Kitap

Mini Yaban Çiçekleri Rehberi‏

Mini Yaban Çiçekleri Rehberi

Mini Yaban Çiçekleri Rehberi

iPad’ler çocuklarımızın ufkunu bir şekilde yararlı-sız kaynaklar ile açmaya devam ederken, onları doğaya bir adım daha nasıl yaklaştırbiliriz?

Hergün yanından geçtiğimiz, gözümüzün aşina olduğu fakat isimlerini dahi bilmediğimiz, o güzel yaban bitkileri ile nasıl bir bağ kurabiliriz?

Bahçede, yol kenarında, kırlarda veya deniz kenarında yaban çiçeklerini keşfetmek için muazzam bir kitaptan bahsetmek isterim; İş Bankası Yayınları’nın “Mini Yaban Çiçekleri Rehberi”

Kitapta çocukların aklında kalmasını sağlayacak öykü ve bilgiler ile tanıtılan bitkiler, renklerine göre ayrılarak ne zaman açtıkları, boyutları, çizimleri ile neye benzedikleri anlatılıyor. 

Çobangülü, ak üçgül, tatlı yoğurtotu, ekşi yonca gibi ismini bilmeyip, her gün gördüğümüz bitkiler o kadar naif bir dil ile anlatılıyor ki, kuşaklar arası ailenin yeni nesillere hediye etmek isteyeceği bir kitap statüsünde.

Ayrıca kitabın arka kısmında, mevsimlere göre düzenlenip boş bırakılmış sayfalar bulunuyor. Doğada keşif yaparken toplanacak bitkilerin kurutulup yapıştırılması için.

Çok keyifli, mutlaka edinin.

Doorstepping – Çağrı

Instagram; doorstepping#
Twitter; /cagril
Facebook: /pages/Doorstepping

http://doorstepping.blogspot.com
http://yapilacaklarlistesi.worpress.com

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top