Kitap

Ayşe Tolga “İyilik Sende” Kitabını Telefon Kütüphanesi İçin Seslendirdi

Türk Telekom sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi’nin son gönüllüsü ünlü oyuncu Ayşe Tolga oldu. Tolga, ilk yazarlık deneyimini yaşadığı ‘İyilik Sende’ kitabını Telefon Kütüphanesi için seslendirdi.

Türk Telekom’un, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) iş birliği ile görme engelli kitapseverlere ücretsiz sunduğu Telefon Kütüphanesi, yeni gönüllüleri ve kütüphaneye eklediği eserleri ile içeriğini zenginleştirmeyi sürdürüyor.  Son olarak ünlü oyuncu Ayşe Tolga, ilk yazarlık deneyimini yaşadığı ‘İyilik Sende’ kitabını seslendirerek Telefon Kütüphanesi projesine destek verenler arasına adını yazdırdı.

Türkiye’nin ilk Telefon Kütüphanesi’ne sesi ve kalemiyle destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade eden Ayşe Tolga sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok severek yazdığım ve içinde faydalı bilgiler olduğuna inandığım “İyilik Sende” kitabımdaki iyiliğin, Braille alfabesi ile basımı olmadığı için okuma şansına sahip olmayan dostlarımıza da ulaşmasını hedefledim. Ne mutlu ki hedefime Türk Telekom’un sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi vesilesiyle ulaşmış oldum. Kitabımı, bu proje için okurken ben de tekrar şifalandım; dinleyen herkese iyilik getirmesi niyetiyle okudum.”

Bedensel ve ruhsal olarak iyi olmanın yolları “İyilik Sende” kitabında

Oyunculuk dışında klinik aromaterapist ve bütünsel terapi uzmanı olarak da bilinen Ayşe Tolga’nın “İyilik Sende” kitabı, sanatçının yaşadığı on yıllık deneyimin ardından keşfettiği; zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak iyi olabilmenin ipuçlarını içeriyor. Tolga, kitabında insanların sahip olduğu “iyilik gücünü” nasıl geri kazanabileceklerini ve nasıl kullanabileceklerini hatırlatıyor.

Dört yılda yaklaşık 210 bin kez arandı, aranma süresi 4 milyon dakikayı aştı

Telefon Kütüphanesi, geçtiğimiz yılın sonunda hizmete alınan yeni kullanıcı dostu sesli menüsü ve zenginleştirilmiş içerik ve fonksiyonları ile 2016’nın ilk 3 ayında aranma oranını geçen yılın aynı dönemine oranla yaklaşık %30 artırmayı başardı. Bugüne kadar yaklaşık 210 bin kez aranan ve aranma süresi toplamda 4 milyon dakikayı aşan projede sesli kitap sayısı da 1.000’e ulaştı.

* Telefon Kütüphanesi 0800 219 91 91 numaralı hat üzerinden görme engelli kitapseverlere ücretsiz sunulan bir servistir. Bu servisten yararlanabilmek için görme engelli kullanıcıların engelli belgeleri ile birlikte GETEM’den şifre almaları gerekmektedir.

Türk Telekom Grubu Hakkında:

175 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon şirketidir. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, sabit ses ve genişbant ile TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

Türk Telekom Grubu Şirketleri, “Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” olarak mobil, sabit ses ve geniş bant ile TV hizmetlerini sunmaktadır. Türk Telekom Grubu Şirketleri bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağına ve zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. 31 Mart 2016 itibariyle 13,0 milyon sabit erişim hattı, 8,2 milyon geniş bant ve 17,7 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu Şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 33,820 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı  Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100’üne sahiptir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top