Restoran & Cafe

McDonald’s, Kalitesinin Sırrını Tüketicileriyle Paylaştı

McDonald's

McDonald’s, “McDonald’s Kalitesinin Sırrı” kampanyası kapsamında tüketicileri ile yürüttüğü şeffaf diyalog anlayışını bir adım daha ileriye taşıyor. Ürünlerinin doğal ve katkısız malzemelerden üretildiğini vurgulamak, kalite ve gıda güvenliği standartları konusunda tüketicilerini bilgilendirmek ve akıllarındaki soruları cevaplandırabilmek amacıyla tasarlanan kampanyanın ilk ayağı ise markanın en eski tedarikçisi olan Pınar Et’e düzenlenen tüketici gezisi oldu. Tüketicilerden oluşan yaklaşık 20 kişilik bir ekip, Pınar Et’in İzmir’deki üretim tesislerini gezdi ve sonrasında da McDonald’s Çankaya restoranındaki ‘Açık Mutfak’ turuna katıldı.

Gezinin ev sahipliğini yapan McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek konuyla ilgili olarak, “McDonald’s bugün hızlı servis restoranları sektöründe lider konumdadır ve hayata geçirdiği birçok uygulama ile bir referans noktası haline gelmiştir. Bu öncü konumun bize verdiği birçok sorumluluktan biri de tüketicilerimizle kurduğumuz şeffaf diyalog ortamını daha da ileriye taşımaktır. İşte bu düşünce ile hayata geçirdiğimiz kampanyada tüketicilerimizi McDonald’s kalitesinin sırrını paylaşmaya davet ediyoruz,” dedi.

Kampanya kapsamında McDonald’s, zaman zaman tüketicileri ile bir araya gelerek onları üretim tesislerinde ağırlayacak, restoranlarında mutfak turları düzenleyecek ve çeşitli platformlarda tüketicilerin akıllarındaki soruları cevaplandıracak.

Pınar Et ile 29 yıllık işbirliği

Kampanyanın ilk ayağı olarak ise McDonald’s’ın en eski tedarikçisi olan Pınar Et’in İzmir’deki tesislerine bir tüketici gezisi düzenlendi. McDonald’s köftesinin üreticisi Pınar Et’in tesislerini yaklaşık 20 kişiden oluşan bir tüketici grubu gezdi. McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek ve Pınar Et Genel Müdürü Tunç Tuncer’in ev sahipliğinde yapılan gezide, tüketiciler McDonald’s köftesinin tüm üretim ve denetim süreçlerini yerinde görme şansına sahip oldu.

İşbirliği ile ilgili olarak Pınar Et Genel Müdürü Tunç Tuncer şunları söyledi: “Pınar Et, Türkiye’nin ilk entegre et tesisi olarak 1985 yılında kuruldu. O günden bu yana tüketicilerimize lezzetli, güzenilir ve yenilikçi ürünler sunuyoruz. McDonald’s ile de Türkiye’de faaliyetine başladığı ilk günden beri, yani 29 yıldır birlikte çalışıyoruz. Pınar Et olarak, üretim tesislerimizin standartlarını yükseltecek yatırımları yapmaktan hiç kaçınmayan, çalışanlarına sürekli eğitim veren ve dünya standartlarında üretim yapan bir markayız. McDonald’s’ın tüm dünyadaki et üreticilerini denetleyen uluslararası saygın ve ileri gelen bağımsız denetçilerinden de her zaman en yüksek denetim skorlarını alıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Öte yandan, Pınar Et ile McDonald’s iş ortaklığının gerek hızlı servis restoranları sektörüne gerek Türk Gıda Sanayi’nin gelişimine ciddi katkıları olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bu 29 yıllık güvenilir ve kaliteli işbirliği daha uzun yıllar gelişerek devam edecektir.”

“McDonald’s Kalitesinin Sırrı”

McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek, kampanya ile ilgili verdiği bilgilerde şunlara da değindi: “Bu kampanya sürecinde bize destek olacak çok değerli bir rehberimiz var; McDonald’s’ın tüm dünyada taviz vermeden uyguladığı kalite standartları. Bu standartlar; tarladan tepsiye kadar geçen sürecin her aşamasında taviz verilmeden uygulanan ve standartların ötesinde daha çok bir anlayıştır. Bu anlayış bugün bizi sektörümüzde lider ve bir referans noktası konumuna getirmiştir.”

McDonald’s kalite ve gıda güvenliği çalışmaları kapsamında; her zaman doğal ve katkısız malzemeler kullanıyor, ürünlerini taze olarak ve sadece sipariş üzerine hazırlıyor ve her McDonald’s restoranında gıda güvenliğini kontrol altına almak için tüm ürünlerini çok kademeli ve sistematik kontrol safhalarından geçiriyor.

McDonald’s “Açık Mutfak” Programı

Gezi kapsamında tüketiciler ayrıca McDonald’s Çankaya restoranında düzenlenen “Açık Mutfak” turuna da katıldı. Tüketiciler turda McDonald’s ürünlerinin nasıl hazırlandığını görme ve mutfaklardaki güvenlik ve kalite standartlarını yerinde inceleme fırsatını buldu.

Sektörde mutfaklarını tüketicilere ilk kez açan marka olan McDonald’s, müşterilerine ürünleri konusunda daha fazla bilgi edinme ve mutfaklarını görme fırsatı vermek amacıyla uzun yıllardır “Açık Mutfak” programını yürütüyor.

825 Milyonuncu Köfte Üretildi

Gezide ayrıca Pınar Et tarafından 825 milyonuncu McDonald’s köftesi de üretildi. 40 milyon kilograma eşit olan 825 milyon adet köfte, 4 Eyfel Kulesi ağırlığına denk geliyor. Ayrıca köfteler yan yana diziliğinde Ekvator çizgisini iki kez dolanıyor.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top