Aile

Başarılı Bir Evliliğin Sırrını Anlatıyor Ya Da Sırsızlığını…

Başarılı bir evliliğin sırrını açıklayan anne viral oldu, “uzun ve mutlu bir evlilik nasıl olmalı?” sorusuna dürüstçe cevap veren blogger anne, mutluluğun ve evlilikte başarının sırlarını açıklıyor.

Uzun zamandır ilişkisi hakkında oldukça fazla övgü alıyordu… Genç çift ergenlik dönemlerinden beri birlikte, toplamda ise 24 yıl!

Nikki Pennington isimli annenin facebook’ta paylaştığı post, şimdiye dek 130 bin kez paylaşıldı. 32 yaşındaki Nikki, Jerred’la olan mutlu ilişkisinin sırrını soranlara bir de facebook’tan cevap vermek istemiş çünkü aslında şimdiye dek pek de dürüst olmadığını itiraf ediyor.

Nikki Pennington / Çocuklar

Nikki, aslında her evliliğin zor zamanlardan geçtiğini anlatıyor post’unda. Her evliliğin bilinemez, karanlık, gerçekten güç atlatılan zamanları var. Önemli olan bu zorlukları partnerinizle birlikte karşılamak ve her zaman yan yana olmayı başarabilmek.

13 yıldır birlikte olunca ve evlenince, insanlar “bu başarılı evliliğin sırrı ne?” diye çok fazla soruyor. Genellikle sorular karşısında güldüğünü “yatağa kızgın girmeyin”, sevdiğinizi söyleyin” gibi klişe şeyler söyleyerek cevap verdiğini fakat işin aslının böyle olmadığını, facebook’taki post’unda açıklıyor.

Nikki Pennington ve Jer / 11 yıl önce / Facebook

İşte şöyle…

“Jer ve ben gençliğimizden beri birlikteyiz. 13 yıl flört döneminden sonra 11 yıllık da bir evliliğimiz var. Ve evet, insanlar bu uzun ilişkiye bakıp bana soruyorlar. “Başarılı bir evliliğin sırrı nedir?”

Genellikle gülüyorum.

“Evden çıkarken her zaman sevdiğini söyle”, “Yatağa asla kızgın girme” gibi klişe cümleler kuruyorum.

Fakat arkadaşlar! 11 yıldır kaç kez Jer’in kanepede yattığını biliyor musunuz? Çünkü çıldırdığımız zamanlar oldu.

Kaç kez Jer, “seni seviyorum” demeden evden çıktı biliyor musunuz? Çünkü hayat ve çocuklar bazen yıpratıcı!

Onun “seni seviyorum” deme yolu, herkes uyurken evden çıkıp benim de uyumama izin vermek.

Nikki Pennington ve Jer / Düğün

Tüm “sır”ları kırdık!

Uzun süreli bir evliliğin sırrı, herhangi bir sırrının olmaması…

Başarılı bir evliliğin sırsızlığı… Her sabah kalkıp, tekrar ve tekrar denemekte…

Başarılı bir evliliğin sırsızlığı… Yeni evlendiğiniz, genç olduğunuz, sadece onu karşılayabildiğiniz için konserve alıp, yediğiniz zamanlar duvarda asılı duruyor.

Başarılı bir evliliğin sırsızlığı… İlk çocuğunuz daha yeni doğduğunda, göz yaşları ve yorgunlukla, uykusuz geçen geceler; bebeğin ölmesinden, boğulmasından korktuğunuz geceler birlikte olmanızda.

Başarılı bir evliliğin sırsızlığı… Genç yaşlarınızda, gelecek hayalleri kurduğunuz, yeni bir hayat ve aile inşa etme adımlarınızın olması… orada duruyor.

Başarılı bir evliliğin sırsızlığı… Hiçbir şeyin mükemmelleşmeyeceğini bilmekle alakalı, evliliğiniz daha harika olmayacak, parlak bir yıldız gibi parlamayacak evliliğiniz, çünkü bu gerçek hayat.

Başarılı bir evliliğin sırsızlığı… Hayatın engelleriyle ve güçlükleriyle savaşırken, yalnız olmadığınızı bilmek ve en yakın arkadaşınızla derin çukurların olduğu yolda yürürken birlikte olduğunuzu bilmek demek.

Başarılı bir evliliğin sırsızlığı… Eşinizin taşıdığı her yüke ortak olmaya hevesli olmak demek.

Başarılı bir evliliğin sırsızlığı… Her bir gün denemek demek… Yüksek tepeler ve derin çukurlara rağmen hiç durmamak…

Çünkü durursanız, bu da bir sır değil… Durursanız, o zaman başarısız olursunuz…”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top