Teknoloji

WhatsApp Uygulamasından Yeni Özellik

Sosyal medya

Gün geçmiyor ki mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yeni bir özelliğini duyurarak bizleri panikletmesin. Acaba bu kez çift tikli bir olay yerine beş tikli yeni bir özellik mi getirdiler yoksa biri bize mesaj gönderdiğinde mesaja bakmadan önce, duyduğumuzda bile karşımızdaki kişiye bildirim mi gidecek, eyvah mesajı okurken karşımızdaki kişi de bizi görebilecek mi gibi türlü çeşitli korku türevleri aklınıza gelmiyor mu? Benim geliyor açıkçası. Ama neyse ki bu yeni özellik de dediklerimden hiçbiri değil. Annelerimizin, babalarımızın ve hatta artık babaannelerimizin de severek kullandığı WhasApp’ın yeni özelliği yine güvenlik açıklarını kapatmakla ilgili.

Forbes’ın haberine göre uygulama, güvenliğini artırmak için yeni tedbirler aldığını duyurmuş. Whatsapp’ın yeni özelliğiyle iCloud yedeklemeleri artık şifrelenecek ve uçtan uca şifrelemedeki potansiyel bir açığın da önüne geçilmiş olacak.

Ancak, Oxygen Forensics adlı güvenlik şirketinin bu şifrelemeyi bir şekilde aşabildikleri konusundaki iddiası kafaları karıştırmış.

Şirketin iddiasına göre, WhatsApp’ın şifreleme anahtarını üretmek için onaylamada kullanılan aynı numaraya sahip SIM karta erişim sağlandığı durumda, iCloud’ta depolanan şifrelenmiş mesajlara da erişim sağlanabiliyor. Teknoloji çok güzel de, şu güvenlik açıkları olmasa…

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top