Aile

Bebek İçin O Bir Ponpon Değil Belki De Meme

Yazı konusu bir reklam filmi. İçinde bebeklerin algısını esprili bir dille ele alan komik bir reklam filmi. Tommee Tippee’nin video’sunun amacı ise annelerin, bebekleri için doğru biberonu seçmelerinin önemine değinmek.

Anne memesine benzer yapıdaki emzik, suluk ve biberon gibi ürünleriyle tanınan, İngiltere menşeili Tommee Tippee, sevimli bir marka. Geçtiğimiz yıllarda bir babanın otizmli çocuğunun çok sevdiği ama üretimi durdurulmuş bir suluk için yaptığı seferberlik çağrısına önemli bir destek vererek sosyal medyada büyük övgü almıştı. Şimdi ise gündemimizde markanın insanın yüzünü güldüren yeni reklam filmi var.

McCann New York tarafından yaratılan film, kanguruda taşınan şirin mi şirin bir bebeğin görüntüsüyle açılıyor. Annesi yürürken o da kangurunun içinden etrafı seyrediyor. Ama baktığı her yerde memeler, daha doğrusu meme uçları görüyor. Ne de olsa o bir bebek ve onun için hayatın anlamı bu!

Film, her alakasız objenin, eşyanın, bebişe memeleri çağrıştırması ve bebeğin buna verdiği sevimli tepkiler ile tatlı gülücükler birlikte ilerliyor. Vitrindeki pastalar, bir şapkanın ponponu, kasaptaki jambonlar, tekerlek jantları… Hepsi ama hepsi bizim yumurcağa tek bir şey hatırlatıyor.

Film, bebekler için doğru biberonun önemini anlatıyor. Film, “Her şey meme ucuna dairdir, bebeğim!” mesajıyla Tommee Tippee’nin anne memesine yakın yapı sunan biberonlarını göstererek sonlanıyor. Bebekler için meme ucu bu kadar önemli bir anlam içeriyorken biberonun da bununla uyumlu olmaması düşünülemez.

The Coles tarafından yönetilen film esprili olduğu kadar da sevimli. Bebeklerin meme takıntısını birebir yaşayan annelerin çok iyi bileceği bir iç görüsü var. Bu nedenle özellikle biberon arayışındaki taze anneleri hemen yakalayacağa benzer.

bigumigu

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top