Kitap

Kendine Güvenen Çocuk Yetiştirme

fotoğraf

Biz büyükler için dahi zor bir dünyada yaşıyoruz ve gittikçe karmaşıklaşıp zorlaştığını düşünüyoruz. Çocuklarımızın geleceğinden endişe ediyor, hayat ile nasıl baş edecekleri ile ilgili kabuslar görüyoruz.

Evet, gerçekten çocuğumuz hayatı boyunca karşılaşacağı zorluklar ile nasıl baş edecek? Özgüvenli olması belki de onu pek çok konuda rahatlatacak.

Kendini tanıması, kendini sevmesi, kendine hedefler koyabilmesi, pozitif düşünmesi, iletişiminin iyi olması, kendini iyi ifade edebiliyor olması, kendini kontrol edebilmesi.. kısaca kendine güvenmesi hayata karşı 1-0 önde başlamasını sağlamaz mı? İşte bu yolda yazılmış “Kendine Güvenen Çocuk Yetiştirme” kitabı emin olun ki bizi epey rahatlatacak!

Kitap aslında oldukça basit ilerliyor. Önce özgüvenin ne olduğu, kendine güvenen kişinin sahip olacağı özellikleri ele alıyor. Özgüven gelişimini, aile ve çevrenin nasıl etkilediği anlatıp anne-babanın özgüveni desteklemek için nasıl bir dil kullanması gerektiği anlatılıyor. Gerekli sosyal becerilerin nasıl kazandırılabileceği, sorunlar ile nasıl başa çıkabileceği ile ilgili ayrıntılı bilgiler veriyor. Kitapta stratejiler, ipuçları ve hatta alıştırma programı dahi mevcut.

Mutlaka her anne-baba hatta aile büyükleri dahi okumalı

 Kendine Güvenen Çocuk Yetiştirme – Gael Lindenfield

Sevgiler,

Doorstepping

http://doorstepping.blogspot.com
http://yapilacaklarlistesi.wordpress.com

Instagram; http://instagram.com/doorstepping
Twitter; http://twitter.com/cagril
Facebook; https://www.facebook.com/pages/Doorstepping

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top