Aile

Herkes Bakıcı Konusunda Şanslı Olmuyor

Her annenin çocuğuyla her dakika ilgilenmesi mümkün olmuyor. Özellikle çalışan anneler için kreşler ve bakıcı tutmak kaçınılmaz oluyor. İnsanın kendi çocuğunu bir başkasına emanet etmesi zaten fazlasıyla zorken bir de şiddet vb. kötü davranışlardan şüphe duymak içler acısı. Geçtiğimiz gün ülkemizde böyle bir olay yaşandı. İşte Cumhuriyet’in haberine göre, eve yerleştirilen kameralar sayesinde suçu tespit edilmiş bir bakıcı vakası.

Evine kamera taktırdı gözlerine inanamadı

İstanbul’da, bir iş adamının çocuğuna işkence yaptığı eve yerleştirilen gizli kameralarla tespit edilen Ukraynalı bakıcı 54 yaşındaki Nadia Shapoval, Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde yakalandı.

İstanbul’da yaşayan iş adamı 37 yaşındaki S. E. ve eşi yabancı uyruklu M. T. E., çocuğunun evde bakımı için 6 ay önce Ukrayna uyruklu Nadia Shapoval’ı işe aldı. Bir süre sonra anne M. T. E., çocuğunun vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar olduğunu fark ederek durumu eşi S. E.’ye anlattı.

Baba S. E., bakıcının hareketlerinden şüphelenerek evin çeşitli odalarına gizli kamera yerleştirdi. Anne M. T. E., davranışlarından rahatsız olduğu Ukraynalı bakıcıyı işten çıkardıktan sonra eve yerleştirilen gizli kamera kayıtlarını izlediğinde gördüklerine inanamadı.

Ukraynalı kadın gözaltında

Bakıcının çocuğunu darp ettiğini gören anne M. T. E., durumu eşine bildirdi. Çift, gecen Çarşamba günü İstanbul’un Esenyurt İlçesi’ndeki Kıraç Polis Merkezi’ne giderek bakıcı Shapoval’dan şikayetçi oldu.

İş adamı S. E., bakıcıyı bulmak için harekete geçti. Shapoval’ın kalabileceği yerlere bakan S. E., tüm çabalarına rağmen bakıcıyı bulamadı. Kamera kayıtlarını bakıcının sık sık misafirliğe gittiği alt komşusuna izlettiren baba S. E., Shapoval’ın Marmaris’te bir arkadaşının olduğunu ve oraya gitmiş olabileceğini öğrendi.

Sabah saatlerinde Marmaris’e giden S. E., durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen polis, saat 22.00 sıralarında Tepe Mahallesi 61 Sokak’ta tek başına yürüyen Nadia Shapoval’ı yakaladı. Karşısında S. E.’yi gören Shapoval, ağlayarak sinir krizi geçirdi.

İsminin gizli kalmasını isteyen işadamı S. E.’nin şikayetçi olduğu Shapoval, Şehit Nedip Eker Polis Merkezi’ne getirilerek yeminli tercüman eşliğinde ifade verdi. Susma hakkını kullandığı öğrenilen Nadia Shapoval’ın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

 

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı