Etkinlikler

Fiat 500L Tarz ve Fonksiyonel

fiat500L-1

BÜYÜRKEN TARZINI KAYBETME

Tasarımı, teknolojisi ve fonksiyonelliğiyle kendini farklı ve özgür hissetmek isteyenlerin tercihi olan Fiat 500L, geniş yaşam alanıyla fonksiyonelliği birleştirmenin yanı sıra, üstün tasarım ve sürüş özellikleriyle de kompakt SUV’un performansını sergiliyor. Pop, Popstar ve Rockstar olarak üç ayrı versiyonu bulunan 500L, tarzıyla fark yaratmak isteyen otomobilseverlere hitap ediyor. 500L’nin crossover özellikleri taşıyan Rockstar versiyonu, şık hatları, geniş yaşam alanı, fonksiyoneliği ve bir SUV’un sürüş özellikleriyle dikkat çekiyor.

500L efsanevi Fiat 500’ün izlerini taşıyor…

Fiat’ın tasarım merkezi Centro Stile tarafından tasarlanan Fiat 500L, efsanevi Fiat 500 modelini önden andıran tasarımıyla, ilk bakışta sıcak ve tanıdık bir izlenim bırakıyor. Fiat 500’ün genlerine uygun olarak tasarlanan tavan ve arka bölüm görselliğiyle dikkat çeken Fiat 500L, geniş cam yüzeyleri ve tavanıyla maksimum görüş kolaylığı ve iç mekân ferahlığı sağlıyor. Gövdesi çift renkli olarak tercih edilebilen ve 20’den fazla renk seçeneği bulunan Fiat 500L’nin, alaşımlı jantlar için sunduğu beyaz, gri ve siyah seçenekleriyle sınırsız kombinasyon yapılabiliyor.fiat500L 1


Geniş bagaj hacmine sahip…
Fiat 500L, oldukça ferah şartlarda 5 yolcu taşıma ve aynı zamanda 5 valiz barındırma özelliğiyle, iç mekan genişliği konusunda oldukça iddialı olduğunu ortaya koyuyor. Yeni Fiat 500L, sınıfının en verimli iç mekân genişliği ve 412 litreye varan bagaj kapasitesiyle rakiplerinden farklılaşırken, tüm yolculara sunduğu kullanışlı alanının fonksiyonel kullanılmasını sağlbölmelerle, yaşam ıyor. Sürüş keyfi ve araç içi konforu, her hareket yönünde ayarlanabilen koltuklarla destekleniyor.

Zengin aksesuar yelpazesi var…
İlk bakışta Fiat 500’e özgü detayları hatırlatan çizgilerden, gövde rengine sahip gösterge paneline ve konfor hissini tam anlamıyla yansıtan döşemelere kadar birçok iç mekân detayı, Fiat 500L’nin kendini sevdiren özellikleri arasında yer alıyor. Kapsamlı aksesuvarlarıyla dikkat çeken 500L’de, farklı gösterge grafiklerine, krom kaplamalara ve hatta koku yayıcılara kadar uzanan geniş bir aksesuar yelpazesi sunuluyor.

fiat500L 5

Kullanıcı dostu teknolojiler sunuyor…
Fiat’ın “kullanıcı dostu, hayatı kolaylaştıran” teknolojileri, Fiat 500L modelinde de yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu teknolojilerin başında 500L’nin bilgi-eğlence, arıza teşhisi gibi önemli fonksiyonlarını, kolay ve sezgisel bir kullanıcı deneyimiyle ilk kez birleştiren, yeni dokunmatik ekran geliyor. Dahili navigasyon sistemini de sunan geniş dokunmatik ekran, donanımı kategorinin ötesine taşıyor. Küçük bir tablet olarak nitelendirilebilecek 5 inçlik ekran, USB bağlantıları, Bluetooth ve AUX-IN özellikleriyle, hands-free arama, akıllı telefonlar ve MP3 çalarlar aracılığıyla SMS mesajlarını okuma ve müzik dinleme imkânı sunuyor. Direksiyon üzerindeki kontroller ve ses tanıma sistemi dikkat kaybını engellerken, en modern dijital uygulamalar 500L’de bir araya geliyor.

fiat500L 3


Teknik Özellikler

  • Fiat 500L’nin, Türkiye’de biri otomatik şanzımanlı olmak üzere, iki adet Multijet II dizel motor ve yenilikçi Turbo Twinair ile iki adet benzinli motor seçeneği bulunuyor.
  • 500L’nin 900 cc hacminde olmasına rağmen, 1600 cc hacmindeki motorlara eş değer bir performans ve dizel motor kadar düşük yakıt tüketimi sergileyen 2 silindirli yeni Twinair motoru, 105 beygir güç üretirken, sadece 112 gram emisyon değeriyle de çevreye olan saygısını gösteriyor.
  • 1.4 litre 95 beygir gücündeki motor ise 500L’ye uygun fiyatla sahip olmak isteyenler için makul bir seçenek oluşturuyor.
  • Sınıfında ilk kez Euro 6 normlarına sahip Fiat 500L, bu özelliğiyle sınıfının en çevreci otomobili unvanını da hak ediyor.
  • Fiat’ın ödüllü 1.3 litrelik Multijet motoru 85 beygir gücündeki versiyonuyla en tasarruflu motor seçeneğini sunuyor.
  • En çok tercih edilen motorlardan biri olan 1.3 Multijet 85 Hp, Dualogic otomatik vites seçeneğiyle, 500L’nin her üç versiyonunda otomobilseverlerin tercihine sunuluyor.
  • 1.6 litre hacmindeki Multijet motor ise 105 beygir gücü ve 320 newtonmetre torkuyla, 500L’nin en performanslı motor seçeneğini oluşturuyor.
  • Dünyanın en önde gelen otomobil güvenlik organizasyonlarından olan Euro NCAP’in gerçekleştirdiği çarpışma testlerinden, en yüksek değerlendirme kriteri olan 5 yıldız alan Fiat 500L, standart olarak sunulan 6 hava yastığı, ABS+EBD, ASR+MSR+ERM+DST ve Hillholder içeren ESP sistemi, cruise control gibi birçok güvenlik öğesiyle de iddiasını ortaya koyuyor.
  • 5 kapılı Fiat 500L,4.14 m uzunluğa,1.78 m genişliğe,1.66 m yüksekliğe ve 412 litrelik bagaj hacmine sahip.
  • 500L, 1.5 metrekarelik panoramik cam tavanı, bi-color dış renk seçenekleri, kullanım alışkanlıkları doğrultusunda verimli sürüş önerileri geliştiren Eco:Drive Live teknolojisi, 5 inçlik dokunmatik multimedya ekranı ve birçok teknolojik özelliğiyle, kendini özel, farklı ve daha özgür hissetmek isteyenlerin hayran kalacağı bir otomobil.

Fiat 500L Tarz ve Fonksiyonellik Bir Arada

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top