Yeme&İçme

Anadolu’dan “iyi’’ Gelecek Organik Lezzetler “Raya”da Buluştu!

Anadolu’dan

Anadolu’dan

 

Neslişah Alkoçlar’ın yarattığı, hayata ve yeni nesillere doğallıkla dokunan “Raya Organik”, iyi, temiz, sağlıklı ve sertifikalı lezzetleriyle organik beslenmenin parlayan yeni yıldızı…

Temiz toprak koşullarında yetişmeyen, kimyasal atıkların karıştığı sulama alanlarında üretilen hormonlu ve GDO’lu ürünler çevremizi kuşatmış durumda… Son yıllarda bilinçlenen ve sağlıklı yaşamaya özen gösteren tüketiciler özellikle tükettiklerinin yetiştirme koşullarını sorgulamaya ve organik yaşamı benimsemeye başladılar. İnsanların, yeni nesillerin yaşamlarına sağlık katmak amacıyla hayat bulan Raya Organik, organik beslenme bilincini geliştiren ve daha az kirlenen bir dünyaya katkı sağlama yaklaşımı ile fark yaratıyor.

2012 yılında Neslişah Alkoçlar tarafından kurulan Raya Organik, “doğal yaşam çizgisi’’ sloganı ile Türkiye’nin organik sertifikalı bahçelerinde yetiştirilen, kahvaltılıklar, salça ve soslar, bakliyatlar, tavuk ve yumurta ürünleri, mevsiminde meyve ve sebzeler başta olmak üzere 100’e yakın ürün çeşitliliğine sahip ve 80’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Tüm Raya Organik ürünleri suni gübre ve diğer toksit maddeler kullanılmadan yetiştiriliyor ve yüksek miktarda C vitamini, kalsiyum ve magnezyum içeriyorlar. Kanserle savaşan antioksidanlar açısından da oldukça zengin mineralleri bünyelerinde barındırıyorlar.

Omega 3 Zengini ve Protein Deposu Organik Yumurtanın Farkı…

Omega 3 zenginliği açısından Raya Organik’in tam bir protein deposu olan organik tavuk ve yumurta ürünleri öne çıkıyor. 4 metre karelik özel alanlar ayrılan tavuklar açık havada serbestçe dolaşıyor, buğday, arpa, yonca ile beslenerek en doğal koşullarda yaşıyor, hakiki lezzeti ve besleyici özelliği ile organik yumurtlama yapıyorlar.

 

Anadolu’dan

 

Organik Yaşam İçin…

Raya Organik yatırımını havayı, çevreyi ve toprağı koruyan, genetik düzeni bozmayarak nesiller boyunca doğanın korunmasına da katkı sağlayan organik tarıma yapıyor. Bu konuda Türkiye’nin tüm köylerini ve bahçelerini gezen, organik tarıma uygun alanları tespit ederek, daha da gelişmeleri için katkı sağlayan Raya Organik, temiz topraklarda yetişen, doğal yaşamdan gelen ürünlerini, uluslararası kontrol – sertifikasyon firması ECO – CERT ve T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın güvencesiyle, sağlıklı ambalajlarda tüketicilerine ulaştırıyor.

Rakamlarla Dünyada ve Türkiye’de Organik Tarım…

Ülkemizde organik tarım son yıllarda hızlı gelişse de, ne yazık ki dünyadaki hıza henüz yetişebilmiş değil ve yatırım yapılması gereken, potansiyeli oldukça yüksek bir alan. Türkiye, tüm dünyadaki toplam 69,7 milyon hektarlık organik tarım alanının sadece %2,2’sini kapsıyor. Pazar payında ise yaklaşık 300 – 350 milyon dolarlık bir payla dünya sıralamasında 12. sırada yer alıyoruz. Ülkemizdeki organik pazarının ithalat oranı %20, ihracat oranı ise %37… 1999 yılında dünyada 15,2 milyar dolar olan organik pazar, 2013 yılına kadar 8 kattan fazla artarak 121,6 milyar dolara çıktı; yıllık ortalama %24,58’lik bir büyüme gerçekleşti. Bu pazarın 29 milyar dolarlık payı Amerika’ya, 9,2 milyar dolarlık payı Almanya’ya, 5,2 milyar dolarlık payı da Fransa’ya ait. 162 ülke Türkiye’nin yarısı kadar bir alanda 1,8 milyonluk organik tarım üretimine sahip.

Raya Organik Dünyada Pazar Lideri Olmayı Hedefliyor!

800.000.-TL sermaye ile kurulan ve pazar payı %40 olan Raya Organik, 2015 yılında bu oranı arttırarak tüm dünyada lider olmak için çalışıyor. Türkiye’deki 300 – 350 milyon dolarlık pazar payının yaklaşık %15’lik oranına sahip olan Raya Organik, Türkiye’deki organik tarım potansiyelini verimli kullanarak, pazarı daha ileriye taşımak, hem Türkiye’yi dünyadaki organik pazarında iyi bir noktaya getirmeyi, hem de bu misyonla ulusal arenada pazar lideri olmayı hedefliyor.

Raya Organik lezzetleri, Carrefour, Macro Center, Gourmet  Garage, Namlı Gıda, Migros, T.A.Ş. BTA Havalimanları, Divan, Shell Petrol, E – bebek mağazaları gibi yaklaşık 2000 seçkin satış noktasında ve Türkiye’nin her yerine, adrese teslim online satış hizmeti sunulan www.rayaorganik.com adresli web sitesinde bulunuyor.

Editöre Not:

“Organik yaşam ile tanıştığımda o zamana kadar fark etmediğim hayatın güzelliklerini görmeye, hayata daha farklı gözlerle bakmaya başladım. Haziran 2012 yani Raya Organik Gıda’nın kuruluşu hayatımda yepyeni bir başlangıç oldu ve ilk gün ki heyecanla insanların yaşamlarına sağlık katabilmek, yeni nesillerin en iyi şekilde yetişmesi için çalışıyor, bu doğal yaşam çizgisini daha da genişletmek için sağlam adımlarla Raya’nın yolunda ilerliyorum!” – Neslişah Alkoçlar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top