Eğlence

Bu Ajansta Model Olmak İçin 45 Yaşın Üzerinde Olmalısın

Hep bir manken olmak istemiştin ama artık 30’lu yaşları geçtiğin için bu gizli bir sır olarak içinde kaldı… Artık bununla ilgili bir adım da atamazsın… İşte o işler artık öyle değil! Belki biraz daha yaşlanmayı bile beklemeniz gerekiyordur model olabilmek için.

Şimdilik ülkemizde büyük çaplı, böyle bir proje olmasa da kim bilir önümüzdeki yıllarda belki başlar. En azından Rusya’daki Oldushka isimli ajans bizim için örnek teşkil ediyor şu an. Kendileri sadece 45 yaş üzeri modellerle çalışıyor.

Instagram’ı şöyle: oldushkamodels

Fotoğrafçı Igor Gavar, birkaç yıl önce gerçekleştirdiği “yaşlıların sokak stili” konulu fotoğraf projesi sırasında “yaşlı” modellerden oluşan bir ajans fikri üzerine ilk kez düşünmeye başlamış. “Çok ilginç simalarla tanıştım ve onlarla ayrıca bir proje daha gerçekleştirmek istedim.” diyen Gavar, böylelikle Oldushka‘yı kurmuş.

Moda dünyasında son yıllarda farklı etnik kökenler ve farklı beden tipleri konusunda açılımlar gerçekleşmeye başladı. Ama yaşlılık fobisini aşmak o kadar kolay değil. Bununla beraber Oldushka’nın modelleri sıkça iş buluyor. Reklam kampanyalarında, moda çekimlerinde yer alıyorlar. Üstelik kamera karşısında oldukça harikalar.

Fotoğraflara baktığınızda yalnızca 45 yaş üzeri modellerle çalışan bu ajansın aslında yaş ortalamasını bir hayli yüksek tuttuğu da görülüyor. Yani modeller 45-50 yaşları arasında değişmiyor; daha yüksek. Profesyonel mankenlerden hiçbir farkları yok. Hatta yüzlerindeki çizgiler, fotoğraflara karizmatik bir hava da katmamış mı sizce de?

boredpanda

nolmuş

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top