamile Kadın Markette Doğum Yaptı

Hamilelik, sonunun hastanede tamamlanması gereken bir süreç. En azından artık günümüzde öyle. Kent yaşamında evlerde doğum yapmak tarihe karıştı. Markette, bakkalda, pazarda doğum yapmak? Bu ise hiç olmamıştı… Sürpriz doğumlar olabiliyor… Bazı anneler, bazı bebekler yer ve zaman tanımıyor. İşte 2017’nin son haftası da böyle bir olay yaşandı.

Hamile bir kadın, çalışanlarının yardımıyla bir markette doğum yaptı. Sürpriz doğum, 26 Aralık Salı günü California’da gerçekleşti.

Mağazanın sahibi Issimar Sepulveda: “Soda alan kadın, ödeme yapmaya gitmişti ve birden ambulans çağırmalarını isteyerek, bağırdı. 911’i aramak için hemen davrandılar fakat bebek erken geldi.

Sonra çığlıklar duymaya başladım ve yerimden kalkıp oraya gidince neler olduğunu anladım. Orada uzanmış, ‘tanrım tanrım bebek geliyor’ diye çığlık atıyordu. Her şey çok hızlı oldu. Ve Kasap Alberto Casias harekete geçip, doğumu yapmaya karar verdi.”

Washington Post’un haberine göre, bebeğin göbek bağı boynuna sarıldı ve birinin bunu kesmesi gerekiyordu.

“Kadın makas istedi. Ya bu bebek burada ölürse ne olur diye düşünüyordu. Herkes böyle düşünüyordu. Çalışanlardan Sepulveda kordonu keserken, Casias doğumu yapmaya çalıştı. Takım çalışmasıydı” diyor market sahibi.

Bir ara bebeğin morardığını fark eden market çalışanları oldukça panik yapmış. 25 dakika kadar sonra ambulans gelmiş. Bebeğin doğduktan sonra bir video’sunu çeken ekipten Sepulveda, “sinir, panik, mutluluk, endişe, her şey, tüm duygular vardı” diyor.

Yeni doğan bebeğin adı Toby oldu. Umarız hayatında ani ve beklenmedik şekilde ortaya çıkan tüm olayların altından böyle başarıyla kalkar.

What a blessing 🙌 so many emotions in one❗️I'm still in shock😲 yet very happy 😁She's one of our costumers, her name is Erica. She just had a baby boy inside of our store❗️ I'm very proud of El Parian's team. Our cashier was calling 911, butcher came to hold the baby, cook found ✂️ and I cut the baby's cord. We all lived moments of chaos. I was so nervous and just praying for baby's health because he looked purple 911 explained that baby was cold so I ran to the office to get my twin's blankets. Everything happend so quickly however, time felt eternal. To be honest I don't know the mother's circumstances. No one can judge her, yet some of us might question where is the baby's dad or her family. When she just gave birth she was 😭 and screaming to give the baby a 🍼 but to look 👀 for one because she didn't have one to feed her 👶 I was at the phone with 911 and they told me not to feed the baby to just keep the baby warm and making sure he was breathing. In conclusion, I'm assuming she wasn't ready yet! I thought 💭 it would be nice to start collecting stuff for this newborn. If anyone wants to donate anything please bring it here to the store I'll be going to the hospital to look for her later on tonight to let her know we are bringing stuff for her baby boy 👶 Thank you for Sharing! Remember we can all put a little something and together we can make great things happend💙*I'll keep you guys posted about baby's and mom'a health!👩‍👦Much love and blessings in this holidays💗💚If you wish to donate monetary⬇️https://www.gofundme.com/ericas-babyIf you wish to donate directly in the storeEl Parian3804 E Butler Ave Fresno📱5592662429LETS MAKE A DIFFERENCE TOGATHER👐

Posted by El Parian on Dienstag, 26. Dezember 2017

parents

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı