Doğum

ER DO DER’den Dünya Prematüre Günü’nde Anlamlı Etkinlik

ER DO DER’den Dünya Prematüre Günü’nde Anlamlı Etkinlik

ER DO DER’den Dünya Prematüre Günü’nde Anlamlı Etkinlik

Türkiye’de erken doğumdan kaynaklanan bebek ölümlerinin azaltılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren

Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği (ER DO DER), Şafak Hastaneler Grubu’na bağlı Özel Ataköy Hastanesi işbirliği ile Dünya Prematüre Günü dolayısıyla 17 Kasım 2014 Pazartesi günü bir dizi etkinliğe imza attı. Cemiyet hayatından tanınmış isimlerin de katıldığı etkinliklerde, ER DO DER ve Özel Ataköy Hastanesi desteğiyle prematüre doğan bebekler için alınan hediyeler, Zeynep Kamil Hastanesi’ne teslim edildi.

ER DO DER’den Dünya Prematüre Günü’nde Anlamlı Etkinlik

18.11.2014, İstanbul

Türkiye’de erken doğumdan kaynaklanan bebek ölümlerinin azaltılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği (ER DO DER), Şafak Hastaneler Grubu’na bağlı Özel Ataköy Hastanesi işbirliği ile Dünya Prematüre Günü dolayısıyla 17 Kasım 2014 Pazartesi günü bir dizi etkinliğe imza attı. ER DO DER Başkanı Canan Göztepe, Özel Ataköy Hastanesi CEO’su Pınar Bayramgürler ile Zeynep Kamil Hastanesi Neonatoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu ve ER DO DER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Güner Karatekin’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikler, ilk olarak saat 12.00’da Özel Ataköy Hastanesi’nde yapılan toplantı ile başladı.

ER DO DER’den Dünya Prematüre Günü’nde Anlamlı Etkinlik

Cemiyet hayatından tanınmış isimlerin de katıldığı toplantının ardından ER DO DER üyeleri, Özel Ataköy Hastanesi yetkilileri ve konuklar, saat 14.00’da Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti. Burada düzenlenen etkinlikte, Özel Ataköy Hastanesi’nin prematüre doğan bebekler için aldığı bağış niteliğindeki hediyeler, Zeynep Kamil Hastanesi yetkililerine teslim edildi. Parti havasında geçen etkinliğe, Zeynep Kamil Hastanesi’nde prematüre doğan 2-7 yaş arası 100 çocuk ve aileleri de katıldı. Palyaço gösterisi ve pasta servisinin de yer aldığı etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

ER DO DER’den Dünya Prematüre Günü’nde Anlamlı Etkinlik

 

Göztepe: Amacımız bebek ölümlerini azaltmak

Etkinlikte konuşan ER DO DER Başkanı Canan Göztepe, Özel Ataköy Hastanesi ile yaptıkları işbirliğine değinerek “17 Kasım Dünya Prematüre Günü dolayısıyla yaptığımız bu işbirliği bizim için çok anlamlı. Özel Ataköy Hastanesi ile birlikte Zeynep Kamil Hastanesi’nde prematüre doğan bebeklerin birçok ihtiyacını karşılamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçen Nisan ayında Mardin’de açtığımız Yenidoğan Ünitesi ile bölgede bebek ölümlerinin önemli oranda azaldığını gördük. Önümüzdeki dönemde de açacağımız yeni Yenidoğan Üniteleri ile bebek ölümlerini asgariye indirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

ER DO DER’den Dünya Prematüre Günü’nde Anlamlı Etkinlik

 

Özel Ataköy Hastanesi CEO’su Pınar Bayramgürler de, Zeynep Kamil Hastanesi’nde prematüre doğan bebeklerin yaşama tutunması amacıyla ER DO DER ile yaptıkları işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Zeynep Kamil Hastanesi Neonatoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu ve ER DO DER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Güner Karatekin de, yaptıkları bağıştan dolayı Zeynep Kamil Hastanesi adına Özel Ataköy Hastanesi’ne teşekkür etti.

ER DO DER’den Dünya Prematüre Günü’nde Anlamlı Etkinlik

ER DO DER hakkında:

Erken doğumdan kaynaklanan bebek ölümlerinin azaltılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği (ER DO DER), erken doğan bebeklerin yaşama tutunmasını sağlamak ve ailelere bu konuda destek vermek üzere 2011 yılında kurulmuştur. ER DO DER, Türkiye’de bebek ölümlerinin başlıca nedeni olan erken doğum konusunda ailelerin bilinçlendirilmesi, erken doğum riski bulunan ailelere maddi ve psikolojik destek sağlanması ve doğum sonrası bakım ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Dernek, tüm yardım çalışmalarını ve faaliyetlerini uzman, yardımsever ve fedakar bir ekiple beraber yürütmektedir. Türkiye’nin her yerinden internet, e-posta ve telefon yoluyla yardım isteyen ailelere destek veren ER DO DER, aynı zamanda Türkiye’nin yedi bölgesinde Yenidoğan Üniteleri kurarak erken doğumdan kaynaklanan bebek ölümlerini azaltmayı amaçlamaktadır. Canan Göztepe’nin başkanlığını yürüttüğü ER DO DER, Yenidoğan Üniteleri projesi kapsamında ilk olarak Mardin’de en son teknolojiyle donatılmış yirmi küvezli bir üniteyi hizmete açmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top