Aile

Hamile Kadın Markette Doğum Yaptı

Hamilelik, sonunun hastanede tamamlanması gereken bir süreç. En azından artık günümüzde öyle. Kent yaşamında evlerde doğum yapmak tarihe karıştı. Markette, bakkalda, pazarda doğum yapmak? Bu ise hiç olmamıştı… Sürpriz doğumlar olabiliyor… Bazı anneler, bazı bebekler yer ve zaman tanımıyor. İşte 2017’nin son haftası da böyle bir olay yaşandı.

Hamile bir kadın, çalışanlarının yardımıyla bir markette doğum yaptı. Sürpriz doğum, 26 Aralık Salı günü California’da gerçekleşti.

Mağazanın sahibi Issimar Sepulveda: “Soda alan kadın, ödeme yapmaya gitmişti ve birden ambulans çağırmalarını isteyerek, bağırdı. 911’i aramak için hemen davrandılar fakat bebek erken geldi.

Sonra çığlıklar duymaya başladım ve yerimden kalkıp oraya gidince neler olduğunu anladım. Orada uzanmış, ‘tanrım tanrım bebek geliyor’ diye çığlık atıyordu. Her şey çok hızlı oldu. Ve Kasap Alberto Casias harekete geçip, doğumu yapmaya karar verdi.”

Washington Post’un haberine göre, bebeğin göbek bağı boynuna sarıldı ve birinin bunu kesmesi gerekiyordu.

“Kadın makas istedi. Ya bu bebek burada ölürse ne olur diye düşünüyordu. Herkes böyle düşünüyordu. Çalışanlardan Sepulveda kordonu keserken, Casias doğumu yapmaya çalıştı. Takım çalışmasıydı” diyor market sahibi.

Bir ara bebeğin morardığını fark eden market çalışanları oldukça panik yapmış. 25 dakika kadar sonra ambulans gelmiş. Bebeğin doğduktan sonra bir video’sunu çeken ekipten Sepulveda, “sinir, panik, mutluluk, endişe, her şey, tüm duygular vardı” diyor.

Yeni doğan bebeğin adı Toby oldu. Umarız hayatında ani ve beklenmedik şekilde ortaya çıkan tüm olayların altından böyle başarıyla kalkar.

https://www.facebook.com/elpariancarniceria/videos/1488334267946835/

parents

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top