Anne Olmak

22. Hafta: Atıl Yüksel Ve Detaylı Ultrason

Atıl Bey ile randevu bence her hamilenin korkulu rüyası. 15’inci haftadan sonra yapılan detaylı ultrasonda Türkiye’de bu anlamda en iyi isim olan Atıl Yüksel için biz randevumuzu kendi doktorumuzun isteği üzerine 2,5 ay önceden aldık. Daha erken alabilen olursa ödül alır. Şişli Marriott otelin yanındaki Key Plaza’da muayenehanesi bulunan Atıl Bey’e gitmeden, ben de birçok hamile günlüğü okuyarak durumu anlamaya çalıştım. Ama okuduğum hiçbir şey heyecanımı azaltmadı.

Uykusuz bir gecenin ardından ertesi gün yola koyulduk ve muayenehaneye vardık. Gayet şık olan muayenehane hamile doluydu, asistanı randevu saatinin biraz geçeceğini yoğunluk olduğunu söyledi, şaşırmadık. Çok geç olmadan 19:15’te (randevumuz 18:30’du) bizi içeri aldılar. Ultrason için uzandım, eşim de odada yanıma oturdu. Ve içeri Atıl Bey girdi. Birden onun enerjisi ile rahatladım, ses tonu, bize hitap şekli o kadar rahatlatıcıydı ki… Atıl Bey bizimle biraz konuştuktan sonra tek tek bebeğin her uzvunu ve organını kontrol etmeye başladı; beyin, göz, parmaklar, kalp, kordondaki kan vs. vs. Bu arada bunlar benim yakalayabildiğim şeyler; tamamen tıbbi terimler ile baktığı yerin sonucunu odada bizimle olan farklı bir asistanına söylüyor, o da yazıyordu. Bizi tek rahatlatan şey, baktığı her şeyden sonra ‘Bu da ok’ demesi oldu. Her ‘ok’ kelimesini duyduğumda kaskatı olan vücudum biraz gevşedi.

Bu arada detaylı ultrason olduğundan, bebeğin yüzünü full göreceğiz diye bizim gibi hevesli olmayın, çünkü siyah beyaz ekran dışında bir şey görmüyorsunuz; elini ayağını seçebilirseniz iyi.

22-hafta

Muayene toplam 35 dk sürdü, devamında bizi kendi odasına alarak sonuçlar üzerine konuştu, en son da raporu okuyup imzalayıp bize teslim etti. Aldığımız raporu bir kaç gün içinde kendi doktorumuz olan Kağan Kocatepe ile paylaştık.

Atıl Bey’in muayene ücreti 750 TL, kredi kartı geçiyor fakat sigorta şirketleri ile anlaşması bulunmuyor. Faturayı sizin yollamanız gerekmekte.

Muayeneden çıktıktan sonra sanki ÖSS sınavından çıkmışız gibi bir rahatlama oldu, o gece deliksiz uyudum.

Bu muayene bebeğinizde olan, olabilecek neredeyse her sorunun ortaya çıkmasına yardımcı oluyor; ona göre tedavi yöntemi uygulanabiliyor; bu sebeple son derece önemli… Atıl Bey dışında bu muayeneyi yapabilecek farklı doktorlar da var fakat Atıl Bey Türkiye’deki en tecrübeli kişi ve bu konuda uzman.

Umarım hepiniz en az benim kadar rahatlamış çıkarsınız bu muayeneden…

 

Sevgiler,

themervetuncer

 

2 Comments

2 Comments

  1. Bahahs

    09 Ekim 2016 at 19:24

    750 tl mi ?? Saka mi bu? Yurt disinda cok daha ucuza yapabilirdiniz daha iyi bir kontrolu. Bu adami saglik bakanligina sikayet edecegim!!! İnsanlari soyuyor o zavalli insanlar da ona kaniyor. Gece o kadar rahat yatmanizin bir diger sebebi de buyuk bir paradan kurtuldugunuzun isareti olabilir

  2. Internet Anneleri

    10 Kasım 2016 at 12:02

    test

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top