Etkinlikler

İstanbul Oyuncak Müzesi Haziran Ayı Etkinlikleri

“Göknil Genç’le Mozart İçin Bir Öykü Yaz”

Göknil Genç ve Mozart ailesi ile tanışmak ister misiniz? Mozart’ın müziğini dinlemeye, yaşadığı dönemi tanımaya ve müziğin sihirli dünyasına doğru yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Mozart’ın müziklerinden bir seçki dinleyip, klasik dönemi ve orkestra çalgılarını tanıyacağız. Duyduğunuz müzik acaba size nasıl bir hikaye anlatıyor?  Mozart’ın notalarını sözcüklere dönüştürmeye hazır mısınız?

Yaklaşık 2 saat sürecek atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarih: 5 Haziran Pazar

Saat: 11.00

Yaş Grubu: 9-12  yaş

Katılım ücreti: 40 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Kağıttan Şehir  Origami Atölyesi

Kağıt katlama sanatıyla kendi şehrimizi yaratıyoruz.  Yollar, parklar, binalar sadece senin hayal gücünle şekillenmeyi bekliyor. Gökçen Atamgüç’ün eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasına katılım ücreti 40 TL’dir. 7-12 yaş çocukların aileleri  ile katılabilecekleri atölye çalışması en fazla 15 kişiye yöneliktir.

Tarih: 11 Haziran Cumartesi

Saat: 11:00

Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte)

Etkinlik Ücreti: 40 TL’dir .(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Masallarla Dans

Masallarla Dans, çocukları masalların büyülü dünyasına interaktif bir yolla sokarken, dansa ilk adımı çok keyifli bir yolla attırıyor. Hayal güçlerinin sınırlarını genişletirken eş zamanlı beş duyuya da hitap ederek masalla bütünleşmeyi ve bedensel farkındalıkla unutulmaz bir serüvene dahil olmayı sağlıyor.

Masalın içine dansla dahil olacağınız bu eğlenceli etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarih: 12 Haziran Pazar

Eğitmen: Nur Niyaz Bildik

Saat : 11.00

Yaş Grubu : 4-6 Yaş

Etkinlik Ücreti : 60 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Uçan Masallar

Uçurtma ve Masal Atölyesi

Bisiklet üzerinde 600 gün ve 12 ülke. Heybelerimizde masallar, uçurtmalar ve oyunlar var.

Hepsini yolculuğumuz boyunca topladık ve simdi hazinelerimizi sizlerle paylaşma zamanı geldi.

Kendi Hindistan uçurtmamızı yapacak ve masallarımızı uçuracağız…

Yaratıcılığını keşfetmeye, masal anlatmaya ve dinlemeye davetlisin. Hadi!! Uçan Masallar, uçmak için seni bekliyor.

Eğitmen: Marion Dupeyrat & İbrahim Yılmaz

Tarih: 18 Haziran Cumartesi

Saat : 11.00

Yaş Grubu : 8-12 Yaş

Etkinlik Ücreti : 40 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Dedio Yaratıcı Eller “Kızılderili Köyü”

Çocukluğunuza çocuklarınızla beraber gitmeye ne dersiniz?

Babalar gününe özel olarak tasarladığımız Dedio Yaratıcı Eller atölye çalışmasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin vitrinlerinde hayranlıkla izlediğiniz kızılderili köylerini yeniden yapmaya davet ediyoruz.

Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Deniz Doğruöz

Tarih: 19 Haziran Pazar

Saat: 11:00

Yaş Grubu :  3-6 yaş (aile ile)
7-12 yaş (aile ile/kendi başına)

Etkinlik Ücreti :  45  TL’dir. (Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

“Oyuncak Atım” Atölye Çalışması

Bu çalışmada ebeveynlerimizle beraber keçeden oyuncak atlarımızı önce Tasarlayacak, yapıştıracak ve dikeceğiz. Sonra da düşlerimizdeki atın üstlerine binip oyuncak müzesinin kış bahçesinde turlayacağız.

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen :Belgin Füruzan Kırıcı

Tarih : 25 Haziran Cumartesi

Saat:        11:00

Yaş Grubu :  4-6 yaş (aile ile)
7-12 yaş (aile ile/kendi başına)

Etkinlik Ücreti: 45 TL’dir( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Bez Bebek Yapım Atölyesi

Banu Kurt ile bez bebek yapım atölyesinde Oz Büyücüsü adlı filmin kahramanı Dorothy’i tasarlıyoruz.. Dorothy ile yeni bir maceraya çıkmaya hazır mısın?

Banu Kurt eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasına katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarih: 26 Haziran Pazar

Saat: 11:00

Yaş grubu: 3 -6 yaş aile ile-7 yaş ve üzeri tek başına

Etkinlik ücreti: 60 TL’dir .(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi

İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar. Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.

Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Yasemin Sungur’la “Kitap ile Sohbet”

Amacı yaşama bir noktalı virgül koyup kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” etkinliğinde okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyor, kitabı analiz ediyor, kendi hayatımızla bağlantılar kurarak farklı bir deneyim yaşıyoruz.

Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Kitap ile Sohbet” 7 Haziran ve 14 Haziran Salı günü 10:30-13:00, 14:00-16.30 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize  katılım için ayın kitabını öğrenmeniz ve kayıt yaptırmanız yeterlidir.

Etkinliğe katılım ücreti 35 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top