Aile

Çocuklar Da Spor Yapar İşte Crossaction

Spor yapmak sizin olduğu kadar onlar için de önemli. Son yıllarda yetişkinler arasında yaygınlaştığı gibi Crossaction artık çocukların da vazgeçilmez sporu. Devr-i Alem Eğitim Kolejleri de çocukların fiziksel yeterliliğini geliştirmek için okullarında Crossaction uygulamalarını başlatıyor.

Çocukluk ve ergenlik yılları boyunca yapılacak her spor onların gelecekteki sağlıklarını etkiliyor. Devr-i Alem Eğitim Kolejleri’nde 3-18 yaş arası çocuklar için özel bir metodoloji ile uygulanan crossaction uygulamaları ile çocuklara güç ve kondisyon sağlarken, grup ortamında da bireysel becerilerini geliştirme ve sergileme imkanı sağlayacak.

Eğlenceli ve merak uyandıran bu egzersiz ile çocukların fiziksel gelişimleri güçlenirken aynı zamanda geleceğin kararlı, psikolojik dayanıklılığı olan, çözüm odaklı ve pozitif bireyleri yetişecek.

Güç ve kondisyon odaklı, devamlılık sağlayan, birkaç eklemi aynı anda çalıştıran bir antrenman çeşidi olan Crossaction’ın çocuklara katkısı büyük. Crossaction sınıflarında yaşları 3-18 yaş aralığında olan çocuklara atletizm, hafif kilolarla ağırlık çalışması düşük yoğunluklarla eğlenceli bir şekilde yaptırılacak. Bu egzersiz için özel olarak hazırlanan stüdyolarda çocuklar yaş gruplarına göre gerçek spor malzemeleriyle vücutlarını geliştirecekler. Sadece çocuklar için tasarlanan bu aletler de spor yapan çocukların özgüveni gelişmiş sadece kendi hedefleri doğrultusunda hareket eden ve kendi skoruyla rekabet eden bireyler olması da hedefleniyor.

Peki Crossaction onlara neler kazandırıyor?

Crossaction öncelikle duruş bozukluklarını engelliyor, fiziksel yeterliliği artırıyor. Devr-i Alem Eğitim Kolejleri’nden Kurumsal İletişim Koordinatörü Filiz Kantekin Crossaction‘ın faydalarını şöyle sıralıyor;

-Çocuklarda dayanıklılık, güç, esneklik, hız, koordinasyon, çeviklik, denge ve vücut kontrolü sağlıyor. Tüm kas gruplarında dayanıklılık, özgüven dikkat dağınıklığı

-Onları obeziteden ve diyabet gibi hastalıklardan koruyor.

-Daha sosyal bireyler olmalarını sağlıyor.

-Diğer sporlarda olduğu gibi rekabetçi bir ruh haline bürünmeden ve başkalarından daha yetersiz hissetmeden, kendi güçlerinin farkına varırlar.

-Araştırmalar fonksiyonel egzersiz yapan çocukların eğitim hayatlarında başarıları üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu gösteriyor.

Uygulama nasıl yapılacak?

Crossaction etkinlikleri anaokulu-ilkokul-ortaokul ve lise olmak üzere tüm kademelerde uygulanacak. Tüm sınıflardaki öğrencilerin önce fiziksel ölçümleri yapılacak. Crossaction aktiviteleri okulda ailelere de tanıtım günleri ile gösterilecek. Yıl içinde ailelerin de katılımını sağlayarak tüm aile yaşantısına etki eden sağlıklı yaşam biçiminin oluşturulması sağlanacak. Dönem başında yapılacak boy kilo ve vücut uzuvlarının ölçümü yıl boyunca kontrol altında tutulacak. Ve en önemlisi tecrübeli Crossaction sınıfında dersler deneyimli antrenör öğretmenler tarafından verilecek.

Çocukların her alanda başarılarını ve gelişimlerini sağlayan eğitim sektörünün önce kuruluşlarından Devr-i Alem Kolejleri, bu uygulamanın ileriki zamanlarda çocukların aileleri ile birlikte yapacakları bir spor haline gelmesini hedefliyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top