Bakım Ürünleri

Ne Olacak Bu Saçların Hali

Kışın soğuk, kapalı havalardan, saç kurutma makinelerinin yüksek ısısından zarar görür, yazın güneşten, sıcaklardan bunalttığı için sık yıkamaktan helak olur. Ne olacak bu saçların hali bilmiyoruz. Kadın olmak zor, sadece güzel görünmek için değil, sağlık için. Saçlarımızla, cildimizle, tırnaklarımızla bedenimiz bir bütün. Eğer sağlıklı olmaktan bahsediyorsak bu topyekün olmalı. Sağlık ve güzellik beraber yürüyen iki kardeş gibi. Hem kendimizle barışık olmazsak, bizim dışımızdaki insanlarla nasıl olacağız? Aynaya baktığımda mutlu olmak istiyorum. Kendimden memnun olmak istiyorum ve bu yüzden kendime bakıyorum.

Şunu da kabul etmek gerekiyor ki, herhangi bir kişiyle ilk karşılaşmada dikkat çeken ilk noktalar yüzümüz, saçlarımız. Olumsuz bir izlenim yaratmaktansa neden güzel görünmeyelim ki, hoş ve temiz bir görüntü ilişkilere de olumlu yansır. Biraz yenilenmek için İlkbahar tam sırası, kıştan çıkıp, o güzel güneşli günlere geçiş yaparken, sadece eve değil kendimize de bir bahar temizliği yapalım. Kış mevsiminin negatif etkilerini silme zamanı, önce saçlardan… Boyaydı, permaydı derken iyice yıpranmış olan saçlar ilk hedef.

Doğal maddelerle bakım yapmaya pek zamanım olmadığı için, hemen kaliteli markaların ürünlerine bir göz atıyorum. Onların içinde de doğadan gelen şifalar var. Yıpranmış saçlar için hazırlanan ürünleri araştırırken Yves Rocher’deki şampuan ve bakım yağlarına denk geliyorum, fiyatları çok uygun, rahatsız edici bir kokusu da yok ürünlerin. Bu sırada şansıma, saç dökülmesine karşı şampuanlarda bir kampanyaya denk geldim. Ben de diğer ürünlere de bir bakayım dedim, yağlı olmasına rağmen kuruyan cildim için de birkaç ürün attım sepete. Aslında saç ürünleriyle ilgileniyordum ama yaz tatili planını bana hatırlatan ve hayal kurmama sebep olan güneş öncesi ve sonrası ürünler de çok dikkatimi çekti. Ne yapalım hayal kurmak güzeldir, hem mutlu ediyor. Yapacak bir şey yok, o zaman yaza da hazırlık yapmaya başlamalı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top