Çocuk

Utangaçlığı Ve Özgüveni Anlatan Kitap: Herkes Alfred’e Bakıyor

Alfred utandıkça küçülüyor, kendine güvendikçe büyüyor!

Çocuk kitaplarına farklı bir soluk kazandıran yayınevi Redhouse Kidz’in (SEV Yayıncılık) yayımladığı Herkes Alfred’e Bakıyor; utangaçlık, zorbalık ve özgüven sorununa ışık tutuyor. Resimli öykü kitabı Herkes Alfred’e Bakıyor, çocukların en önemli bu üç sorununu eğlenceli bir anlatım ve yaratıcı bir kurguyla anlatıyor.

Henüz anaokuluna giden Alfred’in bir sorunu var: Utandıkça küçülüyor, kendine güveni arttıkça büyüyor! Alfred, başkalarının ona bakmasını hiç sevmiyor. Ne zaman biri gözlerini ona çevirse biraz küçülüyor. Okulda, markette, sanki her yerde ona bakan gözler var. Dikkatleri üzerine toplamayı hiç sevmeyen Alfred küçüldükçe küçülüyor… Derken bir gün öyle bir şey oluyor ki Alfred’in utangaçlığı birden yok oluveriyor. Ancak bu kez de kendine güveni arttıkça büyüyor ve etrafında başkalarına yer bırakmıyor. Peki Alfred’in durmaksızın büyüyüşü nasıl son bulacak?..

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Herkes Alfred’e Bakıyor; utangaçlık, zorbalık ve özgüven gibi çocukların en fazla sorun yaşadığı konulara değiniyor. Bu resimli öykü, ödüllü İsveçli yazar Johan Unenge tarafından kaleme alındı. Çizer Maria Nilsson Thore’un resimleri ise öykünün esprili üslubunu detaylı çizimlerle yakalıyor.

Künye:

Yazan: Johan Unenge

Resimleyen: Maria Nilsson Thore

Çeviren: Ali Arda

Türü: Çocuk Edebiyatı

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Ölçü: 21,5 x 28 cm

Sayfa Sayısı: 36 + 2 kanatlı sayfa

ISBN: 978-605-9781-86-2

Fiyatı: 21 TL (KDV dahil)

Johan Unenge

1963’te İsveç’te doğan Johan Unenge, çok üretken bir yazardır. Çocuk ve gençlik kitaplarının yanı sıra senaryo yazarlığı da yapmıştır. 2004’te İsveç Yayıncılar Birliği tarafından her yıl düzenlenen “August Prize” ödülünü almıştır.

Maria Nilsson Thore

1975 doğumlu İsveçli çizer, Stockholm, Konstack’ta grafik tasarım ve illüstrasyon eğitimi almıştır. 2000’de mezun olmuş ve bu tarihten itibaren illüstratör olarak yayınevleri için çalışmaktadır. Çalışmalarıyla birçok ödül almıştır.

SEV Yayıncılık:

SEV Yayıncılık, kökleri 1861 yılında yayımlanan ilk İngilizce-Türkçe Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

instagram.com/redhousekidz/

facebook.com/RedhouseKidz/

facebook.com/RedhouseYayinlari

Pelin Razaki Çolak

Tel: 0533 730 57 59

E-posta: [email protected]

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı